Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Modułu z Kufateka nie trzeba kodować. Z resztą niby jak, jak Audi nie przewiduje takiego ficzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z okolic limanowej, nowego sącza kto już klapę założył? Zakładałem ostatnio z kolegą, wszystko podłączone, zakodowane i nie możemy dojść co jest nie tak... Może ma ktoś chwilę rzucić okiem albo żeby porównać tylko okablowanie. Moduł z Kufateca na otwieranie i zamykanie z pilota też zamontowany i nie działa... Trzeba go jakoś zakodować czy tylko działa po podłączeniu??

Pisz do tego kolegi może pomoże:

http://a4-klub.pl/members/darecy-72725/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z okolic limanowej, nowego sącza kto już klapę założył? Zakładałem ostatnio z kolegą, wszystko podłączone, zakodowane i nie możemy dojść co jest nie tak... Może ma ktoś chwilę rzucić okiem albo żeby porównać tylko okablowanie. Moduł z Kufateca na otwieranie i zamykanie z pilota też zamontowany i nie działa... Trzeba go jakoś zakodować czy tylko działa po podłączeniu??

Jaki jest bład ? od tego bym zaczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem Darecy super Gościu zna się na rzeczy ale teraz trochę zajęty, i tak mu zawróciłem głowę przez telefon ostatnio :) muszę to sam rozgryźć... robiłem wszystko wg instrukcji kufateca:

http://http://www.sendspace.pl/file/69cc8e551527b84eec7bd8a/elektr-heckklappe-audi-a4-8k-avant-q5-8r-deutsch

Mam model marzec albo kwiecień 2009, może źle jest w instrukcji napisane bo wiem że modele po maju 2009 mają inne podpięcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem Darecy super Gościu zna się na rzeczy ale teraz trochę zajęty, i tak mu zawróciłem głowę przez telefon ostatnio :) muszę to sam rozgryźć... robiłem wszystko wg instrukcji kufateca:

http://http://www.sendspace.pl/file/69cc8e551527b84eec7bd8a/elektr-heckklappe-audi-a4-8k-avant-q5-8r-deutsch

Mam model marzec albo kwiecień 2009, może źle jest w instrukcji napisane bo wiem że modele po maju 2009 mają inne podpięcie..

To co Tobie nie działa, moduł z Kufateka czy klapa w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A otwieranie działa? Powiedz jeszcze jaki masz numer komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się otwiera bo montowałem na otwartej klapie i cały czas jest w górze.. nie chce się zamknąć.. komfort 8k0 907 064 AD

getaway:8t0 907 468 q

Wymieniałeś ten komfort czy taki był? Bo z tego co jest napisane w pierwszym poście, może nie obslugiwać klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z okolic limanowej, nowego sącza kto już klapę założył? Zakładałem ostatnio z kolegą, wszystko podłączone, zakodowane i nie możemy dojść co jest nie tak... Może ma ktoś chwilę rzucić okiem albo żeby porównać tylko okablowanie. Moduł z Kufateca na otwieranie i zamykanie z pilota też zamontowany i nie działa... Trzeba go jakoś zakodować czy tylko działa po podłączeniu??

Jak sie uporam z moją pracą to zobaczę co tam masz nawalone...

A czy ściągnęłeś ochronę komponentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taki był... kolega proximpuh napisał że ok, mam full opcje samochód oprócz elekrtycznej klapy właśnie i pneumatyki reszte radary asystenty świateł keyless itp jest..

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:59 ----------

Darecy auto leci w trasę w czwartek już muszę mieć zrobione, wstępnie jak nie dam rady sam jestem umówiony w Navipolu na czwartek na zakopiance w krakowie... nie ściągałem ochrony komponentu bo nie wymieniałem komfortu

Wolałbym do ciebie oczywiście podjechać ale rozumiem że czasu nie masz :) każdy ma swoje zajęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dało się zakodować i kolega proximpuh (kto to jest proximpuh?:decayed:) powiedział, że komfort ok, to zostaje sprawdzić kabelkologie. A przede wszystkim, jak pisał wrc, sprawdź błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widnieje nadal to może być uwalony sterownik. Fajnie jakbyś miał od kogo pożyczyć na podmianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z połączeniem modułu klapy z komfortem,

Pin 3 i 7 wychodzący z klapy (warkocz) nie łączy się u Ciebie tam gdzie powinien - Can bus komfort high i low

Communication to and from (J605) faulty

Wiring and / or connections faulty (J605)

Check measuring blocks

Check wiring and connections to and from (J605)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zakodowane

---------- Post dopisany at 08:37 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

hmm raczej dobrze podłączyłem warkocz z klapy do warkoczu w module komfortu. Tylko mam pytanie wlutowałem się do tego warkocza tak 10 cm przed kostką w komforcie, troszkę go rozwinąłem maks 3 cm i się wlutowałem czy to może w czymś przeszkadzaC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zakodowane

---------- Post dopisany at 08:37 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

hmm raczej dobrze podłączyłem warkocz z klapy do warkoczu w module komfortu. Tylko mam pytanie wlutowałem się do tego warkocza tak 10 cm przed kostką w komforcie, troszkę go rozwinąłem maks 3 cm i się wlutowałem czy to może w czymś przeszkadzaC?

Raczej nie powinno, może nie w te cany wpiąłeś sie ?(ważny jest kolor cienkiego paska na kabelku) dlatego pytałem czy w VCDSie masz (i możesz w niego wejść) sterownik 6D

---------- Post dopisany at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

Jeśli dało się zakodować i kolega proximpuh (kto to jest proximpuh?:decayed:) powiedział, że komfort ok, to zostaje sprawdzić kabelkologie. A przede wszystkim, jak pisał wrc, sprawdź błedy.

"proximpuh" ?:JC_fan:......to taki stary i łysy gościu:polew:. Myślę, ze komfort powinien być dobry, sprawdzałem na fokach, gniazdo 32 pinowe (niebieskie) ma wszystkie piny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...