Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatroniki - rodzaje i zakres temperatur


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby Ci się chciało ruszyć z miejsca 4 litery tudzież poklikać myszką, to w pierwszym poście tego wątku stoi jak byk, że ten panel działa od 16st.C :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się chciało ruszyć z miejsca 4 litery tudzież poklikać myszką, to w pierwszym poście tego wątku stoi jak byk, że ten panel działa od 16st.C :hi:

To wiem przeczytałem co trzeba, zastanawiam się tylko czy będzie pasował na podmiankę i czy trzeba coś przerabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full P&P, jedynie będziesz musiał:

1. Przyuczyć VIN

2. Zrobić nastawy podstawowe

3. Przekodować pod swoją wersję auta.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się chciało ruszyć z miejsca 4 litery tudzież poklikać myszką, to w pierwszym poście tego wątku stoi jak byk, że ten panel działa od 16st.C :hi:

To wiem przeczytałem co trzeba, zastanawiam się tylko czy będzie pasował na podmiankę i czy trzeba coś przerabiac

Wiem że dwa tygodnie temu temat poruszałeś, więc jeśli kupiłeś to może trafiłeś na 16 st. a może na 18 st., pierwszy post nie jest kompletny jeśli chodzi o te informacje, za to w moim poście nr 11 można przeczytać kiedy jest 16 st. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,


Potrzebuje właściwy nr panelu klimatyzacji, gdyż teraz mam zamontowany nie oryginalny.


mam grzane fotele...


Audi A4 B6 - 1.9 - 2001r. - kombi - nr VIN WAUZZZ8E82A076531


z góry bardzo dizękuję za pomoc


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że masz nieoryginalny?

Kupujesz taki, jaki chcesz, w zależności od wyposażenia auta, czyli na pewno pod grzane d*py. Możesz wziąć od 18 lub 16 stopni. I pytanie, czy masz czujnik jakości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oryginalny, tzn nie dedykowany do b6 tylko do b7... bynajmniej tak wyczytałem na forum wg symbolu ( 5PR 8E0820043 AM)

nie posiadam czujnika jakości powietrza.

Ponadto mam radio navigation plus, a więc chyba tzn, że 2 DIN?

Liczyłem, że wg nr VIN ktoś jest w stanie stwierdzić jaki powinien być symbol panela.

Po przeszukaniu forum wychodzi, że powinien zamontować: 8E0 820 043 AD lub 8E0 820 043 AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, że z B7? To lepiej, tylko przekaźnik potrzebujesz do ogrzewania tylnej szyby luz poprzepinać piny. Nie rozumiem problemu.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oryginalny, tzn nie dedykowany do b6 tylko do b7... bynajmniej tak wyczytałem na forum wg symbolu ( 5PR 8E0820043 AM)

nie posiadam czujnika jakości powietrza.

Ponadto mam radio navigation plus, a więc chyba tzn, że 2 DIN?

Liczyłem, że wg nr VIN ktoś jest w stanie stwierdzić jaki powinien być symbol panela.

Po przeszukaniu forum wychodzi, że powinien zamontować: 8E0 820 043 AD lub 8E0 820 043 AB.

No numerze VIN to raczej będzie ciężko. Jeśli nie chcesz nic kombinować to szukaj tych które podałeś albo z 2004 roku wtedy są poprawione materiały wykonania. Możesz również z B7 ale musisz zastosować przekaźnik bo nie będzie grzała tylna szyba

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich podpinając się pod temat bo nie znalazłem w archiwum odp na moje pytania chcę dopytać w tym wątku o temat który mnie frapuje. Mianowicie jestem nowym użytkownikiem B7 samochód kupiłem do kolegi dwa tyg temu zrobiłem serwis klimy dobito 180 g czynnika a tak poza tym klimarz nie stwierdził żadnych niezgodności.Pytanie mojej brzmi jak otworzę maskę to słychać uciekające powietrze dźwięk dochodzi z okolic podszybia z tego co wyczytałem w innych postach jest to dźwięk z jakiegoś zaworu ale pytanie czy jest to coś normalnego czy mam się martwić o odbiega to od normy.Kolejne pytanie czy temperatura z nawiewu jaka leci jest uwarunkowana temp na zewnątrz czy niema to związku z temperaturą na dworze.Pytam ponieważ zauważyłem że przed zrobieniem klimy brakowało około 180 g gazu dokonując pomiaru termometrem pomiar wskazał około 5 stopni ale podczas pomiaru było bardzo ciepło na dworze około 25 stopni.Wczoraj dokonałem kolejnego pomiaru już po serwisie klimy czy stan czynnika chłodzącego 530g i termometr wskazał temp na wylocie około 9 stopni różnica pomiędzy pomiarami bardzo duża pytanie dla czego ? Czy może mieć wpływ temperatura na dworze która wczoraj były niska około 9 stopni na dworze może jest jakiś czujnik który nadaje odpowiednie obroty wentylatora itp.Dodam że pomiar był wykonywany na ustawieniach cliamatronica na LO wiec na maksa zimno.

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy temperatura z nawiewu jaka leci jest uwarunkowana temp na zewnątrz czy niema to związku z temperaturą na dworze.

Ma, informację o temperaturze otoczenia zbiera czujnik umocowany z przodu auta, przed chłodnicą.

Też miałem obawy, że mi "klimarze" źle przeprowadzili serwis klimy, bo na ustawieniu LO nie leciało mi schłodzone powietrze z nawiewów, takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Ale ten test robiłem zimą. Teraz, gdy temperatury są pow. +10st.C wrażenie mam zupełnie odmienne, wieje w końcu porządanym chłodem. Podłączenie kabla i sprawdzenie parametrów VCDS-em utwierdziło mnie w przekonaniu, że wszystko jest OK

W bodaj pierwszej grupie pomiarowej sterownika klimy widać zmiany parametrów pracy pomiędzy ECON on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest odpowiedni temat, żeby o to pytać?

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się odnieść do pozycji "8E0 820 043 AA - min temp 16oC - 1DIN - 01.2004" mój panel o tym oznaczeniu jest od 18'C. Ma ktoś podobnie? Jak tak, to teks jest do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odblokowane wszystkie kanały adaptacyjne w klimatroniku to zmienisz dzięki temu kod kraju a co za tym idzie również zakres temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zablokowane kanały, czyli nie moge go przerobić na 16'C :/

Edytowane przez daros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co to za klimatron? Na pewno od b7 ale nic nie mogę więcej znaleźć

b640ff6e73f00d18905e9673b6f25529.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...