Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w A4 B8


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

tak myślałem ale oczywiście dzięki za radę.

---------- Post dopisany at 16:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:13 ----------

Witam,

U mnie klima już działa. Okazało się, że była przerwa w kablu z sygnałem z czujnika ciśnienia. Usterka usunięta, błędy zniknęły, nastawy zrobione i klima znowu dmucha zimnem.

Dziekuje wszystkim którzy tu pisali za cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy klima opanowana chodzi jak należy dodam że własnymi rękoma to naprawiłem przyczyną był brak sygnału na fioletowym kabelku w nadkolu od strony kierowcy co idzie od czujnika ciśnienia klimatyzacji do modułu CE najpierw dostałem się do modułu podciągnąłem kabelek bezpośrednio od modułu CE do czujnika klimy i klima ożyła więc podprowadziłem nowy kabelek od modułu do czujnika tak jak to powinno być i klima hula :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie sam naprawiłem mechanik poległ niestety więc sprawe wziąłem w swoje ręce i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną był brak sygnału na fioletowym kabelku w nadkolu od strony kierowcy po prostu przerwa na kabelku co idzie od czujnika ciśnienia klimatyzacji do modułu CE najpierw dostałem się do modułu podciągnąłem kabelek bezpośrednio od modułu CE do czujnika klimy i klima ożyła więc podprowadziłem nowy kabelek od modułu do czujnika tak jak to powinno być i klima hula :)))))))) Więc jak ktoś będzie potrzebował rysunkowo jak dostać się do modułu CE to chętnie wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem tego typu że po odpaleniu samochodu przy -13 stopni nie działają mi nawiewy :( i co mam z tym zrobić ? jakieś pomysły ?:)

Podepnij VAGA i sprawdz błedy w 08 KLIMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie tylko nie jestem w posiadaniu kabla i muszę jechać z tym do mechanika w weekend ;)

To daj znać co tam Ci wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie, srodek chłodzący oczywiscie jest jest.

Bląd jaki wyskakuje to:

00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395)

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 2

itd..

Czujnik do wymiany ? Trzeba spuscic gaz by wymianic czunik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie, srodek chłodzący oczywiscie jest jest.

Bląd jaki wyskakuje to:

00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395)

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 2

itd..

Czujnik do wymiany ? Trzeba spuscic gaz by wymianic czunik?

Gazu nie trzeba sposzczac, jest tam zaworek. Czujnik sprawdz po nr vin, czy jest odpowiedni

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, czujnik od nowosci w aucie wiec numer musi sie zgadzac, nistety był cały zasniedziały i ogolnie syfny wiec trzeba wymienic :( koszt cos okolo 250 zł.

---------- Post dopisany 07-04-2014 at 15:30 ---------- Poprzedni post napisany 04-03-2014 at 08:34 ----------

pany, czy ktoś mógłby mi sprawdzić po numerze vin numer czujnika klimy? WAUZZZ8K3BA013679 z góry dzięki w ASO przez tel nie chciali powiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanie od jakiegoś czasu a dokładnie po nabiciu klimy mam taki problem że nie zawsze ona mi działa. Tzn wchodzę do samochodu odpalam silnik klima załączona a tu nic zero nawiewu. Powiedzmy jadę jadę z 10min (to tylko przykład) i nagle ciach zaczyna wiać. Steruję sobie na zimne na ciepłe i wszystko hula jak należy. Wyłączam samochód załączam działa :) po postoju dłuższym wsiadam i ciach znów nie ma nawiewu steruje pstrykam cuduje i nic znów po jakimś tam czasie się sama załącza. Ktoś ma jakiś pomysł ? o co chodzi może to być czujnik ? wentylator ? sterowanie kanałami działa etc bo jak przełączam np z góry nawiew na dół to słyszę że tak powiem zasterowanie. Ktoś miał taki problem ? dodam że rurka od klimy pod maską aż oszroniona i jak już klima zacznie wiać to chłodzi niemiłośiernie i wszystko działa jak należy.

Posiadam klimę 3 Zone nie dawno w ASO była też wymiana filtra węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację :facepalm: auto zimne wyjeżdżam z garażu, odpalam nawiew- śmiga, wyłączę auto odpalam ponownie i lipa nawiew martwy rusza po kilku (niekiedy kilkunastu) km. Oddłem do serwisu w Koszalinie :kwasny: w pon/wtorek odbieram- czekam na tel., zobaczymy co powiedzą ciekawego. Podzielę się ich mądrościami...

Sytuacja zaistniała również po nabiciu klimy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wentylator może coś nie styka na kostce i raz działa a raz nie hmm u mnie jak już zadziała to wszystko śmiga i nie przerywa ani się nie wyłancza. Reguły na to nie ma czy zimny silnik czy ciepły raz po prostu działa raz nie działa a raz załącza się dopiero po jakimś czasie. Nie mam pomysłu co by to mogło być innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już się wyjaśniło :JC_fan: Zaczeło się od obwiniania panelu sterowania, szybko jednak zmiana diagnozę na padnięty wentylator i jak to serwis zaraz do wymiany całego wentylatora namowa... Pomęczyłem trochę niewygodnymi pytaniami i okazało się że winę ma sprężynka dociskająca węglik w wentylatorze (podwineła się w bok). Gibons kiedy znowu wentylator nie będzie chciał ci ruszyć spróbuj w niego puknąć- w okolicy filtra kabinowego- jeśli ruszy będziesz już wiedział co ma winę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będę miał to samo co ty ponieważ klima nie raz załącza się jak np samochód gdzieś na wertepie podskoczy czy coś jakaś nierówność. Też obstawiam wentylator. Szczotki lub jakiś zimny styk. Jak zdemontuję schowek dostanę się do wentylatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...