Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2020 o 11:43, phiel napisał:

Może, z jakiego to modelu tak btw?

A4 b9 jest podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 00:16, bross_84 napisał:

Witam Panowie 

Pacjęt A4 b8 przedlift brak fisa multi i tempomatu 

Chcę wymienić żeby był FIS kierownica multi i tempomat. Jedna i druga kierownica 4 ramienia. I teraz mam kilka pytań. Czy poduszka podejdzie bo kupiłem multi bez poduchy, manetki kupiłem razem z taśmą czy tempomat wystarczy tylko zakodować czy czeka mnie jakieś lutowanie przekładnie kabli itp? 

 

Witam, mam podobną sytuację do autora tego posta. Czy ktoś mógłby nam pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matizo46 napisał:

Witam, mam podobną sytuację do autora tego posta. Czy ktoś mógłby nam pomóc?


Wszelkie info w pierwszym poście  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka Rada mam kiere multi u mnie przed lift mam okazję nabyć kiere scieta z S3 8J czy będzie pasować. Muktifinkcja taka sama jak w mojej tylko okrągła poducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karolek_ust napisał:

Panowie szybka Rada mam kiere multi u mnie przed lift mam okazję nabyć kiere scieta z S3 8J czy będzie pasować. Muktifinkcja taka sama jak w mojej tylko okrągła poducha

W polficie przy kierownicy z a3 8v musiałem zmienić poduchę i mutlifunkcje na te z a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, szafa napisał:

W polficie przy kierownicy z a3 8v musiałem zmienić poduchę i mutlifunkcje na te z a4.

Poduche będę kupować i tak. A multi jest taka jak u mnie teraz więc moje przełożę. Tylko chodzi o to czy nie będzie problemów. Mam na forum a5 post gdzie ktoś to montował. Ale coś tam z kabla mi zmienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie  cos goracy towar był :wink:

Ktoś wytarł numery


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A4 B8 2011r.Panowie założoną mam kierownicę z przedlifta s-line 3 ramienna z kwadratową poduszką i multifunkcją. Chcę zamontować s-line poliftową z a5 2012r. Ściętą(fotka niżej). Czy wszystko będzie pasować p&p

20210323_141546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 22:31, CarlosCaga napisał:

Witam. A4 B8 2011r.Panowie założoną mam kierownicę z przedlifta s-line 3 ramienna z kwadratową poduszką i multifunkcją. Chcę zamontować s-line poliftową z a5 2012r. Ściętą(fotka niżej). Czy wszystko będzie pasować p&p

20210323_141546.jpg

z przedlifta s-line 3 ramienna z kwadratową poduszką i multifunkcją , podejdzie do a4b5 lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś sprawdzić czy wiązka poduszki obsługuje multifunkcję VCDSem czy dopiero po demontażu poduszki można to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiązka poduszki a moduł kierownicy, upewnisz się dopiero po sprawdzeniu w VCDS, jaki masz numer modułu i czy obsłuży multifunkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taśmie wiem, chodzi mi o wiązkę poduszki 8K0 971 589 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wiązka poduszki do multifunkcji? Tym się przejmujesz, jak zmieniasz kierownicę na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to. Wiem, że taśma do wymiany na pewno, zastanawiam się tylko nad wiązka, bo czytałam, że występują też bez obsługi multifunkcji.

"SPIS POTRZEBNYCH CZĘŚCI :

np.

- Kierownica wielofunkcyjna z przyciskami lub same przyciski

- Okablowanie poduszki - 8K0 971 589 A"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz teraz kierownicę z multifunkcją, której wcześniej nie miałeś to raczej musisz ją kupić, chyba że masz z kompletną wiązką tą kierownicę. Na jaki model chcesz wymienić?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, mam 4-ramienną bez multifunkcji, kupiłam już 4-ramienną z tego samego modelu z multifunkcją. Poduszkę zostawiam swoją. Tak czy tak kupię tą wiązkę, najwyżej ją po prostu sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to jak nie miałaś to wiązkę też potrzebujesz, bo w niej masz wtyczki do przycisków na kierownicy. 

Tak w ogóle teraz na kompie dopiero widzę i przepraszam, że zwracałem się jak do faceta :hi: (na telefonie nie ma opisu, jest tylko nick i avatar) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód, że vcds nie wykrywa nowej taśmy (z numerem F) i cały czas pokazuje numer starej taśmy, przez co przyciski na kierownicy się nawet nie świecą.

_______________

Sprzedawca sprzedał niekompletną taśmę bez czujnika skrętu. Po zakupie innej taśmy niestety co jakiś czas wyskakuje błąd ESP. W module Kierownicy i ABS czujniki widzą wartości więc nie wiem już w czym problem.

Edytowane przez machonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...