Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie dekorów folią 3M


Kamil8

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, oklejał ktoś z was dekory folią 3M? jeżeli tak to moglibyście powiedzieć jak z trwałością, no i jak to się prezentuje? :wink: najlepiej gdyby ktoś podesłał zdjęcia, ponieważ zastanawiam się właśnie nad oklejeniem, ale nie wiem jaki wzór wybrać i chciałbym zobaczyć jak to wygląda :wink: myślałem nad aluminium szczotkowanym, ale spodobał mi się też biały karbon i nie wiem teraz.. generalnie chcę coś jasnego, bo chce troche rozjaśnić wnętrze. I jaki arkusz kupić żeby starczyło na dekory + popielniczką przód i tył? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie oklejaniem. O trwalosc sie nie martw. Mysle ze 1 mb stsrczy ci. Lepiej yroche wiecej kupic. Jesli chcesz moge ci okleic.

Ja bym kupil carbon monza gloss.

Z oklejeniem chyba sobie jakoś poradze :wink: a ten carbon monza gloss troche zbyt ciemny dla mnie, tak jak wspomniałem wcześniej, myślę nad czymś jaśniejszym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje się na aluminium szczotkowane, bo dobrze się prezentuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czyste alu, chodzi mi o kolor satyna taki jak lusterka S4

zreszta mam zamiar dac taka folie na obudowy lusterek

cos takiego

s4_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio strasznie zajarałem się folią 3M szczotkowane aluminium. Odradzał mi ją koleś, który zawodowo zajmuje się oklejaniem aut i który także nią handlował, ale gdy ja jej szukałem to już jej nie miał i mówił że zmienia producenta, bo te folie się odklejają i było dużo reklamacji. Ta folia ma klej kanalikowy, co niby ułatwia odprowadzanie powietrza w trakcie przyklejania i nie zostają pęcherze. Problem jest gdy za mocno naciągniemy folie - wtedy na dość dużym kawałku folii nie ma kleju i po prostu się odkleja. A że naciąga się folię zazwyczaj na krawędziach, to tam właśnie folia się najgorzej trzyma. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na tą folię i do oklejenia wszystkich dekorów wystarczy kawałek 60x100cm. Odtłuściłem bardzo starannie i dokładnie, dużą ilością spirytusu technicznego wszystkie dekory z przodu i z tyłu, ponieważ robiłem dość duże zakładki z tyłu właśnie po to by się nie odklejała folia. Folia się bajecznie naciąga i modeluje - wystarczy podgrzać suszarką, można poprawiać do woli jak coś nie wyjdzie. Efektem cieszyłem się kilka dni, gdyż na dekorach kokpitu na krawędziach powstały pęcherzyki i folia się troszkę pomarszczyła. Nie wiem.. może ja ją za mocno naciągałem, ale uważam że robiłem to tylko wtedy gdy było trzeba.. Mimo wszystko żałuję zmarnowania 120zł, bo dołożyłbym trochę i kupił bym listwy ALU na allegro.

fotki jak to wygląda. Na gładkich powierzchniach efekt naprawdę mega.

image.jpg

image.jpg

Wiem syf w aucie, ale spokojnie - za kilka dni będzie mega sprzątanie i auto dostanie nowe dywaniki welurowe :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio strasznie zajarałem się folią 3M szczotkowane aluminium. Odradzał mi ją koleś, który zawodowo zajmuje się oklejaniem aut i który także nią handlował, ale gdy ja jej szukałem to już jej nie miał i mówił że zmienia producenta, bo te folie się odklejają i było dużo reklamacji. Ta folia ma klej kanalikowy, co niby ułatwia odprowadzanie powietrza w trakcie przyklejania i nie zostają pęcherze. Problem jest gdy za mocno naciągniemy folie - wtedy na dość dużym kawałku folii nie ma kleju i po prostu się odkleja. A że naciąga się folię zazwyczaj na krawędziach, to tam właśnie folia się najgorzej trzyma. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na tą folię i do oklejenia wszystkich dekorów wystarczy kawałek 60x100cm. Odtłuściłem bardzo starannie i dokładnie, dużą ilością spirytusu technicznego wszystkie dekory z przodu i z tyłu, ponieważ robiłem dość duże zakładki z tyłu właśnie po to by się nie odklejała folia. Folia się bajecznie naciąga i modeluje - wystarczy podgrzać suszarką, można poprawiać do woli jak coś nie wyjdzie. Efektem cieszyłem się kilka dni, gdyż na dekorach kokpitu na krawędziach powstały pęcherzyki i folia się troszkę pomarszczyła. Nie wiem.. może ja ją za mocno naciągałem, ale uważam że robiłem to tylko wtedy gdy było trzeba.. Mimo wszystko żałuję zmarnowania 120zł, bo dołożyłbym trochę i kupił bym listwy ALU na allegro.

fotki jak to wygląda. Na gładkich powierzchniach efekt naprawdę mega.

http://s4.postimg.org/atqmpxuw9/image.jpg

http://s11.postimg.org/mguj8829r/image.jpg

Wiem syf w aucie, ale spokojnie - za kilka dni będzie mega sprzątanie i auto dostanie nowe dywaniki welurowe :banan:

hmm.. no to troche mi dało do myślenia i nie wiem czy ryzykować :decayed: w sumie to chyba pierwsza opinia na minus, opinie które czytałem do tej pory były dobre na temat tej folii i nikt się nie skarżył na pęcherzyki, odklejanie także nie wiem.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja też nie znalazłem opinii na minus poza facetem, który ma firmę i obkleja auta. Poszukaj na allegro gościu z miejscowości Lubin wystawia folie do oklejania. Zadzwoń, zapytaj o folie 3M szczotkowane aluminium. Ja jestem bardzo dokładny i nie potrafię tolerować niedoskonałości a tym bardziej mojej pracy, która po krótkim czasie okazuje się być bezsensowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3m carbon... i masz racje z tym naciaganiem jak za mocno naciagniesz to odłazi :facepalm: długą listwe mam do poprawki, dobrze ze to nie duzo roboty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie folii Oracala... Jeszcze mi się nie odkleiła... (mam zrobiony nim grill, laptopa, w poprzednim aucie dokładkę zderzaka, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klejem kanalikowym jest tak, że folię się łatwo aplikuje, ale nie wolno jej mocno naciągac bo odejdzie.

Do folii kanalikowej trzeba używac specjalnego protektora "kleju", który wzmacnia trzymanie się folii na krawedziach,przetloczeniach itp.

Osobiscie nie uzywam folii z klejem kanalikowym, wole folie gdzie klej jest na calej powierzchni folii,wtedy nie ma problemu z odklejaniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klejem kanalikowym jest tak, że folię się łatwo aplikuje, ale nie wolno jej mocno naciągac bo odejdzie.

Do folii kanalikowej trzeba używac specjalnego protektora "kleju", który wzmacnia trzymanie się folii na krawedziach,przetloczeniach itp.

Osobiscie nie uzywam folii z klejem kanalikowym, wole folie gdzie klej jest na calej powierzchni folii,wtedy nie ma problemu z odklejaniem itp.

Mógłbyś coś więcej napisać o tym protektorze kleju? jakie to folie, które mają klej na całej powierzchni? :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oracal poza 970RA i 970 ma jeszcze:

Oracal 975 (carbon, szcztokowany metal, plaster miodu, skóra krokodyla, pajęczyna/kokon, wydmy, emulsja/krople)

Oracal 751C

Oracal 951

Oracal 551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem- chociaż powiem Ci, że używałem też bodajże 751 albo 951 i tragedii nie było (tylko na wybrane elementy)...

Różnica tylko w grubości folii- tą 751/951 łatwiej przerwać naciągając ją. W przypadku dość płaskich/mniej skomplikowanych elementów nie powinno być problemu.

Do dekoró powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oklejał ktoś z was dekory folią 3M? jeżeli tak to moglibyście powiedzieć jak z trwałością, no i jak to się prezentuje? :wink: najlepiej gdyby ktoś podesłał zdjęcia, ponieważ zastanawiam się właśnie nad oklejeniem, ale nie wiem jaki wzór wybrać i chciałbym zobaczyć jak to wygląda :wink: myślałem nad aluminium szczotkowanym, ale spodobał mi się też biały karbon i nie wiem teraz.. generalnie chcę coś jasnego, bo chce troche rozjaśnić wnętrze. I jaki arkusz kupić żeby starczyło na dekory + popielniczką przód i tył? :wink:

Oklejałem w weekend, auto obecnie na rozrządzie, jak wróci to wkleję fotkę jak karbon się prezentuje. Chodź to nie 3m to daje radę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...