Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] OC + AC - pierwsze auto, "zielony"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba jeden z moich pierwszych postów, jak nie pierwszy :) Ale jeszcze nie mam autka, więc się nie udzielam tylko czytam.

Nie będę owijał w bawełnę, jestem kompletnie zielony w sprawie ubezpieczenia. W tym tygodniu przyjedzie moja perła (mam nadzieje) A4 '00 TDI 1.9 Sedan. Chcę ją ubezpieczyć OC + AC (+ ubezpieczenie od kradzieży - w sumie na tym mi najbardziej zależy). Zdaję sobie sprawę, że trochę mnie to będzie kosztować, zwłaszcza, że prawo jazdy mam od początku kwietnia i nigdy wcześniej nic nie miałem. Teraz żałuję, że nie kupiłem kilka lat temu motorynki za 30zł i nie ubezpieczałem jej co rok aby zniżki leciały. W dowód będzie jeszcze wpisany mój tato, ale wydaje mi się, że to jakoś specjalnie ceny nie zmieni bo On od kilku lat nie ma auta (od około 5-6), więc działa tylko "doświadczenie" (prawo jazdy od 30 lat). Z mojej strony jedyną zniżką może być tylko wiek... mam skończone magiczne 25 lat. Na co zwrócić uwagę, których ubezpieczycieli omijać szerokim łukiem, cena jest ważna, ale nie najważniejsza (wolę dopłacić i spać spokojnie, że jak ktoś mi skubnie furkę to nie będę latał po sądach aby odzyskać pieniądze za nią). I ostatnie pytanie... czy mój tato może odzyskać zniżki jakie kiedyś miał? Obiło mi się o uszy ostatnio, że po takiej przerwie przez pierwszy rok płaci się 100% a przy następnym już można odzyskać 60%, które kiedyś się miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedzieć.

Byłem dzisiaj u Kolegi w Alianz'sie i pełen pakiet OC+AC+NNW+Assistance wyszło ponad 4600zł... po jakiś tam zniżkach zeszliśmy poniżej 4000zł (w sumie tyle mogę jeszcze wydać). Jak mój tato załatwi papier o bezszkodowości z PZU to coś tam jeszcze sie obniży z OC (samo OC wychodzi ponad 1300zł).

Sprawa ubezpieczenia jest mi już mniej więcej znana, teraz zmieniam dział bo coś chyba złego z akcyzą sie dzieje od 15 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC weż sobie w jakiejś taniej firmie Link4, MTU lub Liberty Direct - zapłacisz połowę tego co w Alianz, a AC możesz wziąść sobie tylko od samej kradzieży w PZU za około 700zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam solidne firmy, raczej dla 200-300 zł nie ma sensu wikłać się we wszelkie link4 itp.

Ale, żeby nie latać po sądach i wogóle oszczędzić sobie nerwów, przy jakiejkolwiek szkodzie, proponuje D.A.S.

Koszt nikły, korzyści spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC nie jest dla Ciebie tylko dla ewentualnego poszkodowanego przez Twój samochód więc OC bierze sie gdzie najtaniej.

AC natomiast warto brać w sprawdzonej,dobrej firmie,boz AC możesz Ty skorzystać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, że nie prawda.

Dowiadywałem się w piątek. Jesli weźmiesz w PZU tzw. "mini casco" (obejmuje kradzież, dewastacje i dzikie zwierzęta) to zbierają Ci się zniżki, które potem możesz wykorzystać przy AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się w piątek. Jesli weźmiesz w PZU tzw. "mini casco" (obejmuje kradzież, dewastacje i dzikie zwierzęta) to zbierają Ci się zniżki, które potem możesz wykorzystać przy AC

hm, przyznam że pierwszy raz o tym słyszę, dowiem się u "mojego" agenta pzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem w piątek i tak babeczka w PZU mi powiedziała a robiła wrażenie dobrze zorientowanej, teraz to już musze się też sam jeszcze raz dopytać. Jak coś to dajcie znać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmie w PZU od samej kradzieży to zniżek się nie zbiera :thumbdown:

Własnie, że nie prawda.

Dowiadywałem się w piątek. Jesli weźmiesz w PZU tzw. "mini casco" (obejmuje kradzież, dewastacje i dzikie zwierzęta) to zbierają Ci się zniżki, które potem możesz wykorzystać przy AC

Potwierdzam - AC od samej kradziezy w PZU juz nie ma, zostało wycofane na rzecz minicasco.

Zmiany w minicasco - wyplata nie tylko przy szkodzie calkowitej, 20% udzialu wlasnego :angry:, licza sie znizki :naughty:

A czy sa jakies haki .... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...