Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 AHL] Dziwne objawy przy pierwszym przełączeniu na gaz


Roxyx

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad tygodnia mam następujący objaw z moją instalacją. Instalacja to OMVL Dream XXI, przy pierwszym uruchomieniu silnika z rana gdy temperatura osiągnie 30 stopni przełącza się na gaz i chwilkę wskazania na przełączniku benzyna/gaz są normalne jednak po około 5 sekundach wskazania pokazują iż zaczyna brakować gazu. Czyli przełącznik zaczyna mrugać i piszczeć jakbym jechał na rezerwie, a tak nie jest bo jest około połowy zbiornika gazu. Najciekawsze jest to że gdy zgaszę i uruchomię ponownie silnik wszytko wraca do normy i objaw ten nie występuje. Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu. Byłem oczywiście u gazowników i stwierdzili aby obserwować i zgłosić się do nich za jakiś czas bo nie mają pojęcia co jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka mruga jakby brakowało gazu choć nie jest to prawdą, w tej wersji to jest 4 czerwone diody na zmianę z sygnałem dźwiękowym, dziś jestem znów umówiony u gazowników może coś znajdą ... Filtry wymienione być może elektrozawory, to się dziś okaże pod warunkiem że uda się zlokalizować usterkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u gazowników i wyłączył mi gość map sensor aby sprawdzić czy to czasami nie cewki ale to nie cewki mają zaglądać dalej co to może być. Co do koloru diod to oczywiście zielone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...