Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatroniki - rodzaje i zakres temperatur


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że mało kto zauważa ten mój post który cytuję poniżej, tak samo w innych tematach pełno jest pytań o klimatroniki B6 do 16 stopni. A dzięki temu nie mamy problemu z grzaniem tylnej szyby - co występuje w klimatronikach B7 wkładanych do B6. Choć wciąż nie udało mi się dopaść H13/S19 żeby zobaczyć jak jest, ale twierdzę że na 80 % tam jest od 18 stopni, może ktoś ma taki i potwierdzi. Reszta się zgadza bo udało mi się to sprawdzić.

Ważne! (dla niektórych:decayed:)

Moje spostrzeżenia na temat klimatroników do B6 z końcówkami AA, AB, AC, AD i pewnie te z czujnikiem jakości też (to jest AE,AF,AG,AH)

Jeśli się nie mylę (ale raczej się nie mylę :naughty:) to jest tak:
Wersje które mają na nalepce H11/S19 mają min temp 18°C (prod. 2003)
Wersje które mają na nalepce H12/S19 mają min temp 18°C (prod. 2003)
Wersje które mają na nalepce H13/S19 nie wiem jaką mają min temp ale możliwe że 18°C (prod. 2003)
Wersje które mają na nalepce H13/S23 mają min temp 16°C (prod. 2003-2004)
Wersje które mają na nalepce H13/S24 mają min temp 16°C (prod. 2004)
Wersje które mają na nalepce H14/S24 mają min temp 16°C (prod. chyba od drugiej połowy 2004 -jakość jak w B7)

Ewentualnie gdyby u was, którzy posiadacie te sterowniki AA, AB, AC, AD, AE, AF, AG, AH, okazało się inaczej niż napisałem, to podzielcie się tym. Ale tak jak wyżej pisałem, sprawdziłem takie i tak powinno być - to info dla tych którzy chcą mieć od 16 stopni :)

Tu widać gdzie jest oznaczenie, VAGiem też można to odczytać:

20130702_184021_zps101aea91.jpg

Jakieś pytania? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ręką H07/S12 nie wiesz może jaki to zakres ?

Widzę że nie zrozumiałeś. Ten jest od 18 stopni bo to rok 2001/2002. Nawet nie podałeś nr sterownika, a pewnie masz 8E0 820 043 A

Tylko te końcówki jakie ja podałem np. 8E0 820 043 AA (literki na końcu podwójne) i te klimatroniki (wszystkie AA, AB, AC, AD, i z czujnikiem jakości czyli AE, AF, AG, AH) mają takie oznaczenia jak wymieniłem, z czego trzeba szukać takich których oznaczenie wskazuje na odblokowane kanały adaptacyjne i posiadają temp. od 16 stopni czyli H13/S23, H13/S24, H14/S24 bo inne mają temperaturę od 18 stopni. Mam nadzieję że wyjaśniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma oznaczenie 8E0 820 043 AD i dodatkowo: H14/S24 - domyślnie ma 16st.C, ale dzięki odblokowanym kanałom adaptacyjnym można spersonalizować jego pracę :)

Chyba wystawię go w dziale sprzedam, bo od czasu zamontowania panelu z obsługą czujnika jakości powietrza zagraca mi miejsce w szufladzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki odblokowanym kanałom adaptacyjnym można spersonalizować jego pracę :)

Co takiego mozna zrobić po przez VAGa w takim klimatroniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko opisane:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/45281-wymiana-adaptacja-nastawy-klimatronika-a4-b6-b7/#entry622101

A tu tekst oryginalny po angielsku, bezpośrednio od Audi :)

http://postimg.org/image/w46lfxdi9/full/

Standardowo w każdym klimatroniku dostępne są tylko kanały 1-10

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem ...AA H12/S19 - 16°C

Kurcze jak ja taki dorwałem do testu to miał tylko 18°C

Pasowałby żeby ktoś kto ma taki (i te inne w sumie też) napisał jak u niego. Choć trzy ostatnie jestem pewien 100% że mają temp. od 16°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem ...AA H12/S19 - 16°C

Kurcze jak ja taki dorwałem do testu to miał tylko 18°C

Pasowałby żeby ktoś kto ma taki (i te inne w sumie też) napisał jak u niego. Choć trzy ostatnie jestem pewien 100% że mają temp. od 16°C

Kupiłem taki myśląc ze będzie od 16, niestety okazał się od 18 :(

Dodaję zdjęcie żeby nie być gołosłownym:

5e653cabbea7c041.jpg

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem ...AA H12/S19 - 16°C

Kurcze jak ja taki dorwałem do testu to miał tylko 18°C

Pasowałby żeby ktoś kto ma taki (i te inne w sumie też) napisał jak u niego. Choć trzy ostatnie jestem pewien 100% że mają temp. od 16°C

Kupiłem taki myśląc ze będzie od 16, niestety okazał się od 18 :(

Dodaję zdjęcie żeby nie być gołosłownym:

5e653cabbea7c041.jpg

No i mamy kolejny przykład z H12/S19, właśnie sobie przypomniałem ten Twój przypadek silnik: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/115996-panel-klimatyzacji-b7-do-b6-rozwiazanie-z-grzana-tylna-szyba/?p=4185130

Stichy a może to nie był H12/S19 tylko inny? Trzeba będzie więcej takich znaleźć do testów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja zakupiłem klimatornik do mojej b6 z oznaczeniem 8E0 820 043 AA H14/S24 i faktycznie regulacja jest od 16 stopni ale nie działa tyla szyba i nawiew jakiś zduszony jest. Czyli w tym modelu pomimo że jest od b6 trzeba zrobić adaptację i wstawić przekaźnik?

Edytowane przez kosinski.woj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja zakupiłem klimatornik do mojej b6 z oznaczeniem 8E0 820 043 AA H14/S24 i faktycznie regulacja jest od 16 stopni ale nie działa tyla szyba i nawiew jakiś zduszony jest. Czyli w tym modelu pomimo że jest od b6 trzeba zrobić adaptację i wstawić przekaźnik?

Wpisz kodowanie z poprzedniego klimatronika, być może wziąłeś od sedana. Zrób nastawy podstawowe i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy od sedana czy kombiaka nie ma znaczenia. Musi zrobić przyuczenie i nastawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się przełożyć tylko przód z przyciskami, w sumie tylko na tym mi zależało. Nie potrzebuję dolnego zakresu od16 stopni;) Ps po całych tych zamianach zauważyłem że po przekręceniu kluczyka słychać takie jakby stukanie od klapek klimatyzacji czy coś. Dochodzi to gdzieś z okolicy schowka. Nawiew działa ok, ale zastanawiają mnie te dźwięki, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyprowadziłem mój klimatronik (8E0 820 043 AB H13/S23) z przekonania, że jest w kabriolecie i zgłaszał błąd połączenia z sommerdachem. I voilla: tylna szyba w końcu grzeje! :banan: Mam nadzieję, że lusterka też ;) Aha, jakby co to mój klimatronik jest z 2004 roku i chłodzi już od 16 stopni.

Dzięki koledzy! :D

Edytowane przez mikrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik B6 8E0 820 043 AF, prod. 10.2003 - grzane taborety, czujnik jakości, 18 stopni, 1DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik B6 8E0 820 043 AF rok produkcji 10.2006r. grzane stołki czujnik jakości powierza, H14/S50 :wink:

klimatronik_b6_1_2006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - każdy klimatronik od B7 można ustawić by działał od 16st.C, wystarczy wejść w jego dodatkowe kanały adaptacyjne VCDS-em :)

Przynajmniej tak napisano w zeszycie szkoleniowym poświęconym A4 B7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pierwszym poście w spisie klimatroników z B7 widać, że każdy jest od 16 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem :wink:

Chociaż z drugiej strony nie jest to takie oczywiste - bo niektóre mogą być fabrycznie wstępnie ustawione na zakres 18-29,5st.C a inne na 16-27,5st.C. Jak widać "okna temperaturowego" nie da się rozszeszyć, można go jedynie przesunąć.

W każdym razie klimatronik w aucie na Skandynawię raczej nie będzie ustawiony na dmuchanie od 16st.... trzeba go kablem zmusić :D

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...