Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką pastę wykańczającą polecacie?

Auto polecę UC megsa i poprawie swirlX megsa. (Używam tego bo nakupiłem tego jak to wszyscy na forum zachwalali :decayed: )

A jaką pastę zapodać na pada finiszowego?? wspomniany wyżej swirlX moze być? czy kupić cos lepszego? dodam, że auto ma kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw sie ty, co masz. Wyprobuj, poznaj a nie znowu kupuj bo zachwalaja, moze sie okazac, ze to co masz wystarczy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw sie ty, co masz. Wyprobuj, poznaj a nie znowu kupuj bo zachwalaja, moze sie okazac, ze to co masz wystarczy jak najbardziej.

Mądrze powiedziane. Praktycznie 90% moich past, politur i wosków to Meguiars a reszta to DodoJuce. Czas je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyjalem jednego z kilku Citroenow C5 jakimi sie opiekuje. Wiosenne porzadki, powloka kwarcowa na lakierowane elemnty blotnik i zderzak, C1,5 na calosc, czyszczenie i zabezpieczenie skor, kola i komora silnika. Dzialam, chociaz pogada nie jest sprzyjajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna robota. Znasz może kogoś na warmi i mazurach co robi podobne cuda z samochodami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny warto zadbaćo furkę szczególnie jak widać takie :banan: efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek przyjalem jednego z Citroenow C5, ktorymi sie "opiekuje"

Wiosenne porzadki i zabezpieczenie powloki kwarcowej GTechniq warstwa sealentu dedykowanego czyli C1,5. Niestety podczas pobytu w ASO blotnik i zderzak zostal uszkodzony i naprawiony - lakierowany chyba przez Steviego Wondera :facepalm: , wyprowadzenie tego co.., polozenie powloki kwarcowej na te dwa elementy. Ogarniecie i zabezpieczenie srodka i kol. Samochod przyjalem "czysty" - po pelnym myciu w ASO, ale mimo to, bylo na nim bardzo wiele nieczystosci, ktorych zwykle mycie nie usunie, to jest dobitny przyklad po co IronX, odsmalanie i glinka czyli pelna dekontaminacja. Komora silnika nie byla zlecona, po otwarciu maski, nie moglem zostawic tego co tam zastalem. Czasu bylo bardzo malo a pracy wiele, wiec zdjec ze wszystkich etapow nie ma. Caly proces zajal 25h (pracowalem sam). Podczas ostatnich prac detailingowych pogoda robi wszystko aby uniemozliwic pokazanie efektow. Tym razem bylo podobnie, zimno, szaro-buro i przelotne opady deszczu, mimo to sie udalo. Szczegolnie jestem dumny z odbic bialego stolka w bialych drzwiach:banan:. Milego ogladania.

dsc9282ss.jpg

dsc9283ss.jpg

dsc9286ss.jpg

dsc9292ss.jpg

dsc9295ss.jpg

dsc9296ss.jpg

dsc9297ss.jpg

dsc9299ss.jpg

dsc9311ss.jpg

dsc9312ss.jpg

dsc9313ss.jpg

dsc9314ss.jpg

dsc9315ss.jpg

dsc9316ss.jpg

dsc9317ss.jpg

dsc9318ss.jpg

dsc9320ss.jpg

dsc9321ss.jpg

dsc9323ss.jpg

dsc9326ss.jpg

dsc9329ss.jpg

dsc9330ss.jpg

dsc9331ss.jpg

dsc9333ss.jpg

dsc9334ss.jpg

dsc9335ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak zwykle szacun to lubie hehehe widze że wkładasz całe serducho w to co robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a "zwykła" polerka ile by Ci zajęła?

Wiem że pytanie może trochę głupawe :kox: , ale rzecz w tym że jestem z Rzeszowa a samochód jest mi mocno potrzebny codziennie (dojeżdżam do pracy 25km w jedną stronę + różne inne tematy które tez muszę pozałatwiać za pomocą auta) więc nie mógłbym Ci go zostawić na kilka dni. Lakier nie jest jakoś mocno zniszczony, ale są jakieś drobne ryski i na pewno gdyby go po tylu latach odświeżył i zabezpieczył to wyszło by mu na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od tego w jakim stanie lakier i jak bedzie reagowal okolo kilku godzin, wiec jest mozliwe zrobic w ciagu jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :wink: Bardzo masz terminy pozajmowane? Z jakim wyprzedzeniem musiałbym się z Toba umawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ciezko jest to okreslic, bo mam kilka aut na pelna korekte i powloki kwarcowe, ale od 3tygodni czekam na powloki, ktore ida z UK i dojsc nie moga. W tej chwili mam czas, bo czekam na srodki. Jak bedzie wygladala sytuacja jak juz wszystko dotrze, zycie pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zamowione powloki, w zwiazku z tym czekaja auta w kolejce, miedzy innymi czarne RS4...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cquartz/C1PRO

Dzis przyjalem czarnego Seata Leona na "korekte korekty". Lakier byl polerowany podczas weekendu majowego, niestety "pojawily sie" spore hologramy i nie wszystko udalo sie spolerowac. Tradycyjnie juz w tym roku auto przyjechalo umyte, ale ze padalo nadawalo sie tylko do mycia. Z tego powodu ciezko bylo podczas przyjecia okreslic stan lakieru i co bede musial zrobic. Nowy w zestawieniu byl tylko szampon GTechniq G-wash (bardzo pozytywne zaskoczenie - super szampon!) Wyjatkowo brudne byly kola, tak, tak na zdjeciach woda "z drugiego wiaderka - plukanie" a nie olej silnikowy z diesla. Po pelnej dekontaminacji i myciu wytarcie oraz ogledziny lakieru. Swirle tylko miejscami,l troche glebszych rys, wspomniane hologramy, kilka sladow po ptasich odchodach i prawdziwa perelka - idealnie matowe odbicia listka na masce - cos pieknego. Wlasciciel z w/w naturalna grafika nie byl zbyt mocno zwiazany, wiec postanowilem ja usunac, wyciac pozostale rysy i oczywiscie pozbyc sie hologramow wyciagajac z lakieru maksymalny wet look oraz glebie. Przez 5h udalo sie pomierzyc grubosc lakieru, zrobic dokladna inspekcje oraz wykonac korekte maski. Podczas pracy ofiary w sprzecie - explodowal jeden z opryskiwaczy. Jutro czeka na mnie reszta Seata. Milego ogladania:

dsc9448ss.jpg

dsc9450ss.jpg

dsc9452ss.jpg

dsc9453ss.jpg

dsc9454ss.jpg

dsc9459ss.jpg

dsc9460ss.jpg

dsc9464ss.jpg

dsc9468ss.jpg

dsc9469ss.jpg

dsc9470ss.jpg

dsc9472ss.jpg

dsc9478ss.jpg

dsc9485ss.jpg

dsc9487ss.jpg

dsc9490ss.jpg

dsc9492ss.jpg

dsc9494ss.jpg

dsc9496ss.jpg

dsc9498ss.jpg

dsc9499ss.jpg

dsc9501ss.jpg

dsc9503ss.jpg

dsc9505ss.jpg

dsc9507ss.jpg

dsc9512ss.jpg

dsc9514ss.jpg

dsc9516ss.jpg

dsc9519ss.jpg

dsc9522ss.jpg

dsc9525ss.jpg

dsc9532ss.jpg

dsc9535ss.jpg

dsc9539ss.jpg

dsc9540ss.jpg

dsc9542ss.jpg

dsc9544ss.jpg

dsc9545ss.jpg

---------- Post dopisany 08-06-2013 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 13:49 ----------

Poza holsami byly tez grubsze rysy do wyciecia, a ze lakier Seata do miekkich nie nalezy w ruch poszlo futro i zielony 3M, ktore z rysami poradzilo sobie wysmienicie. ale pozostawilo spory balagan w postaci holo. Potem byl zolty 3M na padzie polerujacym twardym i miekkim. Kazdy etap korekty tradycyjnie sprawdzany przy pomocy plynu inspekcyjnego Eraser od CarPro i mycie. Koncowka to cleaner Swissvax Medium i na to Wolfgang Deep Gloss 3,0 dla podkrecenia glebi. Finalnie lakier zostal zabezpieczony Swissvax Concorso, felgi Swissvax Cleaner Medium i Swissvax Autobahn, opony Megs Endurance Tire Gel, szyby Megs Glass Cleaner i kncowka tlumika Megs All Metal Polish. Z efektu jestem zadowlony, a wlasciciel na pytanie jak wyszlo odpowiedzial krotko i rzeczowo: "za***iście"

dsc02450ss.jpg

dsc02454ss.jpg

dsc02456ss.jpg

dsc9550ss.jpg

dsc9552ss.jpg

dsc9553ss.jpg

dsc9555ss.jpg

dsc9559ss.jpg

dsc9564ss.jpg

dsc9566ss.jpg

dsc9575ss.jpg

dsc9576ss.jpg

dsc9578ss.jpg

dsc9584ss.jpg

dsc9589ss.jpg

dsc9594ss.jpg

dsc9598ss.jpg

dsc9604ss.jpg

dsc9605ss.jpg

dsc9606ss.jpg

dsc9612ss.jpg

dsc9615ss.jpg

dsc9616ss.jpg

dsc9618ss.jpg

dsc9619ss.jpg

dsc9621ss.jpg

dsc9623ss.jpg

dsc9625ss.jpg

dsc02458ss.jpg

dsc02459ss.jpg

dsc02460ss.jpg

dsc02461ss.jpg

dsc02465ss.jpg

dsc9626ss.jpg

dsc9628ssv.jpg

dsc9629ss.jpg

dsc9632ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...