Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie masz doswiadczenia z montazem to tego nie rób :wink: w koncu to AIR BAG

dobrze będzie, tylko odchyl głowę maksymalnie do tyłu i zamknij oczy przy podłączaniu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze prościej zdjąć klemę z aku :)

Pamiętając też, aby przed demontażem poduszki rozładować swój ładunek statyczny, dotykając się metalowego i uziemionego przedmiotu.

Nigdy nie mierzymy impedancji lub "przejścia" poduszki miernikiem elektronicznym, aby nie podawać na zapalniki żadnego napięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie - czy jak planuję zamianę kierownicy multifunkcyjnej na multifunkcyjną, ale z łopatkami, to czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sterownik do tego? Czy wystarczy, że kierownica będzie miała łopatki i taśma będzie to obsługiwała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie - czy jak planuję zamianę kierownicy multifunkcyjnej na multifunkcyjną, ale z łopatkami, to czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sterownik do tego? Czy wystarczy, że kierownica będzie miała łopatki i taśma będzie to obsługiwała?

Ktoś może kojarzy jaka byłaby odpowiedź na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie taśmy obsługują łopatki zmiany biegów?

mam pewność że taśma jest pod multifunkcje w ciemno można założyć że lopatki bedą banglać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie - czy jak planuję zamianę kierownicy multifunkcyjnej na multifunkcyjną, ale z łopatkami, to czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sterownik do tego? Czy wystarczy, że kierownica będzie miała łopatki i taśma będzie to obsługiwała?

Ktoś może kojarzy jaka byłaby odpowiedź na to pytanie?

Raczej malo kto odpowie :wink:

W A4 B8 mamy dwa rodzaje tasm : KOSTAL i VALEO , wiem ze z literka G to full opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze takie pytanko czy kabelek do airbaga 4ramiennego można przełozyć do 3ramiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze takie pytanko czy kabelek do airbaga 4ramiennego można przełozyć do 3ramiennego?

jak wiązka pochodzi od tego samego modelu auta to bez problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem w Troop ale nikt nie odpowiedział poważnie.

czy poducha podejdzie do B8?

Zmiana kierownic ale teraz tez mam multifunkcje.

Kupiłem kiere od A3.

KIEROWNICA Z AIR BAG AUDI SLINE A3 A4 A5 A6 Q3 Q5 (3740832031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciągnij wiązkę, ze swojej starej, wyciągnij wiązkę też z tej poduchy - połóż je na stół (musi być fizycznie odpięta od zapalników i zdjęta z poduchy)

miernik w łapę i porównaj ułożenie pinów względem swojej starej instalacji. Tyczy się to multi i wejścia - wyjścia zapalników.

wtyczka (ta żółta) może mieć inne wycięcia - do delikatnej poprawki skalpelem :wink:

WAŻNE:

NIE MIERZ MIERNIKIEM - NIE DOTYKAJ NIC W SAMYCH PODUSZKACH !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info, przedzwonie kable i sie okaże.

---------- Post dopisany 04-12-2013 at 08:32 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2013 at 03:33 ----------

Panowie pisałem w Troop ale nikt nie odpowiedział poważnie.

czy poducha podejdzie do B8?

Zmiana kierownic ale teraz tez mam multifunkcje.

Kupiłem kiere od A3.

KIEROWNICA Z AIR BAG AUDI SLINE A3 A4 A5 A6 Q3 Q5 (3740832031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

http://s24.postimg.org/vi6jt51g1/image.jpg

Na zdjęciu widać iż poduszka ma 3 punkty masowe( jeden na środku miedzy nabojami, drugi z prawej strony, trzeci mały pin widoczny z prawej strony na górze).

Przełożyłem okablowanie od starej poduszki i sie okazało, że wszystko działa oprócz klaksonu.

W mojej starej poduszce jest 2 punkty masowe, a w A3 okragłej 3 punkty masowe.

Czy to mozliwe ze trzeba jedna mase przełożyć gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do okoła masz "drut" który styka się z masą powodując "pip-pip"

Sprawdź miernikiem punkty masy czy jest przejście,

ten 3 punkt może nie jest od masy, lecz od załączania klaksonu :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klakson tak jak myślałem załącza się masą? Więć pewnie 2 masy sa do poduszek a jedna osobno do klaksonu?

---------- Post dopisany at 11:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

Powyżej jest zdjęcie poduszki, którą założyłe, lecz z okablowaniem starej poduszki( dwumasowej)

Czy ktoś będzie wiedział który pin jest od klaksonu? i jak to miernikiem sprawdzić?

---------- Post dopisany at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany at 11:41 ----------

Temat ogarnięty. Klakson działa. Wystarczyło zamienić jeden pin od masy aby po nacisnieciu kiery była zwora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

o to mi chodziło abyś przejście sprawdził na wiązce po naciśniętym i nie naciśniętym sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ważna informacje, piny które dołącza się na poduszce nie maja nic wspólnego z ladunkami z poduszek. Sa wykorzystywane do uruchamiania klaksonu. Tzn. Z kostki z taśmy wychodzi pin z masa samochodu na kierownice, natomiast po nacisnieciu klaksonu masa jest przekazywana na inna ścieżkę do której są zamocowane pozostałe piny lub pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak wymienić przyciski multifunkcji, jak ściągnąć z kierownicy klakson dzieki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak wymienić przyciski multifunkcji, jak ściągnąć z kierownicy klakson dzieki za info :wink:

W którym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...