Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze pytanie odnośnie temperatury zewnętrznej - VCDSem zaznaczyliśmy opcję w ustawieniach, zeby pokazywało temperaturę w Celcjuszach a nie pokazuje nadal NIC.

Gdzie to kodowaliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj :kox:
Mi to elektryk sprawdzał.

Chodzi ci w którym kanale? Nie mam pojęcia. Ale kij z termometrem - bardziej mnie klima interesuje, skoro włącza sie kiedy chce.

Edytowane przez Danek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mamy ci pomóc skoro nie wiesz co tam było kodowane :wink: jest cos nie tak ..........

Robił RESTART MMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart MMI? Wyłączyć i włączyć? MMI było cały czas wyłączone w czasie podłączonego VCDSa.

A możesz mi wrzucić ścieżkę , jak to po kolei ma byc i w których blokach?

A klima znowu działała, pojechałem pod sklep, wyszedłem z powrotem i znowu nie mogłem jej włączyć. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gośc z ASO ci robił to powinien wiedziec gdzie sie sprawdza w Blokach Pomiarowych :wink:

Napisze ostatni raz : podepnij kompa i wklej tu błedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKEY - błędy są, ale to innego rodzaju. Bo jest parę zabezpieczeń powstawiane i błędy wyskakują. Ale odnosnie klimy i termometru zewnętrznego - nie ma nic.

Po niedzieli (w poniedziałek) ogarnę temat, bo teraz to się spora trasa szykuje.

Jeszcze jakbyś miał gdzieś COŚ o systemie pracy klimy, to byłbym wdzięczny :decayed:

I fotę - jak wygląda ten czujnik temperatury i gdzie on mógłby zwisać przy silniku (w którym miejscu)...

EDIT//

Dobra - juz wiem jak czujnik wygląda i jest zamocowany z przodu przed chłodnicą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze forum jest aby zdobywać wiedzę, lecz podstawy trzeba znać:D Danek75 zainstaluj sobie else oraz etke pomoże ci to w wielu sprawach. Elsa- program instrukcji serwisowych, opisane jak dla laika wszelkie naprawy wymiany, etka-program do części serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKĘ mam - spoczes :) Przecież napisałem, ze już wiem jak czujnik wygląda i gdzie jest mocowany :decayed:

Ale ETKA ani ELSA - raczej mi nie wyjawi - czemu mi klima chodzi kiedy jej się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uporam się już od jakiegoś czasu z klimą w moim samochodzie w piękny upalny dzień próbuję ją załączyć a tu nic podjechałem do serwisu klimatyzacji żeby ją nabić i dalej nic, więc podłączyłem pod kompa i w klimie wyskoczył taki błąd '' 457(0x01c9) :6D Sterownik instalacji elektrycznej samochodu -j519- Pamięć błędów do odczytania Lamp OFF '' w module CE 09 nie wyskakują żadne błędy czy ktoś ma jakieś pomysły żeby to naprawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wtyki w klimatroniku HAVC08 oraz w module CE09

błąd wykazuje problemy z komunikacją po między dwoma sterownikami

więcej info: 00457 - Ross-Tech Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kabelek od PIN nr 3 (biało/fioletowy) z czujnika pociagnij go do wtyki Wtyka C (16-PIN) ---> Pin 4

Klima powinna ożyć :wink:

Na schemacie nie widze zadnego przejscia w kostkach jedynie mostek z czujnikiem wilgotności powietrza w kanale zasysania świeżego powietrza .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnij go "na krótko" bezpośrednio z czujnika MCE09 może masz jakąś przerwę w wiązce z sygnałem?

sprawdź tez zasilanie czujnika :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kabelek od PIN nr 3 (biało/fioletowy) z czujnika pociagnij go do wtyki Wtyka C (16-PIN) ---> Pin 4

Klima powinna ożyć :wink:

Na schemacie nie widze zadnego przejscia w kostkach jedynie mostek z czujnikiem wilgotności powietrza w kanale zasysania świeżego powietrza .

A nie pin nr 2 ?

Contact 1 - Earth

Contact 2 - Signal output (via data bus system of air conditioner

Lin bus to Climatronic control unit -J255)

Contact 3 - Positive (terminal 75)

czujnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin nr 2 to sygnał łączy się z klimatronikiem a następnie (jak pewnie grzesiek odczytał ze schematów) z ce09 wtyka C (16pinowa) pin 4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 3 to zasilanie czujnika powinno być tam +12V

brąz masa

wjoletkofy (czyt. fioletowy) sygnał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem w trakcie działania:

Pin 3 zasilanie czujnika - +12 - jest

Pin 1 Masa - jest

Pin2 Sygnał - + 8,7 V

Teraz ide robierac zebu dostac się do 09 i bede podłączał bezpośrednio tak jak Grześ doradził

"PIN nr 3 (biało/fioletowy) z czujnika pociagnij go do wtyki Wtyka C (16-PIN) ---> Pin 4"

Tylko że tutaj chyba chodzi o pin 2 (fioletowy)bo pin 3 to zasilanie 12v (Siwo czerwony) - Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...