Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio nic nie mogę zanieść na tym forum postannowiłem wstawić zdjęcia i dokładny opis jak zaślepić egr a silniku AFN
Zdjęcia dodam popołudniu :hi:

Oto zdjęcia EGR zaślepione według schematu znalezionego na innym forum czyli 3 zaślepki z blachy w moim przypadku były to blaszki z blacho dachówki zaślepiony wąż sterujący egr a resztę widać na zdjęciach myślę że się się wielu osobom przydadzą te foty :hi:

2 blaszki
img20130403175240.jpg


tu już połowa prac
img20130403174950.jpg

oraz efekt końcowy
img20130502164739.jpg


W gratisie foto z nowym turbo AWX oraz pomalowanym kolektorem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu dziś już na pewno wstawię bo mam je gdzieś na dysku muszę poszukać tylko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem sobie o was już wam wrzucam jakość zdjęć nie powala ale coś tam na pewno widać :wink:

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ----------

A teraz jak podobają się foty ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaślepiłeś wężyk podciśnienia który idzie do EGR ? Czy pozostawiłeś ją podłączoną do egr-a bo i tak raczej różnicy to chyba nie robi czy będzie zaślepiony czy podłączony bezpośrednio do egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręciłem tam śrubkę która zblokowała wężyk bo tak wszyscy mówili żeby robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaślepiacie EGR, to zaślepka powinna byś solidna, na 2-4mm, napewno nie moze to być blaszka od puszki czy cos podobne, bo zwyczajnie ją wypali po jakims czasie. Wężyk zaslepia sie odpowiedniej średnicy śrubką:wink:

Można kupić fabryczna zaślepke EGR w ASO, jak znajde fotke z numerem to wkleje

Można również całkowicie usunać EGR montując kolektor od AWX i takie customowe cudo

82988797.jpg

Silnik po tym zabiegu wyraźnie inaczej pracuje, głosniej..

dsc01661i.jpg

kolektor1.jpg

Tylko po tym zabiegu w przypadku aut z map sensorem na dolocie, trzeba zrobic przesuniecie mocowania, bo inaczej nie zgrywa sie waż z koloektorem w linii prostej

dscn0445aaaaaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie masz odczucia po zaślepieniu EGR? Opłaca się to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuć praktycznie niema no bardziej śmierdzi z rury i chyba sobie wkręciłem że lepiej się zbiera ale silnik dostaje czystsze powietrze wiec na pewno jest to mod na + dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolektor od AWX'a pasowałby do 1Z? Sorry za OT

Chyba tak wiem że do afn na pewno pasuje a 1.9 to 1.9 wiec powinien wejść choć w 1z jest turbina wysoko więc najlepiej przyłożyć kolektor z awx i zobaczyć ale niema sensu kombinować z 1z żeby kolektor awx miał sens to ponoć trzeba mieć moce rzędu 180 koni czy jakoś tak w temacie tuning dizla o coś o tym pisze :hi:a tam kowi specjalistą :wink:

---------- Post dopisany 31-08-2013 at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 22:55 ----------

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale te wezyki podcisnienia to se wymien ;p

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

i plecionka zdeka juz chyba domierac ci bedzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

---------- Post dopisany at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

Jak by ktoś chciał to mam części do a4 b5 1.9 tdi 110 i A6 c5 2,5 tdi Sedany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi że silnik lepiej oddycha bo ma czystsze powietrze ale żeby był przyrost mocy potrzeba strojenia kompa a z samym egr to się chyba nie opłaca jechać lepiej przy okazji AWX dopaść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja odczułem to coś tam daje, tzn u mnie po zaślepieniu ładniej zbierał się z niskich obrotów i w sumie tyle, chociaż na taki koszt tak poważnego moda:grin: to wg mnie i tak sporo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...