Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż listew zewnętrznych progowych S4 B8 i S-line


Kamei8

Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz doklejać dodatkowej taśmy 3m, ta która jest oryginalnie jest bardzo mocna, użyj tylko kleju do szyb na całej długości i napewno będzie się trzymało, u mnie takim sposobem trzyma już od wiosny :) ale pamiętaj aby kupić oryginał bo będziesz żałował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czego ? listwy mam oryginalne, ale używane więc wcześniejszy klej zerwałem. Tam przylepię taśmę 3m (już zakupiłem 6mm) to tego klej już też przyszedł Wurth w miejsce oryginalnych zaczepów :) myślę że zda to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czego ? listwy mam oryginalne, ale używane więc wcześniejszy klej zerwałem. Tam przylepię taśmę 3m (już zakupiłem 6mm) to tego klej już też przyszedł Wurth w miejsce oryginalnych zaczepów :) myślę że zda to egzamin.

Na pewno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to mam rozpiskę z wymiarami na klejenie listew (patrz foto)

monta_listew.jpg

monta_listew_2.jpg

monta_listew_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sobotę będę montować listwy s-line.

Zakupiłem oryginalne używki od S4.

Dla pewności muszę zapytać - chociaż dla niektórych może to jest oczywista oczywistość ;)

Listwy wyglądają tak jak na zdjęciu:

1. Czy górna krawędź to strona A czy B? Na wkładkach montażowych są napisy i strzałka. Jeżeli traktować listwę tak żeby napisy nie były do góry nogami i strzałka wskazywała kierunek jazdy to listwę trzeba by było przykleić krawędzią B do góry. (stąd moje wątpliwości). Listwa pasuje jak ulał A do góry.

2. Tej wkładki oryginalnej montażowej nie wyjmujemy?

a>

a>

Poproszę o rozwianie moich wątpliwości.

---------- Post dopisany 30-06-2014 at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2014 at 20:10 ----------

Chłopaki - dajcie znać, bo odłożyłem montaż na przyszł tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższy rant idzie do góry a strzałki które się znajdują na wewnętrznej stronie mają być skierowane do tyłu, dodatkowo listwy są też podpisane która jest lewa (L) i prawa ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich przemysleniach raczej zdecyduje sie na oryginalne mocowanie

Koleczki mocujace stosunkowo nie sa drogie wiec jak tylko przyjda to zabieram sie za montaz

witam,

czy jestescie w stanie mi napisać ile dokładnie mm powinny się znajdować kołki do których pożniej będa mocowane progi ?

Rozchodzi mi sie o odległośc od zaznaczonej krawędzi na zdjęciu

11f667795bd8ddf7bd6a6642fc6758a2.jpg

Moze po prostu posiadacie zdjecia progow po zdemontowaniu listew z widocznymi kolkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi montowała na kleju więc nie wiem czy ktoś zna wymiary tych otworów.

Nie bardzo rozumiem po co sobie utrudniasz życie tymi otworami, no ale nie wszystko muszę rozumieć w końcu to Twoje zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowal ktos listwy na samej tasmie 3 M ???? Powiedzcie mi jak maja isc strzalki na listwie do tylu auta czy do przodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem ale nie znalazłem na naszym forum montażu listew przy progowych więc podaje dla "leniwych'' małe info zapożyczone z innego forum :

http://www.motor-talk.de/forum/s-line-exterieurteile-seitenschweller-teilenummern-und-preise-t1841378.html?page=2

http://www.audiforum.nl/forum/model-specifiek-forum/audi-a4/b8-2007-/52120-s4-s-line-side-skirts-stein-schutz-seitenschweller-2.html

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


szukałem ale nie znalazłem

Jest na pierwszej stronie w tym wątku :wink:

Listwę należy przed założeniem " na sucho" sobie przymierzyć. Początek i koniec listwy pokrywa się dokładnie z przetłoczeniami na przednim i tylnym błotniku. Z kolei środek listwy pokrywa się z przetłoczeniem na progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widze taki podgrzewanie ja mam na klimatroniku i wyświetla sie na mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy listwy s-line od A5 Sportback będą pasować do mojego B8 sedan? Nry są bardzo podobne, długość listwy w A5 198cm, a u was jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...