Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse + zmiana radyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was Drodzy Forumowicze pytanie - zamierzam w swojej A4 z 2002 r zrobić sprzęcik audio. Miałem w poprzedniej furze, jednak poszedł razem z autem.

W bagażniku będzie Lanzar 12" + zapewne Eyebird dwukanałowy na mostku 500 RMSu + kondek pewnie ok. 2F.

Do tego będzie radyjko Pionieer mvh 150 4 x 50 rms. Pod niego miałem w planach podpiąć 4 głośniki w drzwiach właśnie po 50 rmsu. Mam do Was kilka pytań:

1. Mam radio Chorus (które mogę sprzedać) - czy włożenie tego Pioniera to plug&play czy trzeba jeszcze jakieś kostki kupować?

2. Czy pod tego Lanzara budować skrzynię samemu czy lepiej już kupić gotową z Allegro?

3. Ile jest wszystkich głośników w tym aucie? Ja znalazłem po 1 w każdych drzwiach + z tylu w półce (jakiej wielkości on jest? 165mm ?).

4. Jakie głośniki polecacie do drzwi? Nie znam się w ogóle na montowaniu głośników w miejsce oryginalnych, dlatego pytam, bo zawsze korzystałem tylko ze skrzyni i to mi wystarczało, jednak teraz chcialbym spróbować też coś w serii pogrzebać. W drzwiach mają byś basowe też czy średniotonowe? Przy basowych w drzwiach ze skrzynką razem to chyba nic słychać nie będzie. 130 mm jest oryginalne? Nie chce nic przerabiać, z tąd też pytanie, czy w ogóle jest sens pchać się w jakieś ciekawe 13 cm. Jeśli jest więcej niż 4 to cz warto kupować je po 50 rmsu?

5. Czy stosować jakieś zwrotnice czy inne dodatki? Dystanse MDF koniecznie czy nie?

Pozdrawiam i doradźcie coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jakie są tam kostki

2.Jeśli masz trochę smykałki i dobrze wyliczysz skrzynie to nie kupuj, na allego robią pod dany głośnik?

3.4 w drzwiach z przodu + 1 w desce + 4 w tylnych drzwiach + 1 w półce, to chyba wszystkie (jest wieszy coś koło 25cm)

4/5.Tam są 130, warto wsadzić 165 ale dystans potrzebny, kup zestaw helixa albo hertza tweeter woofer i zwrotnica, do 300zł kupisz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Slyszalem o problemach, że po zamontowaniu nieoryginalnego radia nie grają głośniki z tylu. Radio już zamówione, także boję się teraz, że po wyciągnięciu tego wszystkiego i podłączeniu nie będzie grał tył. Idzie sobie jakoś z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...