Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie wiem gdzie się mogę podpiąć więc zrobię to tutaj ;) posiadacm delikatnie rozbitą audiczke i potrzebuję paru podpowiedzi, dokładnie jest to A4 b8 z 2012 roku 2.0 tdi po lifcie jest ona lekko walnięte z przodu, ciekawi mnie czy chłodnice z wcześniejszego modelu będą pasowały do tego nowego? to samo się tyczy deski rozdzielczej? z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i co się okazało gościu który robił z klimą poddał się nie opanował a chwalili go za najlepszego w powiecie i klimy jak nie było tak nie ma i powiedzcie mi czy serwis to szybko opanuje ? i jakie koszta orientacyjne? podpowiem że w klimie mam tylko ten błąd 457(0x01C9):6D Sterownik instalacji elektrycznej samochodu -J519- Pamiec bledow do odczytania Lamp OFF

czy może ktoś ogarnął ten problem??

aha dodał jeszcze że według jego programów diagnostycznych wynika że jest jakiś problem z komunikacją między klimatronik a licznik czy może mieć to coś wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie wiem gdzie się mogę podpiąć więc zrobię to tutaj ;) posiadacm delikatnie rozbitą audiczke i potrzebuję paru podpowiedzi, dokładnie jest to A4 b8 z 2012 roku 2.0 tdi po lifcie jest ona lekko walnięte z przodu, ciekawi mnie czy chłodnice z wcześniejszego modelu będą pasowały do tego nowego? to samo się tyczy deski rozdzielczej? z góry dzięki :wink:

Deska i chłodnice powinny pasować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i co się okazało gościu który robił z klimą poddał się nie opanował a chwalili go za najlepszego w powiecie i klimy jak nie było tak nie ma i powiedzcie mi czy serwis to szybko opanuje ? i jakie koszta orientacyjne? podpowiem że w klimie mam tylko ten błąd 457(0x01C9):6D Sterownik instalacji elektrycznej samochodu -J519- Pamiec bledow do odczytania Lamp OFF

czy może ktoś ogarnął ten problem??

aha dodał jeszcze że według jego programów diagnostycznych wynika że jest jakiś problem z komunikacją między klimatronik a licznik czy może mieć to coś wspólnego?

Wklej tu całe logi z vcds modułów gdzie masz błędy.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i co się okazało gościu który robił z klimą poddał się nie opanował a chwalili go za najlepszego w powiecie i klimy jak nie było tak nie ma i powiedzcie mi czy serwis to szybko opanuje ? i jakie koszta orientacyjne? podpowiem że w klimie mam tylko ten błąd 457(0x01C9):6D Sterownik instalacji elektrycznej samochodu -J519- Pamiec bledow do odczytania Lamp OFF

czy może ktoś ogarnął ten problem??

aha dodał jeszcze że według jego programów diagnostycznych wynika że jest jakiś problem z komunikacją między klimatronik a licznik czy może mieć to coś wspólnego?

Wklej tu całe logi z vcds modułów gdzie masz błędy.

iPad Tapatalk HD

Zrób tak jak napisał Jarek, a pożniej na[pisz na pw do mnie to się zdzwonimy i pogadamy - pomoge jak dam rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zrobić screna z kodowań? Centralnej elektroniki i komfortu ?

czy po prostu błędy ze wszystkich modułów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą dygresję apropos czujników bo sam się z tym problemem borykałem. Instalacja od klimy cała przejrzana, klima nabita czujnik nowy dobierany po nr VIN a klima dalej nie działała. Zostawiłem u mechaników ponad 1000 zł.

Ale jak się okazało wystarczyło dobrać czujnik z odpowiednim numerem. Kupiłem na alledrogo za 120 zł z przesyłką a to jego nr: 4H0959126. Teraz ciesze się zaletami chłodnego powietrza w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam ten sam problem ale jedno info więcej. VCDS pokazuje:

00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395)

008 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01101000

Fault Priority: 7

Fault Frequency: 1

Reset counter: 226

Mileage: 79634 km

Time Indication: 0

Date: 2013.07.27

Time: 12:02:46

Freeze Frame:

Temperature: 25.0°C

00457 - Control Module for Network (J519)

013 - Check DTC Memory

Freeze Frame:

Fault Status: 01101101

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 226

Mileage: 79634 km

Time Indication: 0

Date: 2013.07.27

Time: 12:02:46

Czujnik ciśnienia wymieniony na nowy z ASO, klima nie działa. Co ciekawe, wypiąłem sterownik klimy z auta to sprężarka i wentylator klimy się włączyły jak odpaliłem samochód. Na podłączonym panelu sprężarka się nie włącza, wentylator też nie. Może ktoś z was wie czy przyczyną tego może być walnięty panel sterowania ? Wszystkie przyciski na panelu działąją bez problemu.

Please, help me ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO dobierałeś go po nr. VIN ?

Czy tylko podałeś nr. katalogowy starego ?

Masz takie same błędy jak u mnie - w moim przypadku była zamontowany niewłaściwy czujnik .

Ewentualnie jeśli dobrany był właściwie po nr. VIN , to sprawdź kabelkologię od czyjnika do MCE - kabelki w tym modelu potrafią się przerywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik był dopierany według numeru VIN. Do czujnika dochodzi +12 volt, trzeciego kabla nie udało mi się jeszcze sprawdzić bo nie wiem gdzie jest to złącze która ma być pod kierownicą. A czy u ciebie po zmianie czujniak problem zniknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie ZERO PROBLEMÓW !

Wszystkie błędy zniknęły .

MCE jest centralnie pod kierownicą ( kolumną kierownicy ) - czarna plastikowa puszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, okazało się, że to nie wina czujnika (podpinałem chyba z 8 szt) a masy która jest doprowadzona do czujnika, niby była, sprawdzane przyrządem, kontrolką i czym się tylko dało, sprawdzone dosłownie wszystko (sam z tym walczyłem, warsztaty (5)poddały się) ciągnięty nowy przewód sygnałowy, podpinane inne wentylatory itp. na koniec zostały mi 2 rzeczy do sprawdzenia, moduł centralne elektryki ( wiadomo, czujnik ciśnienia daje impuls do MCE09 a ten uruchamia elektroawór w sprężarce) i masa, zacząłem od tego tańszego czyli masy, podpiąłem nowy kabelek masowy do zacisku w poszybiu, odpalam auto, KLIMA DZIAŁA :wink: podpinam do kostki starą masę - klima nie działa:kwasny: czary jakieś :grin: przełączyłem z powrotem - klima działa i tak już zostawiłem i działa cały czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne, ale zaraz pójdę sprawdzić ten trop bo jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta". Podłącze dziś tą masę i sprawdzę czy kabelek do modułu centralnej elektryki nie ma przerwy. Jak to nie pomoże to pozostaje chyba tylko serwis.

Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia klimy łączy sie z czujnikiem jakości powietrza jak go masz? (Jest zaraz przy wlocie przy dmuchawie w podszybiu. Jak masz masę ok i zasilanie sprawdź jeszcze czy masz przejście po miedzy tymi czujnikami? Jeżeli nie, sprawdz połączenie z bezpośrednio z MCE.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka jakaś prosta klima jednostrefowa więc nie wiem czy jest czujnik jakości powietrza ale sprawdzę na pewno.

Mam nadzieje, że moja klima zacznie wreszcie dmuchać lodem...

To nie ma :/

kabel z czujnika ( sygnałowy) sprawdź w module centralnej elektryki.

Wtyka 16pin C pin nr 4

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znów nie chce mi się włączyć kontrolka od klimy a jak w nastawach w kanale trzecim próbuje zrobić testy to wywala error.

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ----------

jutro pójdę sprawdzić czy ten kabel "dociera" do modułu centralnej elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znów nie chce mi się włączyć kontrolka od klimy a jak w nastawach w kanale trzecim próbuje zrobić testy to wywala error.

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ----------

jutro pójdę sprawdzić czy ten kabel "dociera" do modułu centralnej elektryki.

Nie rób nastaw początkowych jak masz błędy!

Jak pozbedziesz sie błędów z klimy i innych komponentów z nią związanych dopiero robisz nastały w kanałach 01 i 03.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...