Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyrezac reczna regulacje w lampach BIXENON


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba będzie pokombinować. Może jakieś podkładki dać albo na początek całą lampę przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te twoje silniczki do regulacji są za długie? Przymierz ze starymi... po prawej albo lewej stronie lampy do góry jest taki zaczep/grzybek zobacz czy sie nie wypial, bo myślę że to będzie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać, że u mnie podłączenie kabelków do silniczków było całkiem inne niż opisywane na forum :facepalm:

Zixf2Dv.jpg

męczyłem się chyba z 6 godzin... miałem włożoną lampe zwykła h7 i z prawej strony bixa i próbowałem kombinować z tym, że przestrzegam innych aby sprawdzić które kabelki w jakich pinach uruchamiają silniczek- wyłóżcie jedną lampe i tylko na jednej podłączonej sprawdzajcie. Bo u mnie K%$&^wy się posypały. ale na foto jak widać całkiem inne podłączenie do pinów jest niż te które jest w temacie. Nic nie przekładałem, żadnych płytek itp takie kupiłem i tak podłączone wsadziłem. :wink:

Odgrzewam kotleta bo sam mam zamiar wyrezać sobie tego moda. aleksbend pamiętasz jakie nr miały te silniczki ?

Chodzi mi o poprawne przepiecie pinów w kostkach. Być może Twoje podłączenie jest poprawne w przypadku przełożenia silniczków bez przekładania środków?

pzdr.

Temat pokonany :), pinologia jak na zdjęciu powyżej (silniczki passat b6), dodatkowo wystąpił problem z zawadzaniem tyłu soczewki o nowe silniczki, wystarczy lekko podpiłować i wszystko działa.

Edytowane przez Robo_A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te twoje silniczki do regulacji są za długie? Przymierz ze starymi... po prawej albo lewej stronie lampy do góry jest taki zaczep/grzybek zobacz czy sie nie wypial, bo myślę że to będzie to

Walczę nadal z wysokością świateł.

Macie też taki żółty łącznik jak na zdjęciu?

98bbdf6d2d41b3a5ceab66d16fd1555b.jpg

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem zamontować bez ale już wiem że musi być. Cały czas kombinuje żeby w tym miejscu skrócić aby lampa mogła się obniżyć niżej.

Pytanie czy regulacja lewo/prawo ma wpływ na wysokość? Bo z tego co wywnioskowałem to pośrednio regulacja p/l zmienia też wysokość.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie zeby regulacja prawo/lewo miała jakieś znaczenie co do wysokości świecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu założę H7 bo muszę odbłyśniki z bixow zregenerować to pokombinuje z tą regulacją

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z ustawieniem świateł? Chodzi o sytuację w której brakuje już regulacji a światła nadal świecą za wysoko. Oczywiście bixy z silniczkami od VW

Ja miałem

1. cewka zawadzała o silniczek regulacji- lekkie podpiłowanie trochę pomogło

2. regulacja zamocowania reflektora (od przodu lampy jest taka śruba regulacyjna przy górnych uchwytach, poluzuj górne śruby a tą wkręć do końca) załatwiło sprawe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos do opitolenia takie silniczki od passata tanio - na alledrogo ceny poszły do góry dosc tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy ten mod z silniczkami pasuje tez do zwykłego xenon czy tylko bixa

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam troche odkop czy wie moze ktoś czy da sie zamienić silniczki z bixów w a4 b7 czy brak rozkminki >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a jak na przegladzie przechodzi bez problemu z tymi bixami ??

Mam zwykłe lapmy H7 wystarczy ze kupie bixy lub xenony z przetwornicami te silniczki od paska i bedzie ok , nic nietrzeba robic z kostami zasilajacymi od lamp pasója tak samo jak u zwykłych ??

Edytowane przez razor37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba robić. Wyciągają stare lampy h7 i wkładasz bix. Wszystko działa jak należy. Ja też swego czasu chciałem się bawić z tymi silniczkami ale już mi przeszło. Tylko raz miałem taką sytuację że musiałem obniżyć lampy poprzez duże obciążenie z tyłu i był to wyjazd na Chorwacje 4 osoby w aucie i bagażnik załadowany pod sufit

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marcuso86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko , a powiedz mi czy spryski musza byc, czy tez moga ale niemusza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa muszą być. Ja od 5 lat nie mam. 2 razy mnie zatrzymali patrzyli pod maskę i po chwili kazali jechać. Jak otworzą maskę i widzą na wierzchu hida to zabierają dowód odrazu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...