Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pady polerskie


alarec

Rekomendowane odpowiedzi

Z zalozenia gabki karbowane maja sie wlasnie cechowac lepszym odprowadzeniem ciepla, mniejszym nagrzaniem lakieru, tez progresywna praca. Jak jest w rzeczywistosci - ciezko powiedziec. 3M ma karbowane gabki polerujace i finiszowe, plaskich finiszowych uzywam innych firm i tez sa ok. Nie pasuja mi karbowane tnace i mocno polerujace - szybciej sie rozlatuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, zbieram sie do zakupu zestawu do polerki, zastanawiam sie jaka jest różnica w użytkowaniu padów gabkowych z gwintem a użytkowaniem dysków wsporczych i gąbek na rzep ???????? Co bedzie lepsze dla amatora ???

Jaki rozmiar gąbek polecacie ???? Na popularnych portalach występują głownie 150mm a to chyba dużo. Wiem ze zaraz ktoś napisze zeby kupić 70mm i 150mm ale ja nie mam zamiaru wydać 300zł na pady polerskie, więc jaki jest uniwersalny rozmiar???

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny. Pewnych miejsc nie da się zrobić lub jest cholernie nie wygodnie padem tylko dużym lub małym.

Przedział między 135 - 150 mm jest ogólnie stosowany.

Pady bierz na rzep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł bys objasnić dlaczego talerz a nie kompletne gąbki ???? moze dla niektórych jest to oczywiste ale ja dopiero raczkuje w tym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie z racji na bardziej bogatą ofertę padów i wygodę użytkowania. Talerz typu Backing Plate (ten z rzepem) jest niesamowicie wygodny i do tego możesz dobierać twardości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jak z żywotnością takiego talerza ???? używam takich rzepów do szlifierki kątowej do szlifowania drewna i tam rzep odkleja sie po bardzo krótkim czasie dlatego jestem lekko sceptycznie nastawiony do takiego rozwiązania, tyle za za taki rzep płace 18zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie tylko ile polerka ma obr/min a ile szlifierka :) Jak kupisz dobrego BP to nie będzie problemu. Kolega kupił polerkę flexa z nieoryginalnym talerzem i wytrwał tylko 1 auto, dokupił lepszego i 0 problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...