Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie Przyuczenie Pilota od B7 w B6


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mogę spokojnie kupować pilota od b7

nie
Hehe i ..uj

A do sierpień 2003 mogę od B7 kupić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 jest 433MHz jak masz inna czestotliwosc to nie kupisz w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spokojnie kupować pilota od b7

nie
Hehe i ..uj

A do sierpień 2003 mogę od B7 kupić???

mozesz, ja mam styczeń 2003 i piloty z B7 hulają aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam 433 jedną sztukę bardzo zjechaną. Mam też plastikowy na którym o dziwo też odpala. Ten plastikowy to awaryjny???

Czyli kupuję klucz od B7, dorabiam frez, koduje i gotowe?

wysłane z Commodore 64

a co z IMMO przy wymianie takiego klucza z B7 ?

jak to co..przekładasz
Już nic nie kumam... Klucz z B7 można zakodować do B6 czy trzeba "czystą" pastylkę wkładać?

nie da się, pastylka immo jest jednorazowa

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelek z immo przekładasz z klucza B6, docinasz grot, kodujesz w MK i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam 1 klucz to nadal będę miał 1 :-(

wysłane z Commodore 64

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić czysty transponder (pastylkę) i zakodować, będziesz miał 2 kluczyki

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem B7 z 2005 roku i z ciekawości sprawdziłem kluczyki

A4 B6 10.2003

Kluczyk ori:

8Z0 837 231 D 433.92 Mhz

Nowy z B7

8E0 837 220 Q 433 Mhz

Działa bez problemu, mam jeszcze jeden z B7 jeśli będą inne numerki też sprawdzę czy zadziała. Ale z tym wyżej nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z IMMO przy wymianie takiego klucza z B7 ?

jak to co..przekładasz

w którym miejscu w kluczyku wkłada się transponder ? Bo ten z B6 to jest taka pałeczka a z B7 nie widzę takiego w obudowie kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 jest taka sama "pałeczka" tylko zalana plastikiem.Trzeba sie dokopac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem że w tym miejscu jest zalane takim szarym plastikiem, jak to wydłubać żeby nie uszkodzić obudowy ? ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wyciągnąłem :) podważyłem cienkim śrubokrętem i wylazło :D pastylkę wpina się od spodu tego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w b6 zakodowac nowy transponder jak ma się pin immo?

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje:

"Wchodzimy w 17 czyli zestaw wskaznikow. Logujemu sie kodem do immo.

Pozniej adaptacja kanal 21.

Jako nowa wartosc wpisujemy 0 i pozniej test i zapisz. w tym momencie wszystkie kluczyki sa wymazane. Teraz w tym samym polu wpisujemy liczbe kluczykow ktore chcemy przyuczyc i wciskamy test i zapisz.

Wyciagamy obecny kluczyk i wkladamy po koleji nastepne klucze. Po 2 sekundach od wlozenia nowego klucza kontrolka od immo zgasnie co oznacza ze klucze zostaly prawidlowo zakodowane."

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą procedura dla potomnych:

Procedura adaptacji kluczyków:

wkładamy prawidłowy kluczyk do stacyjki (taki, którym można uruchomić silnik) i włączamy zapłon,

w programie wybieramy opcję [immobilizer],

jeśli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników, więc należy wybrać opcję [Liczniki (inspekcje)],

następnie z opcji wybieramy [Logowanie],

jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.

po przyjęciu kodu w procedurze logowania, wybieramy opcję [Adaptacje],

podajemy 21 jako numer kanału adaptacji i wciskamy przycisk {Przejdź do kanału},

w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się cyfra określająca ilość kluczyków obecnie obsługiwanych przez sterownik,

chcąc zmienić tą wartość, w polu Nowa wartość adaptacji wpisujemy cyfrę oznaczającą ilość wszystkich kluczyków (ale nie więcej niż 8), którymi będziemy mogli uruchomić samochód,

sprawdzamy poprawność wpisanej wartości przez wciśnięcie przycisku {Test wartości},

jeśli po przeprowadzeniu testu, w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się nowa wartość, oznacza to, że wartość jest poprawna i można ją na stałe zapisać w pamięci sterownika - przycisk {Zapis wartości},

po zapisaniu nowej wartości w pamięci sterownika, kluczyk który znajduje się w stacyjce został już zarejestrowany w sterowniku,

następnie należy wyłączyć zapłon i zmienić kluczyk na następny, który ma być zarejestrowany w sterowniku,

kluczyk można wymienić na następny dopiero wtedy gdy lampka kontrolna immobilizera zgaśnie,

należy umieścić po kolei wszystkie kluczyki, które mają być zarejestrowane w sterowniku. Jest na to przewidziany czas 30 s. liczony tylko wtedy gdy jest włączony zapłon.

Przyciskiem {Wyjdź} kończymy komunikację ze sterownikiem.

Uwagi.

procedura adaptacji kluczyków może być automatycznie przerwana gdy:

przekroczony zostanie czas 30 s.

zostanie osiągnięta ilość kluczyków wprowadzona w kanale 21 adaptacji,

do stacyjki zostanie włożony ten sam kluczyk dwukrotnie,

na zakończenie procedury adaptacji kluczyków należy sprawdzić, czy w pamięci sterownika nie zostały zarejestrowane kody błędów - opcja [Odczyt kodów błędów].

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przeczytałem temat i mam mętlik w głowie. Muszę dorobić jeden kluczyk do mojego b7. Czy mogę kupić dowolny klucz, byle od b7 i będzie działać? Chodzi mi o te częstotliwości centralnego zamka.

Czy w b7 była jedna częstotliwość czy trzeba uważać przy kupnie klucza?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz swój scyzoryk to masz pod grotem numer i częstotliwość w jakie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer kluczyka mam 8EJ 837 220 K i nie wiem czy muszę szukać klucza o takim i tylko takim numerze czy mogę kupić dowolny z b7 aby zgadzała się częstotliwość tj. 433 MHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...