Skocz do zawartości
IGNOROWANY

środki do pielegnacji samochodu


rocco26l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno kupiłem Audi. Chciał bym prosić o poradę jakie środki mam kupić do pielęgnacji auta tzn. jakie środki kupić do lakieru do chromów do alufelg do kokpitu i czym zadbać o skórzaną tapicerkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki kokpit poorboy's world natural look, skóra zestaw gliptone (cleaner + odżywka), Do czyszczenia chromu dobrze radzą sobie pasty Mothers'a czy autosol. Do zabezpieczenia felg nadaje się wosk fk 1000p są testery i pełne opakowania, można kłaść go na lakier, końcówki tłumików itd. lub coś dedykowanego do felg np. chemical guys wheel guard lub poorboys world wheel sealant. Reszta zależy już od Ciebie, ile masz do wydania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial wiedziec jaki zestaw zapodac i ile by to kosztowalo nie przesadzajac auto stare ale zapierda/a lubie o nie dbac

Co kolega proponuje ? czego sam uzywa i moze jakas fotke auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawy zestaw do lakieru mógłby być taki:

Szampon Megsa Gold Class

ValetPro Tar&Glue Remover do usunięcia smoły

Glinka Bilt Hamber Auto Clay Regular

Cleaner Dodo Juice

do tego wosk, np. Collinite 915 lub tańszy Megs 16

Oprócz tego mikrofibry, aplikatory

Jest to wersja przyzwoita w normalnych pieniądzach. Można oczywiście go zubożyć jak i powymieniać na lepsze i rozszerzyć

A używam produktów Megsa (szampon), Bilt Hamber ( glinka Soft), Collinite (476 - jeszcze mi troszkę zostało potem wskakuję na Race Glaze).

Jak będziesz zainteresowany to mogę dać kod rabatowy na takie produkty w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by to kosztowalo pisz na pw jak tym handlujesz

Na pierwszy wydatek musisz liczyć z 500zł, bo jak wejdziesz na stronke pooglądać to nagle to by się przydało, tamto też itd. :wink:

Później jak popatrzysz na innych arsenał kosmetyków i auta jak wyglądają będziesz sukcesywnie coś sobie dokupywał, aż stwierdzisz, że wydajesz o wiele więcej na kosmetyki niż Twoja żona/ dziewczyna :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeła się robić ładniejsza pogoda i czas odświeżyć temat.

Po zakupie Audiki były pilniejsze wydatki niż kosmetyki jedynie kupiłem rękawice tą co tu strasznie zachwalali i pierwszy lepszy szampon z woskiem w sklepie motoryzacyjnym i siedziałem na scierce 2 razy w tygodniu. Myślałem o polerce i woskowaniu na wiosnę ale że lakier jeszcze lśni wiec postanowiłem wydać na kosmetyki tą kase by ten stan zatrzymać :wink:

Przymierzam się do kupna:

szampon MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH 473 ml

cleaner dodo juice lime prime 250 ml

glinkę bilt hamber auto clay soft 200g

i wosk colinite no 915 marque d' elegance 355 ml

Ze to będzie mój pierwszy raz z takimi produktami proszę o poradę czy dobry to jest zestaw na ile starczy i czy przy tem na dworze ok 10 stopni można już go wypróbować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wydaje mi się okej, osobiście wolę szampon dg 901 z racji jego zapachu i piany, do aktualnego w/w zestawu dorzuć jeszcze ręcznik do osuszania Fluffy Dryer i jakąś rękawicę z mikrofibry np. megsa lub coś lepszego carpro, a na wiosnę, przed korektą dokup jeszcze coś do usuwania smoły i opiłków metalicznych, a będzie okej :)

Zarówno Lime Prime jak i wosk nakładasz aplikatorami gąbkowymi (takimi słoneczkami żółtymi), 10 stopni w słońcu to okej temperatura patrząc na aktualne warunki i do nakładania wosku jak i cleanera ;)

Colli 915 to fajny wosk na lato, zaś Megs 16, Colli 476 czy FK 1000p to raczej woski na zimę, chociaż nic się nie stanie jak położymy je w lato - tylko tyle że bardziej będą się pojazdy nam kurzyć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wydaje mi się okej, osobiście wolę szampon dg 901 z racji jego zapachu i piany, do aktualnego w/w zestawu dorzuć jeszcze ręcznik do osuszania Fluffy Dryer i jakąś rękawicę z mikrofibry np. megsa lub coś lepszego carpro, a na wiosnę, przed korektą dokup jeszcze coś do usuwania smoły i opiłków metalicznych, a będzie okej :)

Zarówno Lime Prime jak i wosk nakładasz aplikatorami gąbkowymi (takimi słoneczkami żółtymi), 10 stopni w słońcu to okej temperatura patrząc na aktualne warunki i do nakładania wosku jak i cleanera ;)

Colli 915 to fajny wosk na lato, zaś Megs 16, Colli 476 czy FK 1000p to raczej woski na zimę, chociaż nic się nie stanie jak położymy je w lato - tylko tyle że bardziej będą się pojazdy nam kurzyć ;P

Dzięki za fachową poradę. jeśli mógł byś jeszcze napisać jak używać tych preparatów tzn. umyć szamponem cały samochód i co dalej czego użyć w następnej kolejności czy trzeba czekać do wyschnięcia i czy glinkować i clenerm cały samochód przejechać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze zestaw jest o dupe potluc i skladal go ktos, kto nie ma wiele doswiadczenia w temacie. Malo tego leci zgodnie z bledna, obiegowa opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze zestaw jest o dupe potluc i skladal go ktos, kto nie ma wiele doswiadczenia w temacie. Malo tego leci zgodnie z bledna, obiegowa opinia...

To dawaj kolego Twoj zestaw kosmetykow chetnie przyjme Twoja propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzej mierze kolega cptolgierd ma racje. Potrzebujesz na start dobrej rekawicy do mycia - cos z welny merynosa z dlugim wlosiem jest w tej chwili okolo 8 roznych pozycji na rynku takze cos wybierzesz.

Szampon Megs Gold to dobry szampon, ale w podobnej cenie znam lepsze albo nawet duzo lepsze. duragloss 901 bedzie znacznie lepszym wyborem. Pricbort do odsmolenia i cos z "rodziny" IronX do lotnej rdzy niestety sa to wszystko substancje ktore zalegaja na lakeirze i nie ma szans ich umyc ani szamponami ani ludwikiem. Myjesz samochod jesli nie uzywasz aktywnej piany, osuszasz lub czekasz az wyschnie. Spryskujesz IrnoX, po kilku minutach Prickbortem, czekasz kilka chwil nie dajac wyschnac i splukujesz, mozesz umyc i glinkowac, albo od razu glinkowac zalezy od tego czy lakier jest czysty. Wazne aby glinka nie miala kontaktu z Prickbortem - bo ja rozpusci.

Po osuszenie auta - potrzebny Ci do tego recznik najlepszy pod wzgledem cena/jakosc bedzie ten:

http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-FLOSSY-PRO-Drying-Towel-90x60cm-/1093

Czas na uzycie cleanera, ktorego aplikuje sie padem bawelnianym lub z mikrofibry, sloneczko nie bedzie zle ale bedzie niewygodne.

Cleaner i wosk to zestaw, ktory nalezy dobierac w parze ze soba.

Dodo jest niezly do woskow naturalnych pod Colli to sredni wybor.

Colli 915 NIE jest woskiem letnim, oczywiscie mozna go stosowac i w lecie.

Z tanich woskow letnich Poorboys Natys white/blue/red

Nieco drozszy ale duzo lepszy bedzie zestaw Zymola HDC cleaner i wosk Carbon:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzej mierze kolega cptolgierd ma racje. Potrzebujesz na start dobrej rekawicy do mycia - cos z welny merynosa z dlugim wlosiem jest w tej chwili okolo 8 roznych pozycji na rynku takze cos wybierzesz.

Szampon Megs Gold to dobry szampon, ale w podobnej cenie znam lepsze albo nawet duzo lepsze. duragloss 901 bedzie znacznie lepszym wyborem. Pricbort do odsmolenia i cos z "rodziny" IronX do lotnej rdzy niestety sa to wszystko substancje ktore zalegaja na lakeirze i nie ma szans ich umyc ani szamponami ani ludwikiem. Myjesz samochod jesli nie uzywasz aktywnej piany, osuszasz lub czekasz az wyschnie. Spryskujesz IrnoX, po kilku minutach Prickbortem, czekasz kilka chwil nie dajac wyschnac i splukujesz, mozesz umyc i glinkowac, albo od razu glinkowac zalezy od tego czy lakier jest czysty. Wazne aby glinka nie miala kontaktu z Prickbortem - bo ja rozpusci.

Po osuszenie auta - potrzebny Ci do tego recznik najlepszy pod wzgledem cena/jakosc bedzie ten:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Czas na uzycie cleanera, ktorego aplikuje sie padem bawelnianym lub z mikrofibry, sloneczko nie bedzie zle ale bedzie niewygodne.

Cleaner i wosk to zestaw, ktory nalezy dobierac w parze ze soba.

Dodo jest niezly do woskow naturalnych pod Colli to sredni wybor.

Colli 915 NIE jest woskiem letnim, oczywiscie mozna go stosowac i w lecie.

Z tanich woskow letnich Poorboys Natys white/blue/red

Nieco drozszy ale duzo lepszy bedzie zestaw Zymola HDC cleaner i wosk Carbon:wink:

To który z wosków Colliego nadaje się na lato? 845? Byłem pewny że owy 915 będzie idealnym wyborem. Trochę jest przesadą proponować komuś Zymola na początek - niech kolega sam pozna smak detailingu, a nie korzysta od razu z wisienki za 200-300 zł bo nie ma to najmniejszego sensu na lakierze, który korekty nigdy nie miał lub ją miał X lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olku, zaden z woskow Colli nie jest woskiem letnim nie maja jego cech:

-latwosc aplikacji i poleorwania

-cieplego blasku

-mozliwosci nakladania golymi dlonmi

-rewelacyjnego zapachu

trwalosc jest tu aspektem co najmniej drugorzednym.

Stosowanie Zymola na starym lakierze ma duzo wiekszy sens jak myslisz, HDC robi genialna robote:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekawica CAR PRO WOOL WASH MITT

szampon duragloss 901

Pricbort

IronX

POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED NATURALNY WOSK

jaką glinkę i cleaner wybrać jeszcze i czy musi byc ten recznik do osuszania czy może samo wyschnąć ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy z tym koksem:banan:

Mycie zaczynamy od kol co jakis czas IronX i lecimy

Valet PRO Bilberry Wheel Cleaner 1L - Felgi i Opony - Pielęgnacja z zewnątrz

w zaleznosci od zabrudzenia rozcienczamy z woda 1/2, 1/4 1/8 zawsze na dane mycie - srodek NIE moze stac rozcienczony.

Dekontaminacja:

Prickbort MAC124 1L - Odsmolenie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

CarPro IronX 500ml - Specjalne - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

GYEON Q2M Clay 100g - Glinkowanie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

Wiadomo mycie na dwa wiadra najlepiej z girt guardami

Rekawica z welny merynosa:

Wet Wet Look Artemis - rękawica do mycia - Gąbki i Rękawice - Akcesoria

Szampon:

Duragloss #901 Car Wash Concentrate 473ml - Szampony - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz

Osuszanie:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Chromy, metal:

Mothers Mag & Aluminium Polish - Chrom i Metal - Pielęgnacja z zewnątrz

Szyby:

Duragloss #761 Glass Cleaner - Szyby i Lustra - Pielęgnacja z zewnątrz

Plastiki:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Zabezpieczenie:

Zima/kola

Cleaner:

Duragloss #652 Pre-Cleaner - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Sealent:

Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax - Sealanty - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Lato i tu wybor mamy przeogromny byc moze tak:

Cleaner:

Lusso Revitalizing Creme 237ml - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Wosk:

Chemical Guys Pete's 53' - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo

Lusso Oro - Sample - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo zestaw szampon/claener/wosk

Lusso Bag Kit - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo kilkanascie innych jak nie kilkadziesiat dobrych propozycji

Mam nadzieje, ze pomoglem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekawice mam juz z pro car do chromow autosol do szyb tez jakis dobry plyn. Pozostale zamowie po 1 jak gotowka wplynie na konto:naughty:

Na ile taki zestaw starczy zabiegow??? I jak mam delikatne ryski na lakierze to wosk je przykryje??? I co znaczy metoda na 2 wiadra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda mycia samochodu na dwa wiadra | Detailer.pl - Kosmetyki samochodowe

Wosk rysek nie przykryje ale sa takie cleanery i politury, ktore to zrobia.

W takim razie rekawice masz najlepsza. Najszybciej wyjdzie IronX, najdluzej zostanie wosk i cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej optymalnej tempetaturze przeprowadzac kapiele i nanoszenie w lecie w cieniu w garazu wieczerem czy rano i czy potrzebny recznik czy nie moze samo doschnac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...