Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatroniki - rodzaje i zakres temperatur


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, fenri95 napisał:

Koledzy czy zakładając 8E0 820 043 A trzeba coś kodować żeby to działało jak trzeba czy wystarczy wpiąć i zrobić nastawy klapek ?

Można zaadtoptować jeszcze do pojazdu, w przeciwnym razie będzie walił błędem o niepoprawnym VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 12:50, turzol napisał:

Można zaadtoptować jeszcze do pojazdu, w przeciwnym razie będzie walił błędem o niepoprawnym VIN.

Tylko ja mam klimtronik  8E0820043AA 19.04.03 na stronie głownej w wypisie jest od 2004 da rade z tym coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fenri95 napisał:

Tylko ja mam klimtronik  8E0820043AA 19.04.03 na stronie głownej w wypisie jest od 2004 da rade z tym coś zrobić ?

tu poczytaj

https://a4-klub.pl/topic/3356-kodowania-i-jak-zmienić-numer-vin-w-klimatroniku-08/

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale Anglik posiada jeden silniczek recyrkulacji a Europa dwa. W tym celu mostkuja drugi silnik i zostawiają panel z Anglika albo wymiana na Europę i działają dwa bez przeróbki wiązki nagrzewnicy. Takie rzeczy można wyczytać w kwestii przekładki b6. I teraz nie chce trafić ewentualnie na panel z Anglika i zostać z niedziałająca recyrkulacja i ja przerabiać. Ktoś ma wiedzę na ten temat i potwierdzi lub zaprzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam a4 b6 2004 rok i klimatronik od 18st z grzanymi fotelami. Jezeli podmienie na ten to bedzie od 16 i wszystko bedzie dzialac bez zbednych przekaznikow itp, chce sie upewnic. Dziekuje i pozdrawiam.

received_2897951247105123.jpeg

Edytowane przez hitula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hitula napisał:

Jezeli podmienie na ten to bedzie od 16 i wszystko bedzie dzialac bez zbednych przekaznikow itp

Tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klimatronik 8E0 820 043 AP - bo podane w pierwszym poście, że jest to wersja 2 din na wypasie. Ależ się zdziwiłem jak otworzyłem dzisiaj paczkę. Faktycznie numer jest 8E0 820 043 AP ale posiada chromowana listwę pod spodem czyli wychodzi na to, że to 1 din. Ciekawe czy ktoś zmieniał front w nim czy jaka cholera ... Ale przeglądnąłem aukcje na allegro i kolejny o tym numerze  też jest z tą listwą. Hmm o co kaman ?

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, r7adek napisał:

Kupiłem klimatronik 8E0 820 043 AP - bo podane w pierwszym poście, że jest to wersja 2 din na wypasie. Ależ się zdziwiłem jak otworzyłem dzisiaj paczkę. Faktycznie numer jest 8E0 820 043 AP ale posiada chromowana listwę pod spodem czyli wychodzi na to, że to 1 din. Ciekawe czy ktoś zmieniał front w nim czy jaka cholera ... Ale przeglądnąłem aukcje na allegro i kolejny o tym numerze  też jest z tą listwą. Hmm o co kaman ?

Bo rozpiska jest błędna,ja miałem ori AB i według tabelki od 16°C,a w rzeczywistości był od 18°C

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to fajnie by było żeby ktoś to zaktualizował, bo nie będzie się wertował tyle stron. Mam nadzieję, że chociaż faktycznie jest od 16 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, r7adek napisał:

Kurcze, to fajnie by było żeby ktoś to zaktualizował, bo nie będzie się wertował tyle stron. Mam nadzieję, że chociaż faktycznie jest od 16 stopni. 

AP pochodzi z b7 więc na 100% od 16 °C będzie regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał zamontować do swojej A4 B6 gdzie mam zwykle radio 1 DIN Concert radio 2 dinowe RNS-E .

Mam okazje kupić panel klimatronika 2 DIN o symbolu :

8E0 820 043 L 

Czy będzie to pasować pod kosz 2 din ? 
aktualnie mam panel 1 DIN z temp. od 18  stopni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zebraniem tego do kupy dobry, ale po przeczytaniu tego wszystkiego pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi :C

Do rzeczy, szukam klimatronika 1DIN, z ogrzewaniem i opcjonalnie czujnikiem jakości. Teoretycznie na liście jest podany 8E0 820 043 AB - ale podobno od 18*. Czy ktoś mógłby potwierdzić jaka jest temp. min. dla 8E0 820 043 AF ?? Będzie problem z działaniem tego klimatronika bez czujnika jakości powietrza (docelowo planuje dołożyć ale z czasem).

 

edit: ok chyba już załapałem :D oprócz wybrania modelu istotna jest data produkcji, zatem 8E0 820 043 AB może być 16 lub 18 st. :)

Edytowane przez cyryl19955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 8E0 820 043 C min temp 18oC - 2DIN z grzanymi fotelami - 2001

klimatronik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 - 8E0 820 043 BK (H28/S32) - min. temp 16°C - 1DIN - 01.2006 - grzane fotele, bez czujnika jakości powietrza

dorzucam swój, bo nie widziałem w całym temacie :hi:

Edytowane przez jaś-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe pytanie mam czy da radę w vcds coś włączyć ustawić żeby działało mi grzanie tylnej szyby i lusterek zmieniłem na te nowszy klimatronik wszystko działa prócz tego właśnie tych dwóch rzeczy.
Teraz mam ten 8E0 820 043 AK a stary taki miałem 8E0 820 043 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wicia1000 napisał:

Witam małe pytanie mam czy da radę w vcds coś włączyć ustawić żeby działało mi grzanie tylnej szyby i lusterek zmieniłem na te nowszy klimatronik wszystko działa prócz tego właśnie tych dwóch rzeczy.
Teraz mam ten 8E0 820 043 AK a stary taki miałem 8E0 820 043 A.

Oj kolega nie szukał na forum a temat istnieje od dawna:whistling: Następnym razem warto poszukać zamiast zakładać kolejny temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 12:54, Muskel1 napisał:

Dzięki zrobiłem tak jak w temacie i śmiga.

 

 

Oj kolega nie szukał na forum a temat istnieje od dawna:whistling: Następnym razem warto poszukać zamiast zakładać kolejny temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...