Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telefon nie widzi Bluetooth z RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli takie tematy już były na forum - szukałem trochę ale nie znalazlem odpowiedzi.

Mam problem z podłączeniem telefonu. Samochód kupiłem niedawno, poprzedni właściciel miał iPhone'a i bez problemu mógł prowdzić rozmowy z wykorzystaniem RNS-E - na FISie pokazywalo sie kto dzwoni, dzwiek byl w glosnikach auta. Chciałem tak podłączyć swój telefon (Samsung z systemem Android). W internecie znalazlem kilka instrukcji wg których wystarczy wyszukać dostępne urządzenia bluetooth, wybrać odpowiednie i wpisać kod PIN ustawiony wczesniej w RNS-E. Problem w tym że żaden z moich telefonów nie widzi modułu BT w Audi. Przez to nie mogę dokonać parowania urządzeń. Czy muszę w jakiś sposób usunąć poprzednie urządzenie? Albo włączyć widoczność Bluetooth modułu w samochodzie?

Pewnie pojawią się zaraz pytania o wersje modułu i samego RNS-E - szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia jak to sprawdzić :( auto kupiłem tydzień temu, sporo rozmawiam w samochodzie więc postanowiłem zapytać o to na forum. Proszę o wyrozumiałość i będę wdzięczny na wszystkie konstruktywne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj urządzeń bluetooth zaraz po przekręceniu zapłonu, po kilku lub kilkunastu minutach moduł bluetooth przechodzi w tryb ukryty.

Po sparowaniu, telefon będzie łączył się automatycznie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz jak pomyślę to z BT bawiłem się bez kluczyka, bez zapłonu. Może to była przyczyna - sprawdzę dziś po pracy ;) dzięki za tak szybką odpowiedź! :)

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:49 ----------

Pomoglo :) wielkie dzieki :) temat mozna zamknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon nie widzi żadnych urządzeń. Próbowałem kilka razy, równiez zaraz po zapłonie i ciągle nic. Po wciśnięciu przycisku telefon pojawia się ekran w zielonej kolorystyce z napisem po angielsku że telefon nie jest dostępny. Macie Państwo jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 20:20, Krzysiek2808 napisał:

Mój telefon nie widzi żadnych urządzeń. Próbowałem kilka razy, równiez zaraz po zapłonie i ciągle nic. Po wciśnięciu przycisku telefon pojawia się ekran w zielonej kolorystyce z napisem po angielsku że telefon nie jest dostępny. Macie Państwo jakieś sugestie?

A masz moduł Bluetooth? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkałem pod fotel pasażera i jest tam w podłodze plastikowa zaślepka i kilka kostek. Głębiej się nie wykopywalem że względu na brak czasu. Chyba trzeba wywalić fotel żeby tam więcej zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej spróbować vagiem podłączyć się z 77-telefon,lub sprawdzić czy kostki za radiem są obsadzone przewodami od modułu BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pila24 napisał:

Najłatwiej spróbować vagiem podłączyć się z 77-telefon,lub sprawdzić czy kostki za radiem są obsadzone przewodami od modułu BT. 

Vcds próbowałem ale bez skutku, prawdopodobnie mam chiński kabel który nie daje możliwość połączenia z radiem ani pdc. Będę próbował kiedyś innym kablem. A radio akurat mam na wierzchu więc poszukam jakie pinu powinny być podpięte w radiu  przy tym module. Jeszcze jedno, tylko moduł z końcówką Q daje możliwość wyświetlania kontaktów na navi i wymierania połączenia za pomocą przycisków navi?

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek2808 napisał:

Jeszcze jedno, tylko moduł z końcówką Q daje możliwość wyświetlania kontaktów na navi i wymierania połączenia za pomocą przycisków navi?

Każdy moduł w wersji high daje takie możliwości. Oczywiście im nowszy moduł tym sprawniej będzie działał.

U mnie moduł w wersji S współpracuje z bns 5.0 bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda chyba na to, że nie mam instalacji pod telefon 

Waszym zdaniem lepiej montować Ori moduł i osobno ewentualnie moduł do muzyki czy od razu taki moduł (zmieniarka) z funkcją zestawu głośnomówiącego?

IMG_20190528_190533.jpg

IMG_20190528_190616.jpg

Screenshot_2019-05-29-11-12-54-480_pl.allegro.png

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysiek2808 napisał:

Wygląda chyba na to, że nie mam instalacji pod telefon 

Waszym zdaniem lepiej montować Ori moduł i osobno ewentualnie moduł do muzyki czy od razu taki moduł (zmieniarka) z funkcją zestawu głośnomówiącego?

IMG_20190528_190533.jpg

IMG_20190528_190616.jpg

Screenshot_2019-05-29-11-12-54-480_pl.allegro.png

Mając ori BT do rozmów-masz wyświetlanie na fisie kontaktu,dodatkowo radiem typu bns;rns możesz wybierać numery,przeglądać książkę itp. Również z kierownicy MF można obsługiwać telefon. Do muzyki mam inny moduł( podpięty jako aux) ale chcę mieć możliwość zmiany utworów z poziomu radia (w przyszłości tez z kiery MF) i będę zmieniał również na WEFĘ ale taką z samym BT.

Więc do rozmów ori blutek będzie lepszy. U mnie telefon równocześnie obsługuje oba moduły(jak jeden działa to drugi jest w oczekiwaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. czyli pewnie jak będę szukał to dowolny ori moduł w wersji high (za wyjątkiem K) skoro mówisz ze na radiu wyświetlą mi się kontakty z telefonu i  dodatkowo moduł bluetooth do muzyki. rozumiem, że na telefonie wybiera się z którym modułem chcę się połączyć i nie ma możliwości jednoczenie słuchać muzyki z tel w samochodzie i mieć w gotowości zestaw głośnomówiący.

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...