Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

W MCE wali jakis jeden  dziwny błąd sterownik silnika wycieraczek ,wieczorem podam dokładnie kod błedu ,nie mam czujnika deszczu czy to moze byc wspólnego z klimą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd który mi wali MCE

908(0x038C):24 Sterownik silnika wycieraczek Brak sygnalu/komunikacji Lamp OFF sporadyczny

coś źle zakodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta wiązka kabli idąca w nadkolu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta wiązka kabli idąca w nadkolu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Czujnik wymieniony i klima działa:)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeże temat. Mam problem z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji. Chciałbym się dowiedzieć jakie napięcia na których piach powinny być. Ja mam tak pin 1 brązowy czyli masa, pin drugi fioletowy on idzie do modułu komfortu, i pin 3 szaro czerwony. I teraz gdzie jakie napięcie powinno być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporadycznie błąd tego czujnika gdzie wszyscy polecają helle a nikt nie wkleił numerów. Numery 4H0 959 126 to numery ori i kosztuje 95 zł w ic a Hella kosztuje 105 zl i ma numery 6zl 351 028 361.

Edytowane przez Kodzak33
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zanim wymienicie czujnik sprawdzcie przewody przy samej wtyczce.

Dzisiaj wymienilem czujnik a tu zonk nadal klima nie dziala.poruszalem kabelkami przy wtyczce a tam zaczelo sie robic zielono.odcialem wtyczke ,podpiolem kable na krotko za pomoca waskich samiczek i huraa klima dziala. 

Takze zanim wydacie kilka stowek wystarczy sprawdzic przewody.wtyczka stoi w pionie.zbiera sie w niej woda.i taka kolej rzeczy.

Moze ktos bedzie mial podobny przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2015 o 23:29, miodzio napisał:

Nic nie potrzebujesz grzebać kompem. Czujnik znajduje się z przodu za atrapą z lewej strony (strona kierowcy). Aby się dostać do niego potrzebujesz odkręcić plastik który przykręcony jest bodajże na 4 śrubach łączący jakby zderzak z pasem. Generalnie przykrywając chłodnice. Czynnika teoretycznie nie musisz spuszczać bo pod czujnikiem jest zawór - natomiast jeżeli jest nieszczelny to wiadomo co będzie :wink:

Ja dziękuję, robię wszystko co mogę, zdjąłem zderzak i atrapę i ... nigdzie nie widzę tego czujnika. Zastanawiam się, czy on w ogóle u mnie jest:) Od kilku dni nie pokazuje mi temp. zewnętrznej i klima się nie załącza... Czy on jest dość mocno zamocowany? Jest ewentualna możliwość, że ... odpadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też klima przestała działać chociaż dioda na przycisku świeci. Wywaliło dwa błędy jak w pierwszym poście.( 00457 - Control Module for Network (J519) i (00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395) Podmieniłem czujnik od kolegi i wszystko zadziałało jak należy. Wynika z tego, że gdy czujnik pada to standardowo te dwa błędy wywala i w wielu przypadkach wystarczy tylko czujnik wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, jest błąd czujnika i centrali sterującej, dwa ori używane czujniki zero reakcji, czujnik 4H0959126B zero relacji, czujnik hella behr dobrany po vin zero reakcji, wpinalem jakiś czujnik denso od skody, co prawda nie pasuje gwint ale klima normalnie startuje i chłodzi ale po chwili się wyłącza, pewnie z powodu nie wykrycia ciśnienia, ale teraz doradzcie jaki mam założyć czujnik bo nie mam pojęcia

EDIT: Okazalo się że bezpiecznik... Pierwsze co powinno być sprawdzone... 

Edytowane przez DominikCBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam chyba ten sam problem co autor tematu. Klima w pewnym momencie przestała działać ale sam włącznik klimy sie podświetlał, więc pierwsze co zrobiłem to udałem się do mechanika aby odgrzybić i napełnić układ ale bez rezultatu. Podpieliśmy auto pod komputer i pokazało błąd czujnika ciśnienia i jeszcze jakiś dotyczący właśnie modułu. Mechanik wymienił najpierw czujnik ciśnienia ale klima nie ruszyła, a bład dalej sie pojawia. Posprawdzał niby całą instalacje i według niego komputer (nie wiem który) nie daje prądu na sprężarke. Teraz jednak po ty całym sprawdzaniu pokazuje jeszcze jeden błąd a włącznik już się nie podświetla, tylko jednokrotnie miga podczas wciskania. Co o tym myślicie? Z góry dziękuje za pomoc. Dołączam screena z komputera diagnostycznego 

komputer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak u kolegów w moim audi a4 B8 przestała działać klima .kupowałem w zimie i wydaje mi się że działała ?.klima nabita czujnik jakości powietrza wymieniony ,czujnik ciśnienia klimy nowy sprężarka na krótko działa a klima nie działa.wtyczka do czujnika ciśnienia sprawdzona i tu mam pytanko.w jednym oplocie idą dwa zielone kable do czujnika jakiegoś za znaczkiem audi a 3kable fioletowy szaro czerwony i brązowy do czujnika .i drugi fioletowy ucięty nie wiem czy któraś s robił jakieś obejście czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto kupione w lutym a dzisiaj podłączam kompa bo klima nie startuje i dwa błędy. Co mogło się stać z czujnikiem że w kostce stał olej z klimy? Sama wymiana czujnika załatwi sprawę? Na szybko przeczytałem temat i nie sprawdzałem jeszcze bezpiecznika klimy. Mam nadzieję że nic się nie spaliło. Klima nawet na chwilę nie rusza. 

 

IMG_20190405_184527.jpg

IMG_20190405_184517.jpg

IMG_20190405_184510.jpg

IMG_20190405_184945.jpg

IMG_20190405_174044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest masa na brązowym kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wystarczy wymiana czujnika na zamiennik Hella i jak nie startuje to obstawiam na uszkodzone kable w nadkolu. Ja walczyłem z tym pół roku wydane 400zl i doszli do tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

W czym może być problem od czego mam zacząć

Błąd 00898 sterowanie sprężarką klimatyzacji

008 - niezrozumiały sygnał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 18:14, brolypl napisał:

Panowie auto kupione w lutym a dzisiaj podłączam kompa bo klima nie startuje i dwa błędy. Co mogło się stać z czujnikiem że w kostce stał olej z klimy? Sama wymiana czujnika załatwi sprawę? Na szybko przeczytałem temat i nie sprawdzałem jeszcze bezpiecznika klimy. Mam nadzieję że nic się nie spaliło. Klima nawet na chwilę nie rusza. 

 

IMG_20190405_184527.jpg

IMG_20190405_184517.jpg

IMG_20190405_184510.jpg

IMG_20190405_184945.jpg

IMG_20190405_174044.jpg

Klima naprawiona ??

Winowajcą był czujnik który się rozszczelnił przez co po zdjęciu kostki od niego było nawet lekkie ciśnienie i ciągle zbierał się olej z klimy w kostce. Czujnik wymieniłem na HELLA, 135zl. Usunąłem błędy i klima działa jak należy. 

Wielkie dzięki panowie za porady w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 18:52, brolypl napisał:

Klima naprawiona ??

Winowajcą był czujnik który się rozszczelnił przez co po zdjęciu kostki od niego było nawet lekkie ciśnienie i ciągle zbierał się olej z klimy w kostce. Czujnik wymieniłem na HELLA, 135zl. Usunąłem błędy i klima działa jak należy. 

Wielkie dzięki panowie za porady w temacie

U mnie ten sam problem. Jaki numer ma czujnik HELLA? tak jak na początku tematu 4H0959126 ? czy inny?

Nabijałeś po wymianie klimę? Robiłeś coś więcej oprócz wymiany tego czujnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...