Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa do 1.8T 190 KM - 230 KM


niewek

Rekomendowane odpowiedzi

Większe wtryski, tzn. od BEX-a np? :wink:

Czy chodzi Ci o wtryski od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ogarnąć odpowiednio LPG przy takiej mocy to benzyna musi być perfeckto ustawiona. Dokładnie w taki sposób, że wtryski benzynowe nie mogą pętlić ani na wolnych obrotach czasy wtrysku benzyny nie mogą być zbyt niskie gdyż wtryskiwacz gazowy tego nie ogarnie. Pierwszy warunek nie będzie ciężko spełnić gorzej będzie z drugim. W takim wypadku dajemy po 2 wtryski LPG na cylinder ( tzn. 2 wtryski słabsze - mniej wydajne). Koszty instalacji wtedy wzrosną ale...coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Jestem szczęśliwym posiadaczem ori BEXa bez gazu. Jednak od niedawna sprawy się skomplikowały na tyle, że dziennie auto przejeżdża 50-60km i jestem zmuszony założyć gaz... :(

Silnik seria 190PS Quattro, i nie zamierzam tam nic zmieniać. Pytanie teraz do Was, posiadaczy LPG w mocach rzędu +/- 200KM co DOBREGO polecacie, jakie graty, jak to u Was śmiga. Nie ma być to instalacja z najniższej półki typu STAG czy KME to mnie nie interesuje, chodzi mi bardziej o wysoką jakość typu BRC lub PRINCE!

Posiadaczy STAGów za wypowiedzi dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nikt Ci sensownie BRC nie zamontuje. Wszyscy to tylko "wrzucają" pod maskę.

Z Twojej wypowiedzi daje się odczuć jakoby instalki kompletowane z gratów różnych firm, czyli np. sterownik STAG/KME/lpgTECH, wtryski HANA/Barracuda itp. były istotnie gorsze od BRC lub PRINCE...

Uświadomię Ciebie - istotniejsze w tym wszystkim jest KTO i w jaki sposób zamontuje instalację oraz jak ją wystroi. Reszta to już tylko kwestia jakości komponentów, które możesz sobie dobrać.

Zaczynasz szukać i pytać od d*py strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co ludzie od tego STAGa chcą, przecież cena do jakości wychodzi rewelacyjnie

Przelatałem 120 tyś w ADP

prawie 100 tyś w BFB i nigdy ze sterowaniem nie miałem problemu.

Jedynie wtryski HANY mi padły tydzień po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce brc niech bierze, ale jak po gwarancji cos padnie to powodzenia, np wtryskiwacz kilka razy drozszy od hany/barracudy. Znajdz dobrego gaziarza zeby ci to w miare dobrze zamontowal, obojetne czy to brc czy prince o bedziesz zadowolony :)

Wysłane z mojego Lenovo A820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Jestem szczęśliwym posiadaczem ori BEXa bez gazu. Jednak od niedawna sprawy się skomplikowały na tyle, że dziennie auto przejeżdża 50-60km i jestem zmuszony założyć gaz... :(

Silnik seria 190PS Quattro, i nie zamierzam tam nic zmieniać. Pytanie teraz do Was, posiadaczy LPG w mocach rzędu +/- 200KM co DOBREGO polecacie, jakie graty, jak to u Was śmiga. Nie ma być to instalacja z najniższej półki typu STAG czy KME to mnie nie interesuje, chodzi mi bardziej o wysoką jakość typu BRC lub PRINCE!

Posiadaczy STAGów za wypowiedzi dziękuję, pozdrawiam

Witam.

Ja też mam dokladnie to samo co Ty 190ps Quattro i org bex i od 2 tygodni mam zamontowany gaz. A dokładnie KME instalacje, wtriski Hana i ważna rzecz żeby był zamontowany reduktor tzw. Gold do 350 km bodajże ( tak gazownik polecił) i musze powiedziec że jest bardzo zadowolony na benzynie zrobiłem około 3500 km i w ogóle nie czuje rożnicy czy to gaz czy benzyna:) auto przyspiesza jak wczesniej nic sie nie dławi tylko jedna ważna rzecz musi być super wyregulowany gaz bo inaczej bedzie sonda lambda wariowała ( bedzie sie zapalał tzw. check enigne przez zbyt ubogą mieszanke) miałem tak wyregulował mi gazownik i jest ok Tak wiec nie wiem czemu Cię kme nie interesuje. Ja tylko wyrazilem swoją opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...