Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

El. klapa ogarnięta :) wielkie dzięki dla Kolegów wrclaguna oraz miodzio za pomocne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś spotkał sie z takim sterownikiem i moze mi powiedzieć, czy bedzie on obsługiwał elektryczna klapę?

8K0 907 064 DP

Proszę o info.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat wczoraj i ten moduł nie obsługuję elektrycznej klapy tak samo jak u mnie. Zobacz sobie z tyłu we wnęce, że gniazdo nie ma obsadzonych pinów w komforcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat wczoraj i ten moduł nie obsługuję elektrycznej klapy tak samo jak u mnie. Zobacz sobie z tyłu we wnęce, że gniazdo nie ma obsadzonych pinów w komforcie.

Dzięki czester

Wiesz moze jaki jest koszt wymiany na taki, który by obsługiwał elektryczna klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post się kłania :facepalm:

Dolicz sobie do tego ściągnięcie CP to suma robi się całkiem spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie pomocy.... Podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem.... trochę lutowania trochę dłubania ale jakoś poszło i mam wielki problem.... Całego sprzętu nie udało się odpalić, bo jak zakładam bezpieczniki 30A to pali mi go od prawego silnika... co jest grane? Nie robiłem kodowania jeszcze ale myślę, że to nie ma znaczenia (czy ma?). W końcu wziąłem odłączałem wszystko za wyjątkiem prądu i masy od siłowników. Lewy podłączam i ok, prawy załączam wtykę i bach spalony bezpiecznik.... Nie wiem czy ma to znaczenie, siłowniki od q5, wiązka do zasilania od Grześka z forum. Już myślałem, że może siłownik ma zwarcie, ale tak się stało, że akurat mam dwa prawe i jak przełączę na drugi to to samo się dzieje.

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Tą iluminacje do przycisku co jest w kalpie to gdzie podłączaliście? Wiem że do iluminacji, ale gdzie to jest.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz okablowanie :

WTYKA 10 PIN

PIN 4 I 9 to masa
PIN 10 zasilanie 12v

wtyka 8 pin

pin 4 masa
pin 8 zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

okablowanie ogarniete... pomieszane kable w wiazce elek. były.

mozecie mi podesłac kodowanie dokładne, bo nie wiem dlaczego na pierwszej stronie nie odpalaja mi sie wszystkie zdjecia. glownie chodzi o komfort bo getway mam zaznaczone 6d.

efekt jest taki ze klapa sie opuszcza, ale jak dojdzie do zamka, to jej nie dociaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

okablowanie ogarniete... pomieszane kable w wiazce elek. były.

mozecie mi podesłac kodowanie dokładne, bo nie wiem dlaczego na pierwszej stronie nie odpalaja mi sie wszystkie zdjecia. glownie chodzi o komfort bo getway mam zaznaczone 6d.

efekt jest taki ze klapa sie opuszcza, ale jak dojdzie do zamka, to jej nie dociaga

A komfort obsługuje klapę? Jeśli tak, to pewnie kwestia kodowania.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a wiec już kodowanie też ogarnięte, ale wywala mi błąd że jest problem ze sterownikiem V382 (silnik domykania tylnej klapy) zwarcie z masą (dokładny kod błędu wkleję później, bo na drugim kompie mam zgrane lagi). Czyli wynikało by, że jest źle podłączony dociąg klapy i nie działa prawidłowo.

Pytanie odnośnie samego podłączenia, bo jak patrzę na schemat inst. elektrycznej podpięcia dociągu to mam tak:

dwa piny idą do gniazda T17o (nr 2 i nr 4) dwa piny idą do gniazda T32e (nr 20 i 5) no i masa.

Ja zrobiłem tak podłączenie.

Piny co idą do T17o (nr 2 i 4) podłączyłem do prądu pod zasilanie silników, bo wtyka T17o w nr 2 i 4 ma puste miejsca i na kabelku, który kupiłem miałem karteczkę na tych pinach 12V, piny nr 20 i 5 podłączyłem do gniazda T32e, natomiast samą masę połączyłem z masą siłowników i przykręciłem do masy co jest na nadkolu.

Pytanie najważniejsze, czy te piny co wg schematu idą do gniazda T17o, a ja podłączyłem do zasilania siłowników to jest ok, czy nie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jak tak teraz siedzę i rozmyślam, to coś czuję, że piny co podłączyłem pod prąd od siłowników są źle podłączone....

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie jest dokładnie opisane ze szczegołami ktory PIN idzie gdzie :hi:
komfortwtyki.png








komforklapa.png

klapaelektrycznaschemat.png

klapaelktrycznaschemat2.png




wtyka T10ad :

PIN 2 ---> T8ae PIN 2
PIN 6 ---> T8ae PIN 6
PIN 4 masa
PIN 9 masa
PIN 10 zasilanie

wtyka T8ae :

PIN 2 ---> T10ad PIN 2
PIN 3 CAN KOMFORT HIGH ( podpinamy do czarnej wtyki 32PIN KOMFORT)
PIN 4 masa
PIN 5 ---> PIN 2 przycisk E 406
PIN 6 ---> T10ad PIN 6
PIN 7 ---> CAN KOMFORT LOW ( podpinamy do czarnej wtyki 32PIN KOMFORT)
PIN 8 zasilanie

wtyka 4 PIN przycisk E 406 :

PIN 1 podświetlenie ( iluminacja ) łapiemy w lampce
PIN 2 ---> T8ae PIN 5
PIN 3 masa
PIN 4 masa

wtyka dociag 5 PIN :

PIN 1 V382 ---> T17o PIN 2 ( czarna wtyka KOMFORT )
PIN 2 V382 ---> T17o PIN 4 ( czarna wtyka KOMFORT)
PIN 3 ---> T32e PIN 20 ( F332) ( podpinamy do niebieskiej wtyki 32PIN KOMFORT)
PIN 4 masa
PIN 5 ---> T32e PIN 5 ( F333) ( podpinamy do niebieskiej wtyki 32PIN KOMFORT)




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki Grzegorz za rozpisanie wszystkiego na czynniki pierwsze, myślę, że teraz to już nawet największa... jak ja, da rade temat ogarnąć. Wiesz u mnie było sporo zamieszania z tą wiązką elektryczną, bo nie dość, że były zamienione w niej piny, to jeszcze na koniec jak składałem wszystko, to okazało się że wiązka, która idzie do przycisku zamykania klapy jest za krótka... nie dostawała do wtyki w klapie po złożeniu wszystkiego.

I niepotrzebnie zasugerowałem się opisem kabli, trzeba było trzymać się schematu instalacji i po problemie...

u mnie wtyka 17 pinowa czarna wygląda tak:

bf2bd1.jpg

Więc po prostu muszę kupić jeszcze dwa piny i je dołożyć do tej kostki.

A tak z innej beczki odnośnie brakujących elementów do siłowników.

Jeżeli ktoś kupi (tak jak ja jeden siłownik) bez pełnego osprzętu, a dokładnie bez uchwytu do mocowania siłownika do zawiasów jest sposób na doposażenie siłownika w nie. Na popularnym serwisie aukcyjnym trzeba poszukać nie siłowników, a zawiasów do A4 B8 lub do Q5 i zobaczyć czy na zawiasach są uchwyty montażowe. Ja tak dokupiłem do siebie uchwyt za całe 30 zł ;)


Cześć,

no i u mnie wreszcie działa klapa.

Dzięki Grzesiek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po modzie. Wszystko było ok przez pół roku, aż klapa nie chciała się otwierać - napotykała opór. Okazało się że odkrecił się silnik. Oczywiście po kombinacjach z wpieciem go klikam przycisk na klapie a tu ... Klapa stanęła w połowie. Otworzyłem do końca ręcznie i kliknelem. Zamknęła się poprawnie. Znów otworzyłem i to samo. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja się powtórzy to otwórz ręcznie do końca tak jak to robiłeś wcześniej tylko potem przy zamykaniu przytrzymaj przycisk tak z 3 s aż migną kierunkowskazy i zobacz czy będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja się powtórzy to otwórz ręcznie do końca tak jak to robiłeś wcześniej tylko potem przy zamykaniu przytrzymaj przycisk tak z 3 s aż migną kierunkowskazy i zobacz czy będzie ok ;)

Nie pomogło. Ale może wypne zasilanie od kontaktronów jeszcze... Moze cos pomoże

Jak sytuacja się powtórzy to otwórz ręcznie do końca tak jak to robiłeś wcześniej tylko potem przy zamykaniu przytrzymaj przycisk tak z 3 s aż migną kierunkowskazy i zobacz czy będzie ok ;)

Nie pomogło. Ale może wypne zasilanie od kontaktronów jeszcze... Moze cos pomoże

Niestety nic z tego. Chyba kontaktron zwariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN 2 ---> T10ad PIN 2
PIN 3 CAN KOMFORT HIGH ( podpinamy do czarnej wtyki 32PIN KOMFORT)
PIN 4 masa
PIN 5 ---> PIN 2 przycisk E 406
PIN 6 ---> T10ad PIN 6
PIN 7 ---> CAN KOMFORT LOW ( podpinamy do czarnej wtyki 32PIN KOMFORT)
PIN 8 zasilanie

Nie ma błędu Pin3 i Pin 7 do 32 Pinu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...