Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

do środy będe miał kolejne auto z elektryczną klapą po lifcie może się potwierdzi bądź info o kolejnym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIS POTRZEBNYCH CZĘŚCI :
- 8K0 907 064 AQ , BQ , CQ , DQ 1 szt. 300-500 PLN uzywka ( jeśli wymienimy to CP w ASO 200-400 PLN)
- 8K9 827 851 A siłownik
250-400 PLN 1 szt. uzywka ( kupować zawsze komplet z zawiasami !!! )
- 8K9 827 852 A siłownik 250-400 PLN 1 szt. uzywka ( kupować zawsze komplet z zawiasami !!! )
- 4F9 827 383 E zamek elektryczny klapy 1 szt. 100 -150 PLN
- 3D0 959 831 D przycisk zamykania klapy 1 szt. AS0 80 PLN
- 8K9 827 603 A uchwyt napędu 2 szt. AS0 13,00 PLN 1 szt.
- N 905 988 04 śruba 2 szt. AS0 1szt. 0,90 PLN
- N 905 818 04 śruba 2 szt. AS0 1 szt. 2,30 PLN
- bezpiecznik 30 A 2 szt.
- VCDS
- zestaw ściągaczy do tapicerek
- nozyk
- TORX 20
- TORX 30
- TORX 25
- śrubokret
- klucz nasadowy 13 , 17

- lutownica , cyna , izolacja


- gotowe wiązki elektryczne klapy ( około 450 PLN) lub cały zestaw do montażu

Dostałem info z Aso:

Cześć
N 90591804 nie istnieje w katalogu
reszta na jutro koło 20 zł.
Co to za śruba można dopasować coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do środy będe miał kolejne auto z elektryczną klapą po lifcie może się potwierdzi bądź info o kolejnym sterowniku

Witaj Grzegorz

co do sterownika z oznaczeniami EE sprzedawca dał ciała drugi też mi wysław zły wiec już nie piszę jaki ,ale potwierdzam sterownik JG [pewne] a tak z ciekawości spytam czy może sprawdzałeś softy między sterownikami z elk. klapą i bez :jerk:

Edytowane przez adel-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,

Podłącze się do tematu , mam swoją a4 ale niestety jest jeszcze na gwarancji.

Zamontowałem u ojca w Q5 cały zestaw wraz z wiązką od kaufteca i mam taki problem.

Klapa zamyka się z przycisku w tapicerce, ale jest problem z otwieraniem z mikrostyku. Otwiera się do 1/3 po czym trzeba znów nacisnąć mikrostyk żeby otworzyła się w całości.

Po drugie nie otwiera/nie zamyka się z pilota.

Zakodowany moduł "elektronika tylnej klapy 6D" , dodana do modułu komfortu opcja zainstalowanego modułu klapy.

Dopasowanie w module 6D zrobione na 350 - zmienia na 241 lub na 281

Czy ktoś może coś pomóc ??

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maksymalnie klapę potem nacisinij i przytrzymaj przycisk zamykania ok 3s aż kierunki migną 3 razy - może pomoże a jak nie to odepnij moduł z Kufateca i zobacz czy klapa otwiera się normalnie. Ogólnie już ktoś chyba miał podobny problem z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad masz przycisku oraz okablowania do niego ,nie mam pomysła jak ci pomóc :kwasny:

Właśnie jestem po montażu nowego okablowania do przycisku! Z nadgorliwości wykonałem instalację w przekroju 0,5 CAŁĄ. Podpiąłem do kompa i nadal błąd... czy to możliwe ze mam walnięty nowy przycisk z ASO!!??

TAK DLA POTOMNYCH :decayed:

Temat ogarnięty!!! wadliwy był silnik sterujący!!! Po wymianie na inny w/w problem znikł!!!

Blad masz przycisku oraz okablowania do niego ,nie mam pomysła jak ci pomóc :kwasny:

Właśnie jestem po montażu nowego okablowania do przycisku! Z nadgorliwości wykonałem instalację w przekroju 0,5 CAŁĄ. Podpiąłem do kompa i nadal błąd... czy to możliwe ze mam walnięty nowy przycisk z ASO!!??

TAK DLA POTOMNYCH :decayed:

Temat ogarnięty!!! wadliwy był silnik sterujący!!! Po wymianie na inny w/w problem znikł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie elektryczna klapę fabrycznie- jak to w końcu jest z tym modułem z Kufatec- z kluczyka otwieramy i zamykamy a z przycisku w drzwiach ? Trzeba wymieniać przycisk i ciagnąć kabel czy sygnał jest naprzemienny- otwórz/zamknij/otworz/zamknij i zamykanie działa z drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie elektryczna klapę fabrycznie- jak to w końcu jest z tym modułem z Kufatec- z kluczyka otwieramy i zamykamy a z przycisku w drzwiach ? Trzeba wymieniać przycisk i ciagnąć kabel czy sygnał jest naprzemienny- otwórz/zamknij/otworz/zamknij i zamykanie działa z drzwi ?

Przycisk w drzwiach działa jak działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W A6 działa też zamykanie. Jak kiedyś do nich pisałem, czy zrobią tak w A4, to mi powiedzieli, żebym do nich podjechał to zobaczą co da się zrobić. Żartownisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezajcie :)

paei.jpg

5jhs.jpg

0goq.jpg

bez tych zdjęć to nigdy bym chyba tego przycisku dobrze nie zainstalował :) wielkie dzięki darecy :hi:

z elementów el. klapy jak na razie mam tylko ten przycisk, jakiż byłem bardzo zdziwiony jak okazało się, że on otwiera zamek klapy tylko po jego zamontowaniu i wpięciu się w wiązkę.

Nic nie kodowałem a sterownik komfortu mam taki, który el. sterowanej klapy nie obsługuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to kiepski komfort nie osługuje "tylko" dociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

- przycisk do el. klapy w drzwiach kierowcy - wyrezany, działa ok,

- sterownik komfort zakupiony i po ściągnięciu CP w ASO (w KRK polecam ASO Bełtowski, wiedzą co mają do zrobienia i koszt mają już w cenniku - 302 pln, w ASO Auto Special nie bardzo wiedzą o co chodzi w dodatku cena 290 pln ale za roboczogodzinę więc może być różnie)

- auto ogarnięte z nowym sterownikiem (musiałem zmienić kodowania w większości sterowników auta)

- lampy neon ogarnięte w 95% dzięki pomocy kolegi z forum, chodzi o to, że lampy zmieniałem z żarówkowych na neon polift metodą mostkowania na 2 kable z prawej i lewej strony - kierunkowskaz i stop. Problem w tym, że na chwilę obecną, po zmianie sterownika z końcówką N na DQ lampy działają ok ale kierunkowskaz działa tylko w lampach w błotnikach - w sumie to jakaś magia skoro zrobione jest mostkowanie.

- pozostaje zakup zestawu do el. klapy - raczej skorzystam z oferty WRC

Jak na razie proszę osoby, które montowały neony (ja na sterowniku z końcówką N) a potem zmieniły sterownik pod el. klapę (w moim przypadku DQ) aby podzieliły się adaptacjami pod lampy lub innym sposobem na ich poprawne działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Sterownik komfortu z końcówką "CP" ogarnie klapę? niestety w pierwszym poście nie figuruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Sterownik komfortu z końcówką "CP" ogarnie klapę? niestety w pierwszym poście nie figuruje

sprawdz czy przyjmuje kodowanie :)

w pierwszym poscie sa ktore znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Sterownik komfortu z końcówką "CP" ogarnie klapę? niestety w pierwszym poście nie figuruje

sprawdz czy przyjmuje kodowanie :)

w pierwszym poscie sa ktore znam .

Znalazłem vagiem tylko "moduł elektryczny klapy" nie wiem czy to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...