Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżeli chce wymienić kiere czteroramienną z MF przed liftem na kiere 3 ramienną też przed liftem i też z MF to jest ona całkowicie P&P? I czy poduszka z mojej czteroramiennej będzie pasować do trzyramiennej? Aha no i czy trzeba coś kodować.

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chce wymienić kiere czteroramienną z MF przed liftem na kiere 3 ramienną też przed liftem i też z MF to jest ona całkowicie P&P?

Oprócz kiery trzeba jeszcze poduszke zmienic :) ( inny kształt)

czy poduszka z mojej czteroramiennej będzie pasować do trzyramiennej?

Nie pasuje

Aha no i czy trzeba coś kodować.

Nic nie trzeba kodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo bo mam do wyboru poliftową z poduchą i przed liftem z poduchą i nie wiem, która będzie lepiej pasować :)

Wrclaguna, skoro ja mam już MF to patrząc na twój poradnik z pierwszego posta to nie muszę ściągać osłon i wyjmować manetek od kierunków itp tylko po prostu wyjąć poduszkę, kierownice i założyć nową i to wszystko dobrze myśle?

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad wymianą lub obszyciem kierownicy - znalazłem taka, która mi się podoba ale zastanawiam się czy poduszka będzie pasowała do mojego auta?

moja aktualna kierownica

https://drive.google.com/open?id=0BynxgP3R1-6rNHpYTjFqbUw4RHR0MFFYUWNnSWhHeU9BTGJj

a na tą chcę zmienić

https://drive.google.com/open?id=0BynxgP3R1-6rckRFc2VDczdZNkU

Edytowane przez Joel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w temacie kierownic :)

Czy jest ktos kto wymienił kierownice przed liftowa na poliftowa bez wymiany tej malej wiazki w kierownicy??

Stwierdziłem ze jezeli przełoze ze starej kiery kostke od multifunkcji do nowej aby udala sie ja wpiac w stara wiazke to kiera ruszy ale ku mojemu zdziwieniu nie , czy Piny sa pozamieniane ?? ( jezeli tak to jak próbowałem na różne sposoby zamienic te trzy kableod multi ale nic.

Moze jest ktos kto tez nie kupował małej wiazki a przekładał kostki i piny, pozdro.

Edytowane przez 654321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie robie w swojej a4 kierownice multi musze wymienic taśme i czy wystarczy sama taśma czy musi byc z manetkami. Umnie jest 8K0 953 568 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chce wymienić kiere czteroramienną z MF przed liftem na kiere 3 ramienną też przed liftem i też z MF to jest ona całkowicie P&P?

Oprócz kiery trzeba jeszcze poduszke zmienic :) ( inny kształt)

czy poduszka z mojej czteroramiennej będzie pasować do trzyramiennej?

Nie pasuje

Aha no i czy trzeba coś kodować.

Nic nie trzeba kodowac

Czesc mam pytanie robie w swojej a4 kierownice multi musze wymienic taśme i czy wystarczy sama taśma czy musi byc z manetkami? U mnie jest 8K0 953 568 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie robie w swojej a4 kierownice multi musze wymienic taśme i czy wystarczy sama taśma czy musi byc z manetkami. Umnie jest 8K0 953 568 E

wystarczy sama tasma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie robie w swojej a4 kierownice multi musze wymienic taśme i czy wystarczy sama taśma czy musi byc z manetkami. Umnie jest 8K0 953 568 E

wystarczy sama tasma :wink:

dzieki. znowu cos wiem :D

Czesc mam pytanie robie w swojej a4 kierownice multi musze wymienic taśme i czy wystarczy sama taśma czy musi byc z manetkami. Umnie jest 8K0 953 568 E

wystarczy sama tasma :wink:

dzieki. znowu cos wiem :D

mam samą taśme z oznaczeniem F i moje manetki 8K0953502 BK no i jak patrze z tyłu na ta tasme to mam gniazdo co wpinam żółta wtyczke mała pozioma 2 piny pionowa mała pusta, i pozioma długa z pinami :D i teraz jak przykładam to do manetek to nie ma tam kostki :D. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,po montażu nowej kierownicy po lifcie funkcja łopatek nie działa bo w starej nie było czyli muszę zakodować,a jeszcze

1- doszedł przycisk Navi którego też nie było i teraz nie działa

2- rolka po wciśnięciu na wyciszenie głosu mówi funkcja nie aktywna

też tak mieliście co zrobić ? może przełożyć stare przyciski ?

była ta http://allegro.pl/audi-a4-b8-a5-a6-kierownica-multifunkcja-skora-i5104369827.html

teraz ta http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-s-line-audi-a4-a5-q5-lift-i6158638192.html

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wymienić kierownicę w swojej A4 ze zwykłej 4 ramiennej bez multifunkcji na poliftową. Z tego co wyczytałem to wymiany mam taśmę (mam E), kierownicę + airbag, i moje pytania:

- po wymianie taśmy rozumię ze muszę zakodować nową

- jak wygląda sprawa wymiany airbagu tzn z tego co wyczytałem airbag ma ochronę komponentu, czy to będzie odrazu działać czy coś trzeba kodować i jechać do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wymienić kierownicę w swojej A4 ze zwykłej 4 ramiennej bez multifunkcji na poliftową. Z tego co wyczytałem to wymiany mam taśmę (mam E), kierownicę + airbag, i moje pytania:

- po wymianie taśmy rozumię ze muszę zakodować nową

- jak wygląda sprawa wymiany airbagu tzn z tego co wyczytałem airbag ma ochronę komponentu, czy to będzie odrazu działać czy coś trzeba kodować i jechać do ASO ?

1. Oczywiscie ze trzeba kodować , dodatkowo kalibracja G85

2. Poduszka nie ma CP :hi: zakładasz i tyle

Hej,po montażu nowej kierownicy po lifcie funkcja łopatek nie działa bo w starej nie było czyli muszę zakodować,a jeszcze

1- doszedł przycisk Navi którego też nie było i teraz nie działa

2- rolka po wciśnięciu na wyciszenie głosu mówi funkcja nie aktywna

też tak mieliście co zrobić ? może przełożyć stare przyciski ?

była ta http://allegro.pl/audi-a4-b8-a5-a6-kierownica-multifunkcja-skora-i5104369827.html

teraz ta http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-s-line-audi-a4-a5-q5-lift-i6158638192.html

Łopatki musisz zakodowac w module kierowniczym 16 :hi:

Przycisk NAVI dział tylko w POLIFCIE

2- rolka po wciśnięciu na wyciszenie głosu mówi funkcja nie aktywna

też tak mieliście co zrobić ? może przełożyć stare przyciski ?

a co masz w AUCIE ? RADIO / MMI ? moze kodowanie pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wymienić kierownicę w swojej A4 ze zwykłej 4 ramiennej bez multifunkcji na poliftową. Z tego co wyczytałem to wymiany mam taśmę (mam E), kierownicę + airbag, i moje pytania:

- po wymianie taśmy rozumię ze muszę zakodować nową

- jak wygląda sprawa wymiany airbagu tzn z tego co wyczytałem airbag ma ochronę komponentu, czy to będzie odrazu działać czy coś trzeba kodować i jechać do ASO ?

1. Oczywiscie ze trzeba kodować , dodatkowo kalibracja G85

2. Poduszka nie ma CP :hi: zakładasz i tyle

Hej,po montażu nowej kierownicy po lifcie funkcja łopatek nie działa bo w starej nie było czyli muszę zakodować,a jeszcze

1- doszedł przycisk Navi którego też nie było i teraz nie działa

2- rolka po wciśnięciu na wyciszenie głosu mówi funkcja nie aktywna

też tak mieliście co zrobić ? może przełożyć stare przyciski ?

była ta http://allegro.pl/audi-a4-b8-a5-a6-kierownica-multifunkcja-skora-i5104369827.html

teraz ta http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-s-line-audi-a4-a5-q5-lift-i6158638192.html

Łopatki musisz zakodowac w module kierowniczym 16 :hi:

Przycisk NAVI dział tylko w POLIFCIE

2- rolka po wciśnięciu na wyciszenie głosu mówi funkcja nie aktywna

też tak mieliście co zrobić ? może przełożyć stare przyciski ?

a co masz w AUCIE ? RADIO / MMI ? moze kodowanie pozostanie

Navi 3g BASIC MMI kolor w starej kierownicy nie było rysunku tego przekreślonego głośniczka w nowej jest

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w przedlifcie taśma 8K0 953 568 F podejdzie do kierownicy poliftowej, czy muszę szukać taśmy z polifta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jaki numer poduszki do poliftowej kierownicy 4 ramiennej z B8? numery z pierwszego postu dotyczą 3-ramiennej.

czy oprócz taśmy jeszcze coś potrzebuję do zamontowania takiej kierownicy?

w swoim B7 mam zwykła bez multifunkcji, ale mam pełny fis, niechcę tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jaki numer poduszki do poliftowej kierownicy 4 ramiennej z B8?

8K0880201AB 6PS soul czarny

czy oprócz taśmy jeszcze coś potrzebuję do zamontowania takiej kierownicy?

okablowanie od tasmy do AIR BAG

w swoim B7 mam zwykła bez multifunkcji, ale mam pełny fis, niechcę tempomatu.

.....ale tutaj jest temat o B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam A4 13r czyli lift mam kiere 4ramienna z multi radio mmi plus 3g .

Czy jak kupie ten zestaw z aukcji to bedzie p&p bez zadnego kodowania i ustawiania.

http://allegro.pl/audi-a3-8v-a4-b8-a5-q3-q5-lifting-s-line-i6514303439.html#thumb/1

Czy to kiera od A3 bo przy A4 powinno byc mode a nie strzalki.

Orientuje sie ktos ile w aso kosztuje taka od A4 s-line scieta nowa z poducha i jakie ma dokladnie nr kiera i airbag.

Kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam A4 13r czyli lift mam kiere 4ramienna z multi radio mmi plus 3g .

Czy jak kupie ten zestaw z aukcji to bedzie p&p bez zadnego kodowania i ustawiania.

http://allegro.pl/audi-a3-8v-a4-b8-a5-q3-q5-lifting-s-line-i6514303439.html#thumb/1

Czy to kiera od A3 bo przy A4 powinno byc mode a nie strzalki.

Orientuje sie ktos ile w aso kosztuje taka od A4 s-line scieta nowa z poducha i jakie ma dokladnie nr kiera i airbag.

Kolor czarny.

A czytałes pierwszy post :)

KIEROWNICE z poduszkami od A1 A3 8V A6 C7 A7 nie pasuja !

MULTIFUNKCJA nie działa !

image.jpg

***** Jeśli kupimy kierownce z takimi strzałkami ( patrz foto) to znaczy ze jest z modeli AUDI :

- A1 A3 8V A6 C7 A7

- MULTIFUNKCJA nie bedzie działac !!!

- AIR BAG nie pasuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...