Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika


Młody1992

Rekomendowane odpowiedzi

Czas wymiany zaworu przeze mnie to 30min. z dokladnością solidną. Czas wymiany silnika, myślę że na bidę 5dni roboczych. Podczas wyciągania silnika, będzie trzeba zdemontować przedni pas. Wszystko trzeba zdemontować, wszystko porozpinać. Podczas rozpinania zawsze coś się połamie, coś pęknie. Będziesz musiał to uwzględnić. W nowo zakupionym słupku/silniku, mogą niedomagać inne podzespoły, o których nie wiesz i dowiesz się jak zaczniesz jeździć. Wymiana samego silnika na przykładzie mojego mechanika, to 1000zł. Silnik kolejne 1000zł taki nie wiadomo jaki. Myślę, że 2.5tys. to by mało było, a przysporzyłoby Ci to tylko więcej problemów po wymianie.

Wymień zawór na używany za przykładowe 250....400zł ale nie terkający i będziesz miał wszystko ok. Jak nie masz zaufania do używek, to nowy kup za 1300zł lub ze zniżką 10% swoją lub znajomego mechanika (plus uszczelka metalowaza 20zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnosnie uzywki zaworu, da sie go sprawdzic na krótko? jak pracuje nowy zawór?

Nie zrozumiałem co powiedziałeś.

Ja podmieniałem za swój zawór dwa inne od kolegów. Oba zawory były jak dla mnie nie do zaakceptowania. W końcu uniosłem się honorem, bo mam audi a nie trabanta i kupiłem nowy zawór. Nowy zawór spełnił moje oczekiwania. Mam ciszę jak makiem zasiał.

Możesz powalczyć tak jak ja podmieniając w jednym dniu zwór z jednego źródła, pojeździć na nim ze dwa dni i się przekonasz. Później podstaw zawór olejny jeśli masz na podmiankę w razie gdyby ten pierwszy podmieniony Ci nie spasował poziomem dźwięku/hałasem. Będziesz miał przekonanie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja reakcja;p, chodziło mi o to ze po odłaczeniu czujnika zawor nie terkocze, czyli fizycznie jest zasilany wiazką elektryczną... "na krotko" czyli pod akumulator sprawdzic bezposrednio (co by nie bawic sie w przekładania i sprawdzic czesc wyjetą z silnika dawcy) ...ale nie niestety nie wiem, jaka kulture akustyczną pracy ma nowy zawór, czyli szukajac uzywki nie wiem w zasadzie jak pracuje sprawny;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy. Po pierwsze, nie wydaje mi się żebyś podłączył do zaworu pełne zasilanie non stop z AKU, jak piszesz, bo wg mnie zawór ten dostaje zasilanie ze sterownika ale w impulsach. Zatem w czasie gdy zawór ma zasilanie, to trzpień się wysuwa odsłaniając kanaliki olejowe, jednocześnie dociskając wewnętrzną sprężynę do ścianki po przeciwległej stronie. Po chwili czasu "t", kiedy zawór był zasilony (impuls elektryczny), zasilanie jest odcięte i sprężyna odbija trzpień z powrotem, po czym zasilanie ponownie przychodzi.

Nie wiem co by się stało, gdybyś podłączył zasilanie w sposób ciągły do zaworu. Mogłoby to spowodować zwarcie, zagrzanie się uzwojenia (tak zakładam), uzwojenia które wytwarza silne pole magnetyczne (strumień) by nadać trzpieniu ruch. Nie wiem jednak na 100%. Nie dokonywałem takich badań ze swoim starym zaworem.

Nic jednak wg mnie nie dałoby nawet Ci takie badanie, chyba że zawór zasilałbyś w jakimś PWM'em (zmiennym napięciem 12V, nie przemiennym) i zawór umieszczony byłby w naczyniu z olejem, gorącym olejem.

To pierwsza sprawa.

Druga rzecz, to idę zrobić filmik dla Ciebie i Innych kolegów, jak pracuje u mnie nowy zawór. Zaraz nagram i wrzucę.

---------- Post dopisany at 08:25 ---------- Poprzedni post napisany at 07:24 ----------

Film przedstawiający moment uruchamiania silnika 2.0ALT i jego działanie - wszystko na gorącym silniku.

Wymieniony zawór wysokiego ciśnienia oleju.

Tutaj jest post, w którym znajaduje się film z tyrkającym zaworem:http://a4-klub.pl/2-0-219/2-0-alt-halas-rozgrzaniu-silnika-269146/index6.html#post4152651

Tu sam film z tyrkającym zaworem:

Możecie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za nagrany filmik, chyba jednak to bedzie ten zawor , nic... poki co trza jezdzic tak jak jest i zbierac hajs. Przypomniałem sobie, ze znajomy ma altka, musze podjechac do niego obadac sprawe jak u niego to wszystko wyglada,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od tego jak traktujesz auto i ile masz kasy, jesli jestes pedantyczny i drazni cie ten dzwiek to naprawiaj, jesli traktujesz auto jako narzedzie do pracy to nie musisz sie spieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariator zamontowany po regeneracji u benyA4 (dzięki jeszcze raz) ,ale jeszcze delikatne tyrkotanie dochodziło z pod maski. Co sie okazało ze zawór nastawnika ma jednak problem z działaniem. Byłem w serwisie i gdyby mieli taki na miejscu wziołbym od razu. Nie mieli ,ale miał pobliski szrot używany (cena 250zł) :grin: i dali mi możliwość sprawdzenia jesli nie będzie działa to wymienią na inny. Zwór wymieniła A4 mruczy sobie jak talala. Jak by ktos potrzebował to moge wyhaczyć od nich ten jeden jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę was o pomoc w diagnozie co dolega mojej Audi. Jak się wsłuchać to słychać takie terkotanie i metaliczny dźwięk w okolicach 4 cylindra. Przypuszczam, że jest to napinacz łańcucha rozrządu, ale chcę się was poradzić. Zapomniałem dodać, że po sprawdzeniu na komputerze wyskakuje mi co jakiś czas błąd z nastawnikiem wałka rozrządu oraz losowe wypadanie zapłonu na 4 cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z nastawnikiem wałka rozrządu, to nic innego jak "wariator" lub coś co steruje tym wariatorem. U mnie jest silnik ALT 2.0. Wariator steruje wałkiem rozrządu. Wariator sterowany jest zaworem ciśnienia oleju. Ja zmieniłem u siebie jedno i drugie: wariator i zawór (również zmieniłem napinacz i łańcuch) - tylko, że u mnie nie było błędów tylko klekot na rozgrzanym silniku - gorącym.

Co do błędu na czwartym cylindrze, czyli tym przy akumulatorze, to przyczyn może być kilka. Jedną z nich może być szklanka naciskana przez wałek rozrządu. Szklanka może być "wytarta".

W tym temacie jest wielu kolegów bardzo dobrze obeznanych. Musisz poświecić trochę czasu i poczytać kilka wątków o hałasie silnika. Jest tam wiele opisów i przedstawionych problemów z rozwiązaniami. Jednym z nich jest uszkodzony wtrysk, który w Niemczech w ASO został wymieniony na nowy. Koszta, nie pytaj. Poczytaj.

---------- Post dopisany at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany at 11:16 ----------

Rozumiem, że nie możesz ogarnąć tego problemu w dziale 1.8T?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ! Przepraszam za moje niedopatrzenie, nie zwróciłem uwagi, że napisałem w złym dziale - tak mi się spieszyło przed robotą, że nie patrzyłem na nic innego tylko żeby jak najszybciej napisać. Dziękuję za Twoją odpowiedź :) Muszę się teraz zastanowić czy sprzedawać samochód, który i tak spłacam, czy go wyremontować i pojeździć przez kilka lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Dajmon szacun :brawo: Myślę, że razem z Beny'mA4 rozwiązaliście parę tematów związanych z terkotaniem, wariatorem i zaworem; zarówno w kwestii przyczyna-skutek jak też ograniczenie kosztów poprzez regenerację w/w elementów.

P.S. Lubie oglądać takie nowe części prosto z pudełeczek i to jeszcze z logo OOOO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Beny, też tak mi się wydawało. Wychodzi na to że mechanik po prostu chciał zarobić tłumacząc się koniecznością zdjęcia klapy zaworów :/ Swoją drogą diagnozę miałeś trafioną, wymieniłem zawór i praca silnika zupełnie inna! Chociaż od ok 3000 tyś obr jakby głośniej chodzi niż powinien...Dodam tylko że zawór używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mógł ten mechanik wyciągnąć zaworu bo coś go blokowało, np. pierścienie na zaworze.

Używany zawór może być dobry do pewnych obrotów. Nie wiem tego bo nie miałem problemu terkotaniem na wyższych obrotach, tylko na niższych - na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem i mówił że miał tylko problem z dolną śrubą mocującą, a zawór wyszedł zaskakująco dobrze. Kazałem mu sprawdzić kołnierz (tulejowanie) wariatora i teoretycznie śladów po pierścieniach nie było. Możliwe że to wariator daje o sobie znać czy raczej kiepski stan wymienionego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kiepski podmieniony zawór. Jak terkocze, to wsadź rękę za rurę dolotową i spróbuj złapać zawór ręką obejmując go w dłoń. Wyczujesz czy stuka czy nie. Jak stuka, to zawór gówno wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...