Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Niestety jestem kolejnym z grupy narzekających na klimę w A4 B8. Moja audiczka przyjechała z Niemiec w kwietniu i wszystko było ok. Niestety kilka dni temu klima odmówiła współpracy. Myślałem, że to tylko brak czynnika. Znajomy mechanik stwierdził, że ubytek był niezbyt duży ok. 15 -20 %. Uzupełnił jednak czynnik na maxa, ale to nie pomogło. Podłączony komputer pokazał błąd czujnika. Nie miał dokładnie takiego jaki tam jest tzn. 8K0 959 126 B. Próbował dwa inne z grupy VW, ale nie przyniosło to zadziałania klimy. Stąd moje pytania:

1. Czy przy "padniętym" czujniku procedura podłączenia pin2 "na krótko" opisana przez wrclaguna zadziała?

2. Czy jest jakaś możliwość za pomocą zwykłego miernika elektrycznego sprawdzenia, czy czujnik jest faktycznie uszkodzony?

3. Czy są jakieś zamienniki dla 8K0 959 126 B w rozsądnej cenie bo oryginał kosztuje ok. 250 zł (zniósłbym ten wydatek pod warunkiem, że klima ożyje, ale

jeśli nie, to szkoda wyrzucać tyle kasy, lepiej zatankować furę do pełna i przelecieć z 1000 km - pod warunkiem, że się ochłodzi) :wink:

1. Próba podłączenia pinu nr 2 do centranej elekryki "na krótko, wyklucza przerwe w instalacji

2. Nie wiem :kwasny:

3. Z tego co wiem to te czujniki niestety nie są zamienne, mają inne wartosci i powinien być orginał z dokładnie takim samym numerem ori

Nie martw sie, jest tak gorąco ze w koncu to ktos rozkmini :facepalm: Ja teraz mam młyn w domku wiec odpusciłem temat ale w srode znow stawiam auto do magika, mi klima sama ożyła, chłodzi tylko w czasie jazdy ale to juz cos :kox: na klimatroniku przycisk AC nie da się włączyć, wiec wentylatory się nie włączają, dlatego chłodzi tylko podczas gdy w czasie jazdy skraplacz jest chłodzony powietrzem "z pędu auta"

DAMY RADE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak czujnik. Wykręciłem z audi benzynowej stojącej w komisie mojego znajomego i wkręciłem do siebie - klima śmiga jak złoto :JC_fan:(aż żal było wykręcać z powrotem :kwasny: ) Co ciekawe u mnie czujnik ma symbol 8K0 959 126 B, a tamten 8K0 959 126 A. Wszystko wskazuje więc na to, że są współzamienne (przynajmniej B na A). Teraz tylko szukam w miarę taniej oferty - oryginał to ok. 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak czujnik. Wykręciłem z audi benzynowej stojącej w komisie mojego znajomego i wkręciłem do siebie - klima śmiga jak złoto :JC_fan:(aż żal było wykręcać z powrotem :kwasny: ) Co ciekawe u mnie czujnik ma symbol 8K0 959 126 B, a tamten 8K0 959 126 A. Wszystko wskazuje więc na to, że są współzamienne (przynajmniej B na A). Teraz tylko szukam w miarę taniej oferty - oryginał to ok. 250 zł.

A jakie dokłądnie miałeś błędy? tylko czujnika, czy takze komunikacji z centr. elektr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka takich napraw i dziura ozonowa się pojawi nad Polską ;)

iPad Tapatalk HD

Człowiek całe życie się uczy :grin:

jak to mówią, po trupach do celu :hi:

---------- Post dopisany 17-06-2013 at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2013 at 03:18 ----------

Nie uwierzycie mi chyba.....

Dziś znalazłem odpowiednąosobe do grzebania w mojej audi. Wiec wsiadam i jade ją zaprowadzic (po tamtej sytuacji odłączona kostka od kompresora) i ..............:shock3:

Klima działa :grin:

Włącznik na panelu klimy sie nie swieci a klimanapierdziela zimne powietrze ze szok :shock3:

Już nie bardzo miałem czas na rozmowy, przedstawiłem mu całą Historie i zostawiłem. czekam na wyniki :wink:

Jak wjechałęm na hale to nie gasiłem auta zawołałem go zeby sprawdził, i mowi ze rzeczywiscie chłodzi....

Ciekaw jestem co on tam wymysli dalej :whistling:

Jak nie naprawisz, to zmienimy Ci nick na Hot506.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka takich napraw i dziura ozonowa się pojawi nad Polską ;)

iPad Tapatalk HD

Człowiek całe życie się uczy :grin:

jak to mówią, po trupach do celu :hi:

---------- Post dopisany 17-06-2013 at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2013 at 03:18 ----------

Nie uwierzycie mi chyba.....

Dziś znalazłem odpowiednąosobe do grzebania w mojej audi. Wiec wsiadam i jade ją zaprowadzic (po tamtej sytuacji odłączona kostka od kompresora) i ..............:shock3:

Klima działa :grin:

Włącznik na panelu klimy sie nie swieci a klimanapierdziela zimne powietrze ze szok :shock3:

Już nie bardzo miałem czas na rozmowy, przedstawiłem mu całą Historie i zostawiłem. czekam na wyniki :wink:

Jak wjechałęm na hale to nie gasiłem auta zawołałem go zeby sprawdził, i mowi ze rzeczywiscie chłodzi....

Ciekaw jestem co on tam wymysli dalej :whistling:

Jak nie naprawisz, to zmienimy Ci nick na Hot506.:wink:

Bystry jestes :grin:

Dobre dobre.... szacun :wink:

Jak nie naprawie to naprawde bedzie hot , bo chyba ją spale :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

doczytałem:

The A4 does not use an expansion valve like almost every other vehicle. This filter is located inside the pressure hose and even if slighly clogged, the pressure will rise and AC will shut off.

Jeżeli ten filter jest zapchany to AC zablokuję się i odetnie zawór. to może być przyczyną twojej klimy:wink:

zobacz wątek B7 na audizine post #29 (może będzie w tym samym miejscu co w B8?:

Bad Ambient Temperature Sensor? Where's it located?

DSC03750Large.jpg

DSC03749Large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie Łukaszowi nie pomogę. Ale ze wszystkimi, którzy kiedykolwiek będą mieli problemy z czujnikiem dzielę się doświadczeniem.

Jak już pisałem wcześniej posiłkując się czujnikiem wyjętym z audi benzynowej (nawet nie wiem jaki silnik) potwierdziłem winę czujnika.

Oryginał, tak jak pisałem 230 - 250 zł.

Poszukałem na allegro i po wymianie kilku maili zamówiłem za 90 zł (łącznie z wysyłką)

Dziś dostałem.

Paczkę otwierałem z drżeniem serca, z jeszcze większym wkręcałem czujnik, bo okazało się, że różnią się znacząco:

100_5772.jpg

okazało się jednak, że klima ożyła :banan:

Jedyny "problem" to fakt, że ze względu na odmienną konstrukcję trzeba użyć innego klucza do dokręcenia czujnika. Oryginalny potrzebował płaskiej "17". Do zamiennika potrzebny jest "24". Ja użyłem oczkowego, bo zwykłym płaskim jest dość trudno podejść (nie mieści się między chłodnicą, a czujnikiem).

Tak to wygląda po montażu:

100_5768.jpg

Jeszcze tylko wpiąłem konektor i.....:JC_fan:

Cieszę się, że to tylko to, zwłaszcza, że w poniedziałek wybieram się nomen omen w Łukasza strony (Sianożęty).

Mam nadzieję, że Łukasz też sobie poradzisz. Informuj na bieżąco. Bo nigdy nie wiadomo, co nas może jeszcze spotkać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem to pomyślałem jak Ty chłopie przykrecileś oczkowym kluczem ten czujnik? Ale pózniej zdjęcia sie otworzyły i ... zobaczyłem czujnik ;)

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie Łukaszowi nie pomogę. Ale ze wszystkimi, którzy kiedykolwiek będą mieli problemy z czujnikiem dzielę się doświadczeniem.

Jak już pisałem wcześniej posiłkując się czujnikiem wyjętym z audi benzynowej (nawet nie wiem jaki silnik) potwierdziłem winę czujnika.

Oryginał, tak jak pisałem 230 - 250 zł.

Poszukałem na allegro i po wymianie kilku maili zamówiłem za 90 zł (łącznie z wysyłką)

Dziś dostałem.

Paczkę otwierałem z drżeniem serca, z jeszcze większym wkręcałem czujnik, bo okazało się, że różnią się znacząco:

http://s22.postimg.org/txrnp3i0d/100_5772.jpg

okazało się jednak, że klima ożyła :banan:

Jedyny "problem" to fakt, że ze względu na odmienną konstrukcję trzeba użyć innego klucza do dokręcenia czujnika. Oryginalny potrzebował płaskiej "17". Do zamiennika potrzebny jest "24". Ja użyłem oczkowego, bo zwykłym płaskim jest dość trudno podejść (nie mieści się między chłodnicą, a czujnikiem).

Tak to wygląda po montażu:

http://s12.postimg.org/89m66pnyx/100_5768.jpg

Jeszcze tylko wpiąłem konektor i.....:JC_fan:

Cieszę się, że to tylko to, zwłaszcza, że w poniedziałek wybieram się nomen omen w Łukasza strony (Sianożęty).

Mam nadzieję, że Łukasz też sobie poradzisz. Informuj na bieżąco. Bo nigdy nie wiadomo, co nas może jeszcze spotkać. :wink:

Fajnie , ze działa:wink:

Znam Sianozęty, miałem kiedys w Ustroniu sklep spożywczy:naughty:

Jak bedziesz to możemy sie spotkac jak czas pozwoli, wpadne pogadamy , jak coś priv, zaproszę na Rybke do Siebie do KG :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem sie w ASO od kumpla ze czujniki na poczatku produkcji w B8 miały wade tzn. były nieszczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem sie w ASO od kumpla ze czujniki na poczatku produkcji w B8 miały wade tzn. były nieszczelne

Chyba mogę to potwierdzić. Nie widać tego dokładnie na zamieszczonej przeze mnie fotce, chociaż może trochę z prawej strony. Nie chce mi się robić kolejnej fotki, ale widać, że ten mój oryginalny czujnik był doszczelniany jakimś klejem (chyba epoksydowym). Jestem ciekaw ile wytrzyma ten zamiennik :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Jak tam walka z klimą , bo u mnie dalej mizernie .

Odwiedziłem 2 fachmanów od klimy , ale rozłożyli ręce - jeden z nich chce koniecznie wydłubać sprężarkę i twierdzi ,że to w niej tkwi przyczyna .

Nie wiem ,czy prawda , ponieważ VCDS nie zgłasza żadnego błędu sprężarki - sprawdzę jeszcze ten filterek pod szybą i jeśli jest zatkany-brudny , to faktycznie moze być problem ze sprężarką .

Jeśli będzie czysty, to czekam na elektryka , który jest na urlopie - może on rozpracuje temat .

Co jeszcze przychodzi mi do głowy , to to ,że może trzeba byłoby sprawdzić te dwa pozostałe kabelki , które biegną od tego czujnika .

Wiecie może gdzie one są podpięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie zapala Ci sie kontrolka AC? Jak tak to zrób w nastawach w kanale pierwszym i trzecim testy i adaptację...

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja oddałem auto do podobno najlepszego fachmana w dziedzinie elektronik samochodowy w sobote mam wiedzieć co jest nie tak twierdzi że sobie z tym bez problemu poradzi. Także jak będę coś wiedział zaraz dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam bardzo podobny problem. Zaczęło się od tego, że po rozgrzaniu silnik zaczął drżeć. Miałem położony telefon w uchwycie na napoje, to telefon aż brzęczał o plastik. Generalnie odczuwanie takich drżeń w samochodzie aż człowieka boli;) Ale co dalej ... podpięliśmy auto do kompa żeby sprawdzić dawki na wtryskach, bo myśleliśmy że to coś z paliwem i nie pali na wszystkie gary równo. Nic nie pokazało, odchylenie w granicach -0,2 do 0,5. (To było robione na chłodniejszym silniku). Stwierdziłem skoro na ciepłym mu odwala to wsiąde i pogazuje trochę żeby się rozgrzal i tak zrobiłem, ... do tego włączyłem jeszcze klimę żeby obciążyć silnik .... w pewnej chwili zorientowałem się ze klima nie chłodzi. Patrzymy na kompie błąd zbyt wysokie ciśnienie i temperatura w klimie. Zgasiłem silnik ... sleep 10s i start, zapalił, zatrzęsło znowu autem i znowu wyłączyło klimę. Nie wiem czy te drżenia to wina klimy, ale tak czy inaczej bardzo podobny problem z klimą też mam :( może ktoś mógłby coś podrzucić w tym temacie?

@matiteam3: Czekam z niecierpliwością na efekty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę wiedział także dam znać bo fakt za dużo kłopotów z tą klimą mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie postawiona diagnoza "zmielona" spreżarka. Powód brak oleju. Układ do plukania sprezarka do wymiany + pewnie osuszacz. Koszt powala wiec nie wiem kiedy to ogarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie zapala Ci sie kontrolka AC? Jak tak to zrób w nastawach w kanale pierwszym i trzecim testy i adaptację...

iPad Tapatalk HD

Tak jak Mowiłem Jarku, mam to obcykane, Ryśkowi naprawiłem wczoraj .... przez telefon :grin:

Już smiga :JC_fan: Chłop zadowolony , a ja mam satysfakcje, że moja męka nie poszła na marne :wink:

Może z Rychem kiedyś się spotkamy przy okazji przy schłodzonych warunkach :polew:

:drunk::drinks::good:

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

Koledzy ja mam bardzo podobny problem. Zaczęło się od tego, że po rozgrzaniu silnik zaczął drżeć. Miałem położony telefon w uchwycie na napoje, to telefon aż brzęczał o plastik. Generalnie odczuwanie takich drżeń w samochodzie aż człowieka boli;) Ale co dalej ... podpięliśmy auto do kompa żeby sprawdzić dawki na wtryskach, bo myśleliśmy że to coś z paliwem i nie pali na wszystkie gary równo. Nic nie pokazało, odchylenie w granicach -0,2 do 0,5. (To było robione na chłodniejszym silniku). Stwierdziłem skoro na ciepłym mu odwala to wsiąde i pogazuje trochę żeby się rozgrzal i tak zrobiłem, ... do tego włączyłem jeszcze klimę żeby obciążyć silnik .... w pewnej chwili zorientowałem się ze klima nie chłodzi. Patrzymy na kompie błąd zbyt wysokie ciśnienie i temperatura w klimie. Zgasiłem silnik ... sleep 10s i start, zapalił, zatrzęsło znowu autem i znowu wyłączyło klimę. Nie wiem czy te drżenia to wina klimy, ale tak czy inaczej bardzo podobny problem z klimą też mam :( może ktoś mógłby coś podrzucić w tym temacie?

@matiteam3: Czekam z niecierpliwością na efekty:)

Może to moje ulubione pytanie :kox: Ale czy Wentylator sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZAM - jeszcze raz DZIĘKI za pomoc .

Sprawa niby prosta , a męczyłem się z tym chyba ze 3 tygodnie - nie omieszkam wspomnieć o naszych " świetnych " fachowcach ;-)))

Piwko Ci się należy i to nie jedno !!!

POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...