Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie odpala


gradobr

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie mam problem ze swoim audi A4 B5 95r (sedan) a mianowicie przy przekreceniu zaplonu wszyskto ok az do momentu przekrecenia na starter nie kreci rozrusznik dopiero za ktoryms razem zalapie i zapali (czasem lapie taka zawieche) co moze byc jechac do mechanika czy do elektryka po podlaczeniu pod komputer bledu nie pokazuje (wydaje mi sie ze rozrusznik jesli bedzie on to gdzie i jaki najlepiej kupic) prosze o jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tylko cyknięcie podczas przekręcenia na starter, przy braku obrotów rozrusznika, najprawdopodobniej skończył się szczotkotrzymacz, kosztuje około 30-40 PLN, wymiana, posiadając dostęp do kanału, też nie jest trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrósznik można sprawdzić "na krótko" i każdy mechanik/ elektryk ci to zrobi. Jeżeli wyjdzie, że rozrusznik, a nie będziesz go sam regenerował zamiast komuś płacić to polecam kupić cały gdyż części + robota mechanika ... z firmy polstarter za regenerowany zapłaciłem 18Xzł i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widze temat troszeczke stary ale mam podobny a może i ten sam problem. 1.9 tdi afn 99r. Po przekręceniu kluczyka w pozycji rozruchu cisza, słychać cyknięcie i nic, akumulator jak najbardziej ok, sprawdzałem. Cos przy rozruszniku? luźny przewód, coś nie styka? Dodam, że po kilkunastu próbach załapie i odpali. Dalej zaczynają się większe problemy... puści niebieską chmurke dymu i pracuje normalnie (prócz dziwnego cykania http://a4-klub.pl/1-9-191/cykanie-afna-285654/index2.html jak tutaj w tym poscie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przy następnej takiej sytuacji uderzyć kilka razy najlepiej jakimś drewnianym trzonkiem tak aby go nie uszkodzić w rozrusznik jeśli po tym odpali od strzała to masz winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...