Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie. Elektryczna klapa dziala prawidlowo zamyka sie i otwiera. Przycisk w drzwiach kierowcy dzialal, przycisk w klapie dziala. Dziala otwieranie klapy z pilota a nie dziala zamykanie z pilota. Komfort oczywiscie wymieniony na taki co obsluguje klape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się  nie orientuje czy sterownik komfortu HH podejdzie  do auta 2009. Zaryzykuję  i zobaczę i dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i podejdzie  ale tam sa jeszcze adaptacje zwiazane z tylnymi lampami

Przedlift vs  Polift to inne wyjscia z BCM2 i kabelkologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabelkami to nie problem wyjścia  sobie zakoduje jak chce nie ma problemu. Tylko czy będzie działać  w przedlifcie 

 

20200119_213534.jpg

 

A sterownik 8K0 907 064 HH obsłuży klapę  i keylles go

 

Dla potomnych ,dziś  założyłem  komfort 8K0 907 064 HH po lift 2013 do mojego 0000 2009 I wszystko działa  0 błędu.  Klucze dopisane. Nic tylko zakładać  klapę i keylles go

Edytowane przez pakito25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeże troszkę temat . Mam możliwośc zakupu całego kompletu tylnej klapy z wiązka prawdopodobnie polift ( sprzedający nie określił rocznika ) z modułem komfortu 8K0 907 064 FH  

natomiast u mnie w przedlift jest 8K0 907 064 N. Oprócz CP i kodowania kluczyków czy są zmiany kabli na modułach bedą działać aktualne rzeczy w samochodzie :

Bi-xenon skrętny -  raczej nie steruje...

Składane lusterka , domykanie szyb z kluczyka itd 

Ambient 

Wersja na MMI2G High 

i ....?

Nie wiem co jeszcze steruje moduł komfortu natomiast szukałem i nie potrafie znaleść opisów poszczególnych modułów czy szukać innego modułu

Pozdrawiam

Edytowane przez l3l0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabieram się za montaż elektrycznej klapy w Audi A4 B8 i mam kilka wątpliwości oczywiście temat został przeze mnie kilka razy przeczytany. Więc zacznijmy od początku wiem że moduł komfortu się zgadza bo ma oznaczenie 8K0 907 064 CQ. Instalacja również jest pociągnięta cała także do przycisku w klapie i w drzwiach.

Teraz moje pytanie czy te siłowniki będą odpowiednie:

AUDI-A4-B8-LIFT-ELEKTRYCZNA-KLAPA-KOMPLE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 750 zł - AUDI A4 B8 LIFT ELEKTRYCZNA KLAPA KOMPLET WIĄZKA (8193908098). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

I czy jeżeli posiadam opcję w komputerze zamek bagażnika czy muszę coś kodować. Opcja widoczna na zdjęciu.

 

 

IMG_20200411_123301.jpg

IMG_20200411_123243.jpg

IMG_20200411_123250.jpg

IMG_20200411_123306.jpg

IMG_20200411_123428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, l3l0 napisał:

Może ktoś wrzucić pinologie przycisku w drzwiach co i gdzie ... Nie widzę schematy. Z góry dzięki 

 

Klapa_drzwi_przycisk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Właśnie biorę się do montażu klapy elektrycznej. Czy ktoś może mi powiedzieć , czy jeżeli zamontuję najpierw siłowniki elektryczne ale ich elektrycznie nie podłączę to będę mógł bez żadnych konsekwencji otwierać klapę.

Czy może przy otwieraniu mechanicznym klapy z zamontowanymi siłownikami elektrycznymi coś może ulec uszkodzeniu.

Boję się ,że uszkodzę siłowniki elektryczne , lub w związku z tym ,że będą one stawiać opór uszkodzeniu ulegną elementy zawiasów.

Z góry dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem, teoretycznie jak kilka razy otworzysz tak klapę to nic się nie powinno stać, jednak siłowniki stawiają dość duży opór, więc najlepiej jak najszybciej to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak to jest z tym zamykaniem klapy z pilota? Da się bez dokupywania modułu? Ps. Posiadam 4 b8 2008r - oryginalną klapę elektryczną  wszystko mi działa prócz zamykania klapy  z pilota....może jakiś schemat z oznaczeniem pinologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mazio napisał:

Panowie to jak to jest z tym zamykaniem klapy z pilota? Da się bez dokupywania modułu? Ps. Posiadam 4 b8 2008r - oryginalną klapę elektryczną  wszystko mi działa prócz zamykania klapy  z pilota....może jakiś schemat z oznaczeniem pinologii?

Orginalnie nigdy nie było funkcji zamykania z pilota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie było. Ale gdzieś mi się obiło o uszy że da się zrobić zamykanie z pilota bez dodatkowego modułu. Trzeba gdzieś pokombinować z przeciagnieciem przewodu od drzwi(odryglującego   klapę ) i pociagnąc co do klapy. I chodzi mi tutaj czy to prawda A jak tak to czy możesz dać to na tacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł z niebieską wtyczką, końcówka JF. Obsłuży dociąganie klapy?
Auto ma Keyless, High Beam Asist, Side Asist, B&O - RM 2015

 

IMG_3230.JPG

IMG_3252.JPG

IMG_3247.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...