Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie Przyuczenie Pilota od B7 w B6


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. Otóż zgubiłem kluczyk od swojej audi i mam podejrzenia z ktoś spod bloku go znalazł. Da sie jakoś w prosty sposób zmienić parametry kluczyka, który posiadam, aby ten zagubiony nie mógł otworzyć auta. Obawa, aby któregoś pięknego poranka nie zaskoczył mnie brak autka pozostawiony na parkingu pod blokiem. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gregory0612 napisał:

Witam. Mam takie pytanie. Otóż zgubiłem kluczyk od swojej audi i mam podejrzenia z ktoś spod bloku go znalazł. Da sie jakoś w prosty sposób zmienić parametry kluczyka, który posiadam, aby ten zagubiony nie mógł otworzyć auta. Obawa, aby któregoś pięknego poranka nie zaskoczył mnie brak autka pozostawiony na parkingu pod blokiem. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

zaadoptuj na nowo 1 klucz i zgubiony nie bedzie odpalal i otwierał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc. Jestem laik w tej materii i jeśli nie kłopot jak zrobić to krok po kroku? Jeśli nie ogarnę tematu, będę musiał udać sie to fachury. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc. I jeszcze podpytam. Jaka pewność że drugi, również oryginalny kluczyk nie otworzy jak również nie odpali auta podczas próby po owej adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregory0612 napisał:

. Jaka pewność że drugi, również oryginalny kluczyk nie otworzy jak również nie odpali auta podczas próby po owej adaptacji?

100% .Jedynie otworzy mechanicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wihajster napisał:

100% .Jedynie otworzy mechanicznie...

Dodam od siebie, że wypisać trzeba klucze z licznika i na nowo dodać tylko te, które się posiada. Do tego potrzebny jest PIN dodawany na zawieszce. Jeśli wypisze je tylko z komfortu, to NIESTETY, ale otwarcie mechaniczne i odpalenie jest w 100% skuteczne... Tak więc radziłbym zabrać się za to możliwie szybko, a nawet pomyśleć o wymianie wkładki i kluczyków z grotami, jeśli masz obawę kradzieży auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mógłby podjąć się rozwiązania tego problemu i jaki byłby koszt takiej usługi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części mam tj wkładka drzwi, zamka klapy bagażnika (jedno i drugie sprawne) i oczywiście stacyjka i dwa kluczyki pod komfort po 2003 roku. ale to nie dział na takie sprawy. poza tym mamy do siebie za daleko... odezwij się na pw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie podstawowy kluczyk ni stąd ni z owąd rozkodował się. Wymieniłem baterię na nową.

Zakodowałem go w stacyjce, ale po chwili znowu rozkodował się. Teraz w stacyjce nie mogę go rozkodować. Elektronika pada i szukać innego kluczyka czy jakiś inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Mam tylko jeden kluczyk do a4 b6 z 2003r i chcialbym kupic drugi uzywany i zakodowac immobilaizer i pilot 

Klucz ktory mam ma numer

8Z0837231 D. A2/A4.  433,92mhz

Czy jest ktos ze slaska kto zakodowal by mi drugi oczywiscie odplatnie ?

I co bym musial kupic jaki klucz aby go zakodowac ? 

Prosze o kontakt 

Pw lub email [email protected]

Pozdrawiam

 

uzupełnij profil

Edytowane przez czecho79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Mam tylko jeden kluczyk do a4 b6 z 2003r i chcialbym kupic drugi uzywany i zakodowac immobilaizer i pilot 

Klucz ktory mam ma numer

8Z0837231 D. A2/A4.  433,92mhz

Czy jest ktos ze slaska kto zakodowal by mi drugi oczywiscie odplatnie ?

I co bym musial kupic jaki klucz aby go zakodowac ? 

Prosze o kontakt tel 737 624 614

Pw lub email [email protected]

Pozdrawiam

 

uzupełnij profil

Kup sobie od razu kluczyk z B7 najlepiej z końcówka Q albo K i jeżeli masz pin Imo do zakodowania to 5 min roboty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dzieki za info 

No wlasnie niemam pinu ten pin to chyba taka karta tak ?

Czy kablem viaken takim niebieskim i programem vcds lite odczytam pin ?

Pozdrawiam

Edytowane przez czecho79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czecho79 napisał:

Witaj dzieki za info 

No wlasnie niemam pinu ten pin to chyba taka karta tak ?

Czy kablem viaken takim niebieskim i programem vcds lite odczytam pin ?

Pozdrawiam

uzupełnij profil jak prosiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2016 o 17:07, ricco90 napisał:

Witam posiadam kluczyk 8Z0 837 231 26/01 modul komfortu z koncowka AR auto rocznik '04 chcialbym dorobic kluczyk z b7 da rade? jak tak to z jakimi numerami?

Witam

W nawiązaniu do ww. wpisu posiadam kluczyk 8Z0 837 231D 433,92MHz 47/03 oraz moduł komfortu 8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.  
Kupiłem kluczyk z Audi b7 8E0 837 220K 433MHz. 

Według przeczytanych informacji powinienem bez problemu go zaadoptować w swojej audi b6 (grudzień 2003). Obecnie mam zakodowany 1 kluczyk scyzoryk z b6.
Wiem, że mogę przełożyć pastylkę immo z kluczyka b6 ale chce mieć drugi (mam jeden scyzoryk i klucz awaryjny - z awaryjnego nie da się wyjąć bo transponder jest przyklejony a nie chcę połamać). 

Zatem:
1. Czy gdybym przełożył transponder z kluczyka b6 to mogę zakodować kluczyk b7 bez użycia PINu?
Zakładam iż w kanale 46 adaptacja 010 kanał 21 wpisałbym 0 żeby wykasować oryginalny i następnie znowu 1 żeby dopisać z b7.

Chciałem sprawdzić czy auto widzi kluczyk od b7 w grupie 46 bloki pomiarowe 08 kanał 007 przyciskając guziki w pilocie z b7, gdzie w drugiej kolumnie powinna się zmieniać cyfra 0 na 1, 2 lub 3 w zależności od naciśnięcia przycisku. (tak się dzieje naciskając przyciski oryginalnego kluczyka). Niestety nic nie widać przy kluczyku b7. (sprawdzałem według instrukcji wideo kolegi Isius - druga strona tematu).
Czy to oznacza, że jest wadliwy, bo moja centralka powinna widzieć 433MHz - jak doczytałem na forum?

2. Aby dodać drugi kluczyk powinienem:
- kupić pastylkę immo np. TRANSPONDER ID 48 CRYPTO MEGAMOS (ID48 TP08 T6) PREKODOWANY - CAN  http://allegro.pl/transponder-can-id48-prekodowany-audi-pamiec-chip-i6639100182.html 
- zdobyć PIN auta, mam zywkły kabel kkl więc pewnie powinienem kupić http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-pl-full-audi-seat-skoda-vw-i5698995268.html#thumb/1 za 100 zł
Wtedy dopiero będę mógł dodać więcej niż jeden kluczyk - w module 46 zalogować się do sterownika i dopiero wprowadzić wartość 2 w kanale 21? Teraz nie przyjmuje mi nr 2. 
Ale czy to zadziała jeżeli nie widzę teraz dzialania kluczyka b7?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli informacje są już na forum ale ich nie odnalazłem.

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2018 o 10:41, Araskam napisał:

Witam

W nawiązaniu do ww. wpisu posiadam kluczyk 8Z0 837 231D 433,92MHz 47/03 oraz moduł komfortu 8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.  
Kupiłem kluczyk z Audi b7 8E0 837 220K 433MHz. 

Według przeczytanych informacji powinienem bez problemu go zaadoptować w swojej audi b6 (grudzień 2003). Obecnie mam zakodowany 1 kluczyk scyzoryk z b6.
Wiem, że mogę przełożyć pastylkę immo z kluczyka b6 ale chce mieć drugi (mam jeden scyzoryk i klucz awaryjny - z awaryjnego nie da się wyjąć bo transponder jest przyklejony a nie chcę połamać). 

Zatem:
1. Czy gdybym przełożył transponder z kluczyka b6 to mogę zakodować kluczyk b7 bez użycia PINu?
Zakładam iż w kanale 46 adaptacja 010 kanał 21 wpisałbym 0 żeby wykasować oryginalny i następnie znowu 1 żeby dopisać z b7.

Chciałem sprawdzić czy auto widzi kluczyk od b7 w grupie 46 bloki pomiarowe 08 kanał 007 przyciskając guziki w pilocie z b7, gdzie w drugiej kolumnie powinna się zmieniać cyfra 0 na 1, 2 lub 3 w zależności od naciśnięcia przycisku. (tak się dzieje naciskając przyciski oryginalnego kluczyka). Niestety nic nie widać przy kluczyku b7. (sprawdzałem według instrukcji wideo kolegi Isius - druga strona tematu).
Czy to oznacza, że jest wadliwy, bo moja centralka powinna widzieć 433MHz - jak doczytałem na forum?

2. Aby dodać drugi kluczyk powinienem:
- kupić pastylkę immo np. TRANSPONDER ID 48 CRYPTO MEGAMOS (ID48 TP08 T6) PREKODOWANY - CAN  http://allegro.pl/transponder-can-id48-prekodowany-audi-pamiec-chip-i6639100182.html 
- zdobyć PIN auta, mam zywkły kabel kkl więc pewnie powinienem kupić http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-pl-full-audi-seat-skoda-vw-i5698995268.html#thumb/1 za 100 zł
Wtedy dopiero będę mógł dodać więcej niż jeden kluczyk - w module 46 zalogować się do sterownika i dopiero wprowadzić wartość 2 w kanale 21? Teraz nie przyjmuje mi nr 2. 
Ale czy to zadziała jeżeli nie widzę teraz dzialania kluczyka b7?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeżeli informacje są już na forum ale ich nie odnalazłem.

Arek.

Czy rzeczywiście żaden z kolegów nie jest wstanie mi pomóc lub potwierdzić moje przypuszczenia, że pilot nie działa.... przy naciskaniu przycisków dioda działa (chociaż to nie jest potwierdzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy...

Jak to w końcu jest z tym kluczykiem.

Pomimo wielu prób, nie mogę go zakodować!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 22:32, GreGoriO napisał:

JAKI MASZ MODUŁ MK.
podaj twój i podaj numery kluczyków...
 

Witam.

Przed uruchomieniem (zakodowaniem tylnych szyb - były korby) moduł miał nazwę Controller: 8E0 959 433 AR. Po zaadoptowaniu tylnych szyb moduł zmienił nazwę na: Controller: 8E0 959 433 AS.

Kluczyk oryginalny: 8Z0 837 231D 433,92MHz 47/03

Kluczyk z modelu B7: 8E0 837 220K 433MHz.

Jak napisałem powyżej, nie widzi kluczyka z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...