Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż listew zewnętrznych progowych S4 B8 i S-line


Kamei8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


Może ktoś mi doradzi czy wystarczy faktycznie przykleić progi boczne na oryginalną taśmę i odrobinę kleju do szyb ? Oryginalnie są tam wsuwki na zaczepy widoczne na zdjęciu, lecz w standardzie naturalnie nie ma żadnych zaczepów i muszę to tak przykleić aby przy 240 km/h listwa nie odfrunęła....

2013_05_06_15_53_36.jpg


S line Steinschlagschutzleisten anbringen / kleben - A4-Freunde.COMmunity - Dein Forum zum Thema Audi A4


monta_listew.jpg

monta_listew_2.jpg

monta_listew_3.jpg


8K0 854 931 A GRU (lewa) 368.90 pln

8K0 854 932 A GRU (prawa) 368.90 pln


  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich samochodach które miałem w posiadaniu do tej pory takie rzeczy jak listwy progowe, spojlery, daszki itp zawsze montowałem na klej do szyb i powiem Ci, że naprawdę trzyma mega. Ja jestem za taką opcją, moim zdaniem się nie zawiedziesz. Kiedyś próbowałem wyrwać spojler przyklejony na klej do szyb ale się nie udało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na taśmę i klej do szyb :wink: jeżdżę od roku i się trzyma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dałem na taśmę i parę punktów kleju do szyb trzyma jak ta lala:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, to mi wystarczy, kupuje klej i montuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te z allegro sobie odpuściłem bo są z żywicy i wystarczy że lekko zahaczysz i pęka. w Aso 280 zł sztuka i są bardzo solidne z ABSu, myślę że efekt jest wart zachodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umiejscowienia to nie będzie to takie proste, przydała by się czyjaś pomoc z pewnością aby precyzyjnie je przykleić.

tu mam kilka zdjęć wg których chcę je zamontować:

pr_1.jpg

pr_2.jpg

pr_3.jpg

pr4.jpg

pr_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam nawet wymiary i odleglosci tylko musze poszukać

Udało się odszukać?? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed użyciem kleju do szyb proponuje zagruntować powierzchnie styku, wtedy nie odpadnie i przy 300 km/h :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam nawet wymiary i odleglosci tylko musze poszukać

Udało się odszukać?? :whistling:

===> S line Steinschlagschutzleisten anbringen / kleben - A4-Freunde.COMmunity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy klejone tym sposobem trzymają się bardzo dobrze.

kilka podpowiedzi:

dobrze oczyścić powierzchnię i odtłuścić,

klej do szyb dać po zewnętrznej stronie, a taśmę w środku

wcześniej ustawić idealnie używając szarej taśmy (taśmy morderców :wink: )

można użyć cienkich pasów ładunkowych aby je dobrze przycisnąć (przez otwarte drzwi i pod podwoziem przeciągnąć)

pamiętać o tym aby nie osuszać/podgrzewać - silikon do szyb do reakcji chemicznej potrzebuje wilgoci i łączy się z nią twardniejąc :wink:

więc jak robimy to w upał gdzie nie ma wilgoci w powietrzu zostawić na dłużej, lub delikatnie spryskać czystą wodą (nie polewać!)

wtedy na auto-bamie można lecieć 300km/h... nawet bokiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem o tuż dzis wlasnie odebralem samochód po zmianie zderzakow z s-line i zabralem sie na przyklejenie progów dokładnie odtłusciłem i przymierzyłem progi zabardzo nie pasowały w paru miejscach odchodziły posmarowałem klejem do szyb przyłożyłem i docisnołem z pomocnikiem i obkleilem tasma tak zeby sie dociskały zabralem sie za druga strone tam prog jeszcze bardziej odstawał posmarowałem wieksza iloscia kleju i założyłem i docisnołem do samochodu następnie znow przykleilem tasma i docisnołem poszłem sprawdzic druga strone i przód listwy sie troche obluzował znow docisnołem i przykleilem wieksza iloscia tasmy i tak listwy zostały i teraz mam pytanie bo dokładnie opisałem jak montowalem te listwy i po prawej stronie listwa na koncu z przodu i z tylu trochę odstaje czy da rade to jeszcze jakos naprawić i czy mozna jeszcze listwy sciagnac czy juz klej zostanie na karoseri po lewej stonie listwy dalem troche mniej kleju i jak sie poluzowala za ten czas ktory tylko przykleilem prawa liste czy nie bedzie ona za słabo trzymac czy jeszcze ona sie powiarze z klejem i z progiem samochodu przepraszam ze tak nie jasno napisalem ale nie wiem jak inaczej opisac problem bo chcialbym zeby te listwy dobrze trzymaly zeby nie odpadly i jesli jest jakas mozliwosc to zeby sczeliny na koncu dalo sie jakos naprawic moze u blacharza mozna to jakos wzmocnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu listew s-linowych i powiem Wam, że nawet dociskać nie trzeba, taśma 3m z góry w środek kleksy z kleju do szyb(w miejscach gdzie oryginalnie sa klipsy) na dole dodatkowo poszła taśma 3 m:wink: trzyma bez dociskania, nawet w miejscach gdzie były naprężenia, czyli przy małych wklęsłościach obok nadkoli:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu listew s-linowych i powiem Wam, że nawet dociskać nie trzeba, taśma 3m z góry w środek kleksy z kleju do szyb(w miejscach gdzie oryginalnie sa klipsy) na dole dodatkowo poszła taśma 3 m:wink: trzyma bez dociskania, nawet w miejscach gdzie były naprężenia, czyli przy małych wklęsłościach obok nadkoli:wink:

Daj fote Boguś, jak wyszło.

Nie dawałeś pod same drzwi? :D

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...