Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, błąd 01800


Pan-Paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przesiadce na MCE z końcówką F, lusterko fotochrom 8E0 857 511, włącznik świateł z B7 z końcówką D i CLH wywala mi błąd włącznika świateł:

01800 - Light Switch (E1)27-00 - Implausible Signal

i światła święcą od razu po przekręceniu stacyjki. A wszystko podłączałem według schematu z forum :facepalm:

Po wejściu w MCE --> Measuring Blocks --> Grupa 006 mam następujące wartości:

Włącznik pozycja 0 - OFF

pozycja AUTO - Stage3

pozycja świateł postojowych - Stage1

pozycja świateł mijania - Stage2

pozycja przeciwmgielne przód - Stage4

pozycja przeciwmgielne tył - Stage5

Czy na tej podstawie widać co jest nie tak, da się jakoś sprawdzić vagiem jeszcze podłączenie?? Czy problem jest po stronie złego podpięcia kabelków.

Doradzicie coś:wink:

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 13:19 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 18:27 ----------

Dorzucam rozpiskę podłączenia kabli, może tu jest problem :kwasny:

Pin 1 - mostek z CLH pin 4 i 8, lusterko pin 1, MCE pin 18 kostka 32 pinowa

Pin 2 - Biało czarny kabelek oryginalny

Pin 7 - mostek z pinem 16 włącznika świateł i MCE pin 29 kostka 32 pinowa

Pin 8 - MCE pin 27 kostka 32 pinowa

Pin 9 - MCE pin 28 kostka 32 pinowa

Pin 10 - Brązowy kabelek oryginalny

Pin 13 - MCE pin 26 kostka 32 pinowa

Pin 14 - Szary kabelek oryginalny

Pin 15 - Czerwony kabelek oryginalny

Pin 16 - Mostek z pinem 7 włącznika świateł i MCE pin 29 kostka 32 pinowa

Pin 17 - Szaro niebieski kabelek oryginalny

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 13:19 ----------

A może problem leży w pinie 3 gdzie w wersji HIGH jest podłączony filetowy kabelek... wie ktoś gdzie powinien byś on podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pinu 3 włącznika swiateł do pinu 32 mce:wink: to faktycznie moze być to:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie to. W tym momencie MCE nie widzi pozycji 0 we włączniku więc wywala błąd i automatycznie zapala światła. Gdybyś ustawił włącznik na stałe na AUTO i wykasował błąd, pewnie by nie wrócił.

Fioletowy przewód z pinu 3 to tzw redundancja i służy do informowania MCE że włącznik jest w pozycji 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :decayed: dzięki za pomoc:hi: nie wiem czy nie ma nic na ten temat w wątku o MCE czy przeoczyłem:kox: ważne że zrobione, może komuś się przyda. A dla was :drinks::decayed:

---------- Post dopisany 21-04-2013 at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 14:06 ----------

A mam jeszcze jedno pytanie, jak powinny zachowywać się światła w pozycji AUTO? Po przekręceniu stacyjki mają się zapalić, czy dopiero po odpaleniu auta? Bo mi palą się od razu po przekręceniu kluczyka i nie wiem jak to będzie wpływać na xenony:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podlacze sie do tematu. Po wymianie MCE z low 8e0 907 279 K na high  Koncowka L.  wlacznik swiatel bez pozycji Auto  na koncu literka c swiatla swieca caly czas.  i blad z wlacznikiem. Podpowie mi ktos jak to poprawic? 

Edytowane przez DeadBolter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 17:57, DeadBolter napisał:

Witam podlacze sie do tematu. Po wymianie MCE z low 8e0 907 279 K na high  Koncowka L.  wlacznik swiatel bez pozycji Auto  na koncu literka c swiatla swieca caly czas.  i blad z wlacznikiem. Podpowie mi ktos jak to poprawic? 

Cześć, kolego DeadBolter!

Udało się to poprawić? mam podobną sytuację i nie mogę odnaleźć rozwiązania. Z rozpiski PIN-ów kostki C (32-pin) wersji LOW i HIGH wynika, że w wersji HIGH są dwa dodatkowe kabelki - PIN21 i PIN 22, ale nie mam żadnego schematu podłączenia aby wyczaić gdzie idą te kabelki... 

Będę wdzięczny za odpowiedź  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozpiske.  i teraz tak pin 21 i 22 sa to piny do przeslony bixenon.  jezeli masz u siebie bixenon te dwa kabelki ida do lampy peawej i lewej jest to zasilanie przeslony.  jezeli niemasz  nixenonu to te piny sa niewykozystane. Niezapomnij o zaadoptowaniu mce. I  zakodowaniu   go w zaleznosci od swiatel ktore posiadasz wszystko bodajze jest ladnie opisane w poscie ktory ci podzocilem. U mnie  problem tkwil w w mce pin od czujnika zmierzchu ktorego noe posiadam a  intalacje tak.  mce czytal to   jako blad poniewaz do  czijnika zmierzchu we wlaczniku powinna byc funkcja auto ltorej ja nie posiadam. Po odlaczeniu pinu  od czujnika zmierzchu wszystko dziala tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie :) 

Dołączę się do tematu. U mnie sytuacja wygląda w ten sposób, że dla pozycji AUTO, przestały mi świecić DRL, choć na przełączniku od DRL jest wszystko ustawione. Cały czas teraz wyłączam i włączam światła na mijania czyli na bixa, a po to też montowałem DRL żeby nie bawić się tym i żeby mi automatycznie się światła zapalały zależnie od dnia i nocy. Sprawdziłem dzisiaj VCDSem i tak jak chłopaki powyżej, ten sam błąd. Gdzie szukać przyczyny? PS. Podmieniałem włącznika i niestety nic to nie pomogło :) 

Dzięki wielkie z góry za odpowiedź ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...