Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdybym drugi raz robił el klapę to montował bym bez zawiasów, ustawić klapę idealnie na nowych zawiasach to jest masakra, zajęło mi to 3 razy więcej czasu niż montaż całego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i zastanawiam się:

dlaczego konieczne jest kupienie silników wraz z dużymi zawiasami, które bardzo często sprzedawane są i tak w innym kolorze niż nasze auto?

Poza tym gratuluję włożonej pracy i dokładnego opisu :)

Akurat były w komplecie zawiasy :wink:

Warto pamietac ze handlarze po rozkreceniu wspomnianych czesci sprzedaja nie kompletne siłowniki .

W ASO nie ma opcji dokupienia srubki czy mocowania i wtedy lipa :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i zastanawiam się:

dlaczego konieczne jest kupienie silników wraz z dużymi zawiasami, które bardzo często sprzedawane są i tak w innym kolorze niż nasze auto?

Poza tym gratuluję włożonej pracy i dokładnego opisu :)

Akurat były w komplecie zawiasy :wink:

Warto pamietac ze handlarze po rozkreceniu wspomnianych czesci sprzedaja nie kompletne siłowniki .

W ASO nie ma opcji dokupienia srubki czy mocowania i wtedy lipa :doh:

Ja dlatego właśnie szukałem takich kompletnych, ale montując zostawiłem swoje zawiasy. Łatwiej przekręcić siłownik do istniejącego zawiasu niż szarpać się z demontażem/montażem klapy. Druga sprawa, to że ciężko trafić w kolor zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ja u siebie zostawiłem ORI zawiasy :wink:

tu przyklad braku tych drobnych cżesci

AUDI A4 B8 SILNICZKI KLAPY DOMYKANIE 8K9827851A (3823726753) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy wyposażenie auta ma jakieś znaczenie ? Który sterownik należy dobrać pod:

- LEDY

- parktronic przód + tył

- dach panorama

- MMI 2G

- blutacz do telefonu

- xenon

- oraz klapę elektryzną

Znalazłem na śmietniku sterownik z AQ AUDI Q5 STEROWNIK 8K0907064AQ 8K0 907 064 AQ (3779527981) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

taki będzie git ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pierwszym poscie jakie KOMFORTY obsluguja elektryczna klapę :wink:

Najwazniejsza jest wtyka 32 pin

komforklapa.png

AQ obsługuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że comfort z końcówką AQ będzie obsługiwał klapę elektryczną ponieważ posiada magiczną niebieską wtyczkę. Wiem to dzięki Twoim wcześniejszym wpisom (uważam je za bardzo, dobrze i przejrzyście napisane), które przeczytałem ze zrozumieniem. Jednakże nie znalazłem nigdzie żadnych informacji czy nie będzie problemu z (działaniem/kodowaniem) pozostałych extra'sów tj. ledy, ACC, parktronic (P+T) czy panorama. Mój comfort ma końcówkę N - ale nie ma niebieskiej wtyczki :( i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja zakończona sukcesem. Poza otwierania klapy z guziczka klapy. Może ma ktoś pomysł dlaczego nie chce działać (otwierać). Pilot otwiera klapę, guziczek do zamykania działa prawidłowo, guzik znad tablicy rejestracyjnej po otwarciu klapy też działa, natomiast nie otwiera jej w momencie kiedy klapa jest zamknięta (dociągnięta). Poniżej kilka screen'ów z kodowania może tam coś jest nie tak ?

IMG_0262_1.jpg

IMG_0263.jpg

IMG_0264.jpg

IMG_0265.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas mysle o tej klapie :wink: czyli zaiwasy zostaja stare ale trzeba cos wiercic i kombinowac w nich? Czy wszystko p&p? Cena 800 pln za montaz, kodowanie wraz z instalacja oraz otwieranieem i zamykaniem z kluczyka to duzo? Sam tego nie ogarne :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy są takie same, nic nie wiercisz. Jak 800 pln to cena z modułem zamykania z klucza, to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas mysle o tej klapie :wink: czyli zaiwasy zostaja stare ale trzeba cos wiercic i kombinowac w nich? Czy wszystko p&p? Cena 800 pln za montaz, kodowanie wraz z instalacja oraz otwieranieem i zamykaniem z kluczyka to duzo? Sam tego nie ogarne :facepalm:

Ogarniesz, prosty modzik, tylko trochę kabelków trzeba pociągnąć :wink: nic nie trzeba wiercić i kombinować, wszystko pasi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy są takie same, nic nie wiercisz. Jak 800 pln to cena z modułem zamykania z klucza, to dobra cena.

dzięki za informacje w takim razie czeka mnie jeszcze zakup gratów (zapytam wlasiciela wątku :wink:)

Caly czas mysle o tej klapie :wink: czyli zaiwasy zostaja stare ale trzeba cos wiercic i kombinowac w nich? Czy wszystko p&p? Cena 800 pln za montaz, kodowanie wraz z instalacja oraz otwieranieem i zamykaniem z kluczyka to duzo? Sam tego nie ogarne :facepalm:

Ogarniesz, prosty modzik, tylko trochę kabelków trzeba pociągnąć :wink: nic nie trzeba wiercić i kombinować, wszystko pasi :naughty:

przeceniasz moje możliwości :wink: ostatnio montowałem oświetlenie w drzwiach i zajęło mi to ze wszystkim 7h :facepalm: wiązki miałem gotowe tylko przelozyc razem z klamkami + dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje modół domykania z kluczyka i gdzie go można kupić??

W Kufateku mają fajne, bo odłączane. Polecam, można je kupić taniej np. na jebaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje modł domykania z kluczyka i gdzie go można kupić??

Z wysyłka kufatec to gdzies z 500 PLN

===> Comfort Heckklappenmodul Audi A4 8K Avant-33801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy są takie same, nic nie wiercisz. Jak 800 pln to cena z modułem zamykania z klucza, to dobra cena.

dzięki za informacje w takim razie czeka mnie jeszcze zakup gratów (zapytam wlasiciela wątku :wink:)

Caly czas mysle o tej klapie :wink: czyli zaiwasy zostaja stare ale trzeba cos wiercic i kombinowac w nich? Czy wszystko p&p? Cena 800 pln za montaz, kodowanie wraz z instalacja oraz otwieranieem i zamykaniem z kluczyka to duzo? Sam tego nie ogarne :facepalm:

Ogarniesz, prosty modzik, tylko trochę kabelków trzeba pociągnąć :wink: nic nie trzeba wiercić i kombinować, wszystko pasi :naughty:

przeceniasz moje możliwości :wink: ostatnio montowałem oświetlenie w drzwiach i zajęło mi to ze wszystkim 7h :facepalm: wiązki miałem gotowe tylko przelozyc razem z klamkami + dziury

Myślę, że klapa też więcej czasu Ci nie zajmie, ja podłaczyłem wszystko w 3 godziny, natomiast kolejne 6 zajęło nam (razem z kumplem) ustawienie klapy na nowych zawiasach:facepalm: podkusiło mnie, żeby wymienić komplet z zawiasem :thumbdown: nie polecam tego sposobu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z okolic limanowej, nowego sącza kto już klapę założył? Zakładałem ostatnio z kolegą, wszystko podłączone, zakodowane i nie możemy dojść co jest nie tak... Może ma ktoś chwilę rzucić okiem albo żeby porównać tylko okablowanie. Moduł z Kufateca na otwieranie i zamykanie z pilota też zamontowany i nie działa... Trzeba go jakoś zakodować czy tylko działa po podłączeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...