Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pady polerskie


alarec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu przymierzam się do skompletowania polerki. Kupiłem budżetową nową k2 2.8kg, dość zachwalana na KA, do tego mam uchwyt flexipads.

I teraz brakuje mi padów tylko, będę polerował pasta scholla s17+, tylko dla odświeżenia.

Na ka polecają flexi ale pamiętam ze vario i Gracjan polecali urbana, jak to jest? Jakie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam pady Urbana z serii honeycombination - są tanie, wytrzymałe i bardzo fajnie się z nimi pracuje. Jak poszukasz po ka.pl, to znajdziesz też pozytywne opinie o padach Urbana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakie minimum się na początku wyposażyć? Cuting, polishing i finishing czy któryś można pominąć przy tej piaście? A może inna kombinacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie się przydadzą, tym bardziej że lakier Audi nie należy do miękkich, prędzej czy później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest w bardzo dobrym stanie, ale w słoneczny dzień widać swirle, dlatego chce odświeżyć go troche, i nie wiem czy w takim przypadku warto katować go cutingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jesli zrobisz to zgodnie ze sztuka na padzie polerujacym po dokladnym wymyciu IPA wypelniaczy okaze sie, ze sporo zostalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem futro, polishing, i kilka finishingów bo jeszcze przydadza się do cleanera i politury, firmy to flexipads i urban. Mozliwe ze jeszcze dokupię car pro orange, velvet/denim. Można zamknać i wykasować temat bo nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\skoro dopiero sie za to zabierasz i masz zamiar kupic CarPro orange peel pad to cos nie teges. Z futrem tez radze uwazac na polerce rotacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dużo sie oczytałem na KA i nie tylko, zanim zajme sie lakierem u mnie mam stary panel do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swietnie. Czytanie nic nie daje poza wiedza teoretyczna, Nie tylko na tym forum jest wielu specjalistow od detailingu, znaja sie bo duzo czytaja:facepalm:

Zanim wezmiesz do reki pady typu orange peel zrob chociaz 10 aut i to pelnej korekty. Pady te sa bardzo zdradliwe miekkie i przyjemne w dotyku. Tna duzo szybciej jak najostrzejsze futro.

Przede wszystkim uwazaj na krawedziach i pilnuj temperatury. Pozycz miernik lakieru i zrob dokladnie mape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik. Działam tylko pastą s17+ wiec w pewnym sensie jestem zabezpieczony. Na razie pad od CP mi nie potrzebny, max futro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a polecicie mi jakieś tanie pady, zestaw padów i paste do tego tak aby starego passata b4 odświeżyć, bo dziś pomalowałem dwa błotniki i trzeba spolerować by był efekt?:decayed: jakaś aukcja, link, pomożecie:whistling::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Griffie jeśli mógłbym prosić o poradę to jakie pady polerskie poleciłbyś do poszczególnych etapów pracy na czarnym lakierze przy użyciu polerki Makita 9227CB, cleanera AG SRP, wosk FH 1000p? Pomijam fakt nabycia doświadczenia przy takich pracach, ale na początek chciałbym skompletować trochę akcesoriów wstępnie pod taki "zestaw". Ten cleaner to może nie jest najlepszy wybór, ale do tej pory używałem go przy polerce ręcznej i zostało mi go trochę, więc jeśli jest możliwość chciałbym go jeszcze wykorzystać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Griffie jeśli mógłbym prosić o poradę to jakie pady polerskie poleciłbyś do poszczególnych etapów pracy na czarnym lakierze przy użyciu polerki Makita 9227CB, cleanera AG SRP, wosk FH 1000p? Pomijam fakt nabycia doświadczenia przy takich pracach, ale na początek chciałbym skompletować trochę akcesoriów wstępnie pod taki "zestaw". Ten cleaner to może nie jest najlepszy wybór, ale do tej pory używałem go przy polerce ręcznej i zostało mi go trochę, więc jeśli jest możliwość chciałbym go jeszcze wykorzystać:wink:

Zaopatrz się z zestaw Menzerny 3x250 ml (FG400 + PF2500 + SF4000), do tego pady np od Flexipadsa (biały, pomarańczowy i czarny karbowany) i próbuj swoich sił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale w pierwszej kolejności chciałbym spróbować wykorzystać jeśli możliwe te środki, które już mam:wink: Czy te pady z Flexipadsa, które poleciłeś będą ok do tych środków, które mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanera mozesz uzyc na padzie finiszowym i to tyle, takze w sumie nie masz z czym do polerki.

Maciek dobrze radzi - secik menzy i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował:hi:

---------- Post dopisany 27-07-2014 at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany 28-06-2014 at 00:27 ----------

Koledzy, a co sądzicie o takich padach?:

GĄBKA POLERSKA ABW RZEP NAJLEPSZA NA RYNKU JAKOŚĆ (4439987212) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy do pracy z pastami Menzerny będą ok? Myślałem na początek kupić ten czarny pad i spróbować z samą pastą 4000:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Griffe:thumbup1: Zastanawia mnie jeszcze kwesta kształtu gąbki polerskiej. Lepsza karbowana czarna czy płaska do wykończeniówki? Kolega blaszczuEL kilka postów powyżej takową mi polecił mi właśnie karbowaną.O ile dobrze doczytałem to karbowana/falista lepiej zabezpiecza przed przegrzaniem polerowanego lakieru. Możecie podpowiedzieć w czym faktycznie tkwi różnica i co będzie lepsze dla początkującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...