Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na wolnych obrotach


Faster84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie mam takie pytanie do Was.Otóż poszukuję pewnej części do przedniej łapy silnika,tzw podpory silnika oznaczonej w katalogu pod nr 8D0199404A a w moim rejonie na "szrotach" albo jak to woli auto-złomach tego nie ma bo to mało "chodliwa" część do tego modelu (Audi A4 b5 1.9 tdi 90km sedan,skrzynia manualna) i wyrzucają tę część na złom.Podaję adres wirtualnego katalogu Audi: http://www.partsbase.org/audi/audi-a4-avant-a4-eu-1995-19920-securing-parts-for-engine/ Proszę o szybki kontakt.bardzo chętnie kupię tę część.kontakt oczywiście na priv.Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym krokiem po wymianie poduszek silnika( tylko ori) jest sprawdzenie dwóch poduszek skrzyni. Tutaj jakie kolwiek wytarte ślady na łapie skrzyni czy guma która miejscami jest odklejona od metalowych elementów poduszki, dają sygnał że trzeba ją wymienić. Poduszka prawa skrzyni (ta pod kierowcą) na której wisi skrzynia, też mogła sparcieć, co w polaczeniu z padniętymi poduszkami silnika dało efekt nawet przesunięcia silnika. Tutaj trzeba sprawdzić czy gumowy odbojnik z przodu jest w prawidłowej pozycji.

Jeśli założycie nawet wszystkie nowe poduszki to może to nic nie dać. Do rzeczy.. mocno luzujemy wszystkie poduszki, w lewej poduszce skrzyni również luzujemy tą środkową śrubę ( należy trzymać drugim kluczem nr.17) odpalamy silnik, możemy trochę nim

poruszać rękoma aby pomóc mu się ułożyć. Po tym procederze trzeba zwrócić szczególną uwagę na to czy poduszki przylegają równo całą swoją powierzchnią do łap. Wszystko skręcamy i zakładamy nowy łącznik elastyczny. Jeśli powodem drgań było zawieszenie silnika to wasz problem na pewno zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na co zwrocic szczegolną uwage przy wymianie poduchy?prawej. Za co najlepiej uniesc silnik i czy jak wymieniam prawą to tylko prawą odkręcam czy lewą i od skrzyni też luzować żeby nie uszkodzić ich przy unoszeniu silnika?

Nikt nie podpowie koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkrecic prawa , lewa odbojnik i przodu i prawa skrzyni. Przynajmniej ja tak robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przekopałem temat.... jestem w kropce.. poduchy zmienione na nowe febi... wymiana wtrysków i iii wymieniać 2 masę. ? bo wątpię by pomogły poduchy avon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamienniki nie umywają się do ori poduszek avon.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczepie sie do tematu bo mam bardzo podobny problem. otóż kupiłem niedawno a4 i od razu wiedziałem ze poduszki pod silnikiem do wymiany wymienione 3 szt na nowe febi te co były rozsypane totalnie i teraz mój problem na starych rozsypanych na jałowych obrotach nic zero drgań po wymianie dragania na jałowym podczas jazdy zanikaja. Czego moze być to wina zle zamontowane poduszki? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w poduszkach a dokładniej to że zamontowałeś zamienniki.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki jedynie avon. Nie zakladajcie bron boze lema bo cena kosmos a do ori sie nie umywa. Poza tym w opakowaniu lema zastajemy corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić poduszki AVON? Nigdzie tego nie ma.. Widzę, że u mnie na ori poduszce pisze AVON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ASO

http://www.getem.pl/index.php?action=katalog&kat=72

http://automor.pl/

http://oryginalneczesci.pl/

Tylko najpierw sprawdź jakie masz numery poduch ;) Wtedy możesz wklepać i sprawdzic sobie cenę, ale tanio nie jest.

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziękuję :decayed: nie dam 360-460zł za poduszkę, razy dwa :facepalm::facepalm: . Poza tym nie ma mojej z końcówką AE. To czemu ktoś pisał, że Avon jest tańszy niż Lemforder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem prawa na zamiennik nie wiedzac, ze to lipna opcja i teraz wolalbym spowrotem moja stara uszkodzona ale oryginalna bo bylo o wiele lepiej. Teraz szykuje sie na zakup obydwu za ok 900zl i bedzie to jak dla mnie jeden z lepiej wydanych tys na auto. Drzenie auta na wolnych okrotach jest irytujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to zamiennik? Myślałem też nad Sasic. Ponoć idzie to w Renault na pierwszy montaż.. co nie oznacza jednak dobrej jakości :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie było pisane że wylana ori poducha lepiej sie spisuje od nowego zamiennika.

Ja mam dwie Corteco, musze też je wymienić na avony ale bede zakładał sprawne używki, ile wytrzymają to wytrzymają... można je dorwać od 50 złociszczy :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobny problem w A4 B5 AJM 2000r. W zeszłym tygodniu w końcu się zebrałem i wymieniłem oringi na pompkach wraz z podkładkami trzonkami, popychacze hydrauliczne, a także panewki wałka rozrządu i śruby mocujące. Po tym zabiegu oczywiście pompki zostały wyregulowane. Pomimo oryginalnego przebiegu 242kkm (jestem jego pewny) to 3 popychacze miały wyżłobienia i nadały się do wymiany, dolne panewki wałka także były częściowo zużyte. Gniazda pompowtryskiwaczy praktycznie idealne ponieważ praktycznie nie było śladów ich wybicia. Po tym zabiegu silnik o wiele mniej drga, a po przez drgania wyrobiły się poduszki silnika które mam zamiar wymienić na oryginalne we wrześniu. Wg. mnie sama regulacja pompek może nic nie dać ponieważ już przeprowadzałem regulację samodzielnie, korekcje na pompkach były na 0, - 14, 0, 10. Wtedy silnik jak przed regulacją drgał to po regulacji drgał identycznie. Z tego co pamiętam instrukcja serwisowa wymaga po 200kkm wymiany popychaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś z was wie, dlaczego drży mi nadwozie na wolnych obrotach a jak wcisnę mocno hamulec roboczy to drgania ustępują?

Poduszki silnika i skrzyni są ok, sprawdzało 2 mechaników i 3 raz ja je oglądałem. Pompki w normie, bipy też, nowe sprzęgło z dwumasą, brak kata, nowe zawieszenie wydechu i nadal coś drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Mama silnik AJM na pompkach i umie także występuje problem drgań. Może nie trzęsie mocno chociaż po ściągnięciu osłony silnika widać jak silnik drga gołym okiem, oprócz tego dochodzi jeszcze taki metaliczny dźwięk słyszalny na wolnych obrotach jakby za schowkiem pasazera(i słyszalny tylko w środku auta przy zamkniętych drzwiach i oknach) który znika po dodaniu lekko gazu. Dźwięk i drgania nie zmieniają się gdy wciskamy lub "wyciskam" pedalem sprzęgła, ja wiem temat rzeka tylko dziwną rzecz zauważyłem że gdy stanę na lekkim wzniesieniu prawym kołem te dziwne odgłosy metaliczne ustają! Narazie wymienione poduszki pod silnikiem na ori używane i nic, pompki sprawdzane na kompie w normie. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł. Zwłaszcza dziwne że jak uniesiona prawa strona to ustaje. Plecionka niby wykluczona bo widać że za nią tłumik nie drga.

Edytowane przez marjan1055
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...