Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 115 km buczenie w okolicy filtra powietrza


przemek63a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :) zakupiłem audi a4 b7 1.9 tdi 115 km . Po jakimś czasie usłyszałem dziwny dźwięk takie buczenie w okolicy filtra powietrza . W czasie jazdy na wyższym biegu podczas dodawania gazu buczy ( nie miły dźwięk ) , nie wiem czy to wina katalizatora czy problem tkwi w silniku? wymieniłem rozrząd filtry i nic . W serwisie nie kazali mi się tym przejmować , ale ja wiem że coś jest nie tak . Może ktoś miał taki sam problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat buczenia, dudnienia itp. było już setki razy. Ja mam to samo, prawdopodobnie nie obejdzie się bez zdjęcia pokrywy zaworów i rzucenia okiem na hydraulikę i broki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. panowie ja mam podobny problem ale nie wiem czy ten sam. otóż podczas jazdy wydaje sie mi huczeć coś w samochodzie. początkowo myslałem że to opony ale zmieniłem zimowe na letnie i dalej to samo. huczenie dochodzi z przodu ,tak jak by gdzieś powietrze sie dostawało i robiło odgłos ale nie wiem co to najlepiej słychac przy predkości ok 70-90km;( może ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź otwórz tą obudowe od filtra i zobacz czy to z niego się wydostaje. Bo ja tak miałem też i na drugi dzień chciałem wykonać trasę do polski i mi silnik padł :D A przed wyjazdem miałem właśnie takie buczenia dochodzące od filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pokrywę i sprawdz stan wałka rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakie broki moga wypasc i gdzie sie znajduja .a jak sprawdzic wałek, trzeba go wymontowac i nastepne pytanie czy to normalne ze z rury od interkulera jdą spaliny jak go zdjołem.dziekuje za otpowiedzi z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam buczenie w filtrze powietrza i niewiem co z tym zrobic, bo kazdy mechanik mowi co innego.audi b7 1.9tdi silnik brb.moze ktos wie konkretnie i powie czego szukac i gdzie ,dziekuje z gory.
moj samochod tez dopadlo te buczenie!!jutro odstawiam auto do mechanika,do konca tygodnia bede wiedzial co jest winne to podziele sie informacjami!!ale mysle ze ten link co kolega wyzej podal wyjasnia wszystko:facepalm::facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ten sam temat przerabialem w moim BRB - diagnoza walek rozrzadu i szklanki do wymiany. No niestety byly koszta :(

Natomiast problem sie zaczyna pozniej jaka decyzje podjac tzn co i gdzie kupic.

Ze swojej strony moge tylko polecic szklanki INA te po wzmocnieniu + walek polskiej produkcji od Świątka z Bydgoszczy - smigam juz tak pol roku i wszystko gra i ... nie buczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać od siebie, że też miałem wymieniać hydraulikę (ponieważ buczenie to mogą powodować padające popychacze) - dudniło już praktycznie za każdym razem po uruchomieniu silnika - czasami przestawało po dłuższej trasie. Po wymianie oleju z Castrola na Motul praktycznie przestało dudnić. Zdarza się czasami (średnio raz na miesiąc ;) ) że przez jakiś czas podudni ale bardzo, bardzo żadko - narazie tak jeżdżę już drugi rok i jest ok.

Może Motul ma lepsze smarowanie i dlatego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, wyleciały mi dwa broki, dudnienie non stop. Silnik po przebiegu ori 250 tyś, wytarty wałek. Skończyło się na wymianie silnika, ale tylko z tego powodu że lubiał sobie wypić olej - pól litra na 1000 km. Gdyby nie to to pewnie bym kupił wałek + popychacze. Taniej wyszło wymienić silnik niż robić remont. Efekt buczenia można zniwelować zaślepiając egr, ale nie likwiduje to problemu. Po wymianie silnika jak do tej pory wyszstko w porządku, akustyka i mechanika ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie.jak wczesniej tez miałem ten problem z buczeniem i wrescie jest diagnoza ,wszystko przez agr zepsuty .tak jak radziliscie została sprawdzona hydraulika ,szklanki walek itp.zamienilem z drugiego silnika sprawnego i nic dalej buczenie ,przeczysciłem egr i to samo.dopiero jak zmienilem na nowy jest ok.cena nowego orginału 1000 zł.takze trzeba zaczac pierwsze od agr.pozarawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też od jakiegoś czasu strasznie buczy właśnie z okolic filtra powietrza, dodatkowo wydaje mi się że na zimnym silniku(a gorącym trche mniej ) słychać jakby przedmuchy w wydechu (buczenie z wydechu koncowego) , mechanik mówi że wałek i głowica , radzi żeby zrobić sprawdzenie głowicy i jakby dostosowanie nowego-używanego orginalnego wałka. koszt ok 1600zl w motorcar w łodzi ,dodam że z mechanika jestem zadowolony i facet zna sie na rzeczy, ale zastanawiam sie jak wyglądały u was remonty i koszty , jakie wałki założyliście i jak sie sprawują .

ps. na alle... znalazłem wałek firmy Nockentechnik ,

1x wałek rozrządu

- 8x popychacze hydrauliczne INA

- 10x panewki wałka rozrządu GLYCO

- 1x simmering wałka rozrządu REINZ

cena 1370zł ,co sądzicie o tym wałku i tej firmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...