Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a gdzie znajduje się moduł CE 09?? i jak zdemontować klimatronik żeby sprawdzić wtyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle troche tak na spokojnie nad tą instalacją, probuje wykluczyć wymiane czujnika.

Moim zdaniem jest jakiś brak komunikacji miedzy klimatronikiem a całą resztą, bo:

Przecierz gry spróbuje sam wywołac błąd (np. zwarcie do masy lub odwrotnie to powinny pojawic sie błędy a tu nic, ciagle jest to samo.

Mogłby ktoś życzliwy przesłać mi schemat od klimatronika do MCE??

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ----------

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

f*ck!!

SŁuchajcie Mądrzy Ludzie :

Wszedłem do MCE ---> output test----->A/C Compresor Regulator Valve (n280)

Kliknęłem START i

Wartości Current - 596,0 mA Duty cycle - 77,0% ostatnia rubryka ERROR

Załączył się kompresor (chyba) bo poczułem obciazenie delikatne dla silnika i dmuchnęło zimnym powietrzem......

Ale za chwile dym spod maski :facepalm:

Pytanie.

Co mogło być przyczyną? i co dalej ? można z Tym jezdzic jak wypne kostke od kompresora? Nowy kompresor trzeba kupić?

---------- Post dopisany at 19:03 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

zdjełem osłone i kompresor od spodu mokry....

dalej nie mam pojecia co robic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje ze ściepą chętnie się dołożę tylko żeby mi ona działała.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co były i dochodzi jeden ale tylko w sytuacji gdy :

zrobie tą procedure ale juz bez odpalania silnika :

Wszedłem do MCE ---> output test----->A/C Compresor Regulator Valve (n280)

Wtedy w 08- pojawia sie dodatkowo do tego co juz jest:

00898 - Control Circuit A/C compresor

Implausible signal - Interrmittent

Jak go skasuje nie powraca dopóki znow nie zrobie tego OUTPUT TESt w MCE

---------- Post dopisany at 19:34 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

------------------------------------------------------------------------------------------

Wywnioskowaliśmy z Jarkiem telefonicznie (dzieki za cierpliwosc :wink:) , że mógł być "przypchany" układ i rozszczelniło kompresor (stąd ten dym-para śmierdząca)

i chyba trzeba szukac odrazu urzadzenia, wtedy porzadnie sprawdzic układ i złożyć do kupy, napełnić i jeśli to nie wystarczy musi być jeszcze jakaś przyczyna w przewodach.

Bo MCE uruchomiło Klime, ale coś musiało byc nie tak że aż go rozszczelniło :kwasny:

Mam pecha .........

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

Nr kompresora 8K0 260 805E - Gdyby Ktoś miał przypadkiem na zbyciu ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy :grin:

jak to mówią, po trupach do celu :hi:

---------- Post dopisany 17-06-2013 at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2013 at 03:18 ----------

Nie uwierzycie mi chyba.....

Dziś znalazłem odpowiednąosobe do grzebania w mojej audi. Wiec wsiadam i jade ją zaprowadzic (po tamtej sytuacji odłączona kostka od kompresora) i ..............:shock3:

Klima działa :grin:

Włącznik na panelu klimy sie nie swieci a klimanapierdziela zimne powietrze ze szok :shock3:

Już nie bardzo miałem czas na rozmowy, przedstawiłem mu całą Historie i zostawiłem. czekam na wyniki :wink:

Jak wjechałęm na hale to nie gasiłem auta zawołałem go zeby sprawdził, i mowi ze rzeczywiscie chłodzi....

Ciekaw jestem co on tam wymysli dalej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a mi coś klima nie chce za nic działać, wszedłem dzisiaj w zakładkę klima dałem wartości mierz. i w pierwszej i w drugiej rubryce miałem 0,00 mA i w czwartej rubryce pisało Usterka

---------- Post dopisany at 03:04 ---------- Poprzedni post napisany at 03:03 ----------

a na panelu klima włączona "niby"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima Ci chodzi bez kompresora? Ale jaja. Może układ był zatkany? Może wzbudził Ci elektrozawór który blokował ciecz chodzącą...

Dobrze że zaczyna coś juz się dziać ;)

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na chwilke u Nich, ale jeszcze nie ruszyli (ciepło mają roboty w ...) a ja poprostu zostawiłem bo i tak mam teraz Allroada c6 na sprzedaż wiec jest czym smigac ;)

A swietowanie moze by trwało, ale dzieje sie wiele, sprzedałem mieszkanie, mam na głowie przeprowadzke, mały z żoną w szpitalu, i jeszcze w smazalni zaczyna sie ruch bo u Nas piekna pogoda i ludzie juz pomału zjezdzają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się marzył allroad a6... Wrzuć mi na PW link z ogłoszenia to pojaram się troche ;)

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod wątek mam podobne problemy z klima włącza sie na chwile a pózniej kaput. Jesteście mi wstanie podać nr tego czujnika temperatury klimatyzacji bo jest prawdopodobnie walnięty a w etce online nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co kolego klima chodzi czy nadal nie ? jeśli zrobiłeś to podasz co było?

Wstrzynajcie sie do jutra lub soboty, byłem i grzebią ... zobaczymy co wyjdzie

Ale widze, że wątek trzeba będzie poukładac i podkleic gdzieś, bo bardzo dużo ludzi do mnie pisze i to musi być jakas niedoróba ze strony Audi :whistling:

Mam nadzieje, że już niebawem będzie :JC_fan:

Bo u Nas nad Morzem UPAŁY :heat:

---------- Post dopisany 24-06-2013 at 02:19 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2013 at 21:04 ----------

Makarony też rozrabiają :grin: Jeden narąbał sobie błedów duzo wiecej niż miał :facepalm:

Pewnie BLADy jest teraz bo nie odpisuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Niestety jestem kolejnym z grupy narzekających na klimę w A4 B8. Moja audiczka przyjechała z Niemiec w kwietniu i wszystko było ok. Niestety kilka dni temu klima odmówiła współpracy. Myślałem, że to tylko brak czynnika. Znajomy mechanik stwierdził, że ubytek był niezbyt duży ok. 15 -20 %. Uzupełnił jednak czynnik na maxa, ale to nie pomogło. Podłączony komputer pokazał błąd czujnika. Nie miał dokładnie takiego jaki tam jest tzn. 8K0 959 126 B. Próbował dwa inne z grupy VW, ale nie przyniosło to zadziałania klimy. Stąd moje pytania:

1. Czy przy "padniętym" czujniku procedura podłączenia pin2 "na krótko" opisana przez wrclaguna zadziała?

2. Czy jest jakaś możliwość za pomocą zwykłego miernika elektrycznego sprawdzenia, czy czujnik jest faktycznie uszkodzony?

3. Czy są jakieś zamienniki dla 8K0 959 126 B w rozsądnej cenie bo oryginał kosztuje ok. 250 zł (zniósłbym ten wydatek pod warunkiem, że klima ożyje, ale

jeśli nie, to szkoda wyrzucać tyle kasy, lepiej zatankować furę do pełna i przelecieć z 1000 km - pod warunkiem, że się ochłodzi) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...