Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż listew zewnętrznych progowych S4 B8 i S-line


Kamei8

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedź, odebrałem wczoraj oryginały z salonu, teraz tylko muszę znaleźć ogarniętego lakiernika w krk lub okolicach i zakładam na auto :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2014 o 20:23, andynl napisał:

Jakby kogoś interesowało to mam rozpiskę z wymiarami na klejenie listew (patrz foto)

monta_listew.jpg

monta_listew_2.jpg

monta_listew_3.jpg

Kolego wlasnie jestem przed montażem listew, czy masz gdzieś w oryginale tą rozpiskę z 1 zdjecia? abym też mogł sobie pobrać i wydrukować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam tylko na taśmie 3M bez kleju do szyb i trzyma jak beton
Warunek to klejenie w wysokiej temp. (lato +30)

Trzymają Ci się te listwy od tamtej pory? Taśma jest tylko z jednej strony....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam punktowo na klej do szyb  
 

Ja już mam swoje pomalowane. Teraz czekają na montaż tylko czasu ciągle brak... Da radę samemu czy trzeba we dwie osoby montować?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz samemu zakladac przygotuj 4 odcinki po centymetrze tasmy 2stronnej  , zastapi Ci 3 ręke  a na listwe w wolnych miejscach połóż 

klej bd trzymac jak atom :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie w sobotę zamontować te listwy. Nie ryzykowałem samodzielnej próby więc od razu zrobiłem to razem z bratem. Szczerze powiem, że nie wyobrażam sobie zrobić to dobrze w jedną osobę... Tak naprawdę to nawet trzecia osoba by nie zaszkodziła żeby ustawić poziom na środku listwy, która przecież trochę opada pod swoim ciężarem... Oczywiście zgodnie z zaleceniami nałożyłem w kilku miejscach klej do luster jednak wydaje mi się że nawet na samej taśmie która jest w oryginale to by się spokojnie utrzymało!!! 08ce9aa1196007412acb29849f5bddf5.jpg4ea02e9c23820696175064c5bcd7bc08.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na fabrycznej taśmie + dałem dodatkowo paski taśmy 3M po długości i w środku na wypustkach i trzyma rok jak wściekłe, w razie czego nie brudze lakieru klejem do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam bardzo że trochę odkopię temat, ale zakupiłem listwy do moje b8. i one są pełne - mam je montować na taśmę 3M i klej do szyb wurth? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 249 zł - AUDI A4 S4 RS4 B8 LISTWY PROGI SEDAN AVANT TUNING (8590175595). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anubiss napisał:

Panowie przepraszam bardzo że trochę odkopię temat, ale zakupiłem listwy do moje b8. i one są pełne - mam je montować na taśmę 3M i klej do szyb wurth? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 249 zł - AUDI A4 S4 RS4 B8 LISTWY PROGI SEDAN AVANT TUNING (8590175595). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Jak z jakością listew?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, koziol992 napisał:

Jak z jakością listew?

 

@koziol992 Generalnie jestem w szoku, bo jak taka cena to nie mogę się doczepić, są elastyczne i naprawdę dobrze wytrzymałe :D wiadomo nie są drogie to mówię przetestuje je i po skoczeniu na nie (ważę 92kg) są całe 0 oznak pęknięcia ani nic. Tworzywo jest naprawdę twarde i wytrzymałe, powiedziałbym nawet że lepsze niż abs (to moje zdanie) No i one są pełne, nie posiadają pustego środka jak oryginały (są dość lekkie) 

Edytowane przez Anubiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi wymiary jak dokładnie maja być przyklejone listwy zewnetrzne progowe s-line do A4 b8 Avant? Bądź może ma zamontowane oryginalnie i mógł by zmierzyć? Ponieważ ja nie maoryginalnych mocowań i będę je kleił a chciałbym żeby były tak jak w oryginale, z góry dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zdemontować jedną ( odkleiła się z brzegu przy przednim błotniku ) listwę w A4 B9 - może wiecie jak to zrobić ?

Listwa oryginalna - zamontowana fabrycznie.

Listwę wysuwam na na bok z zaczepów , czy odciągam do siebie od progu ?

Jaką grubość i rodzaj taśmy ( oczywiście 3M ) wybrać  -  1mm , czy 0,5 mm , czy może jeszcze inną ?

Proszę o podpowiedź

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 21:12, marcin120383 napisał:

Witam czy listwy s line   z b9 będą pasowały do b8 

i czy sedan a avant jest różnica pozdrawiam 

Też chciałbym wiedzieć czy pasują z B9 do B8? Może ktoś się dowiedzał w międzyczasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w bricomanie Silikonowy klej do szyb, wczoraj zamontowałem docisnąłem srebrną taśmą i musiałem zdjąć. Po pierwsze, w moim temacie muskel poradził że ten klej może być na bazie octu i zniszczy lakier. Szukałem dziś tego wurtha ale chyba go zamówię na allegro. Ten sylikonowy klej bardzo przypomina właśnie silikon i wiąże powoli. Problem mam jeszcze jeden, dobrze wymierzyłem listwy na wysokość i odległość od nadkoli ale one nie dolegały w całości - na końcach. Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 20:02, Awra napisał:

Szukałem dziś tego wurtha ale chyba go zamówię na allegro

To może być też BOLL - klej do szyb albo montażowy do listw też Boll . Kupisz w każdym sklepie z lakierami samochodowymi . 

Ja jak dawniej przyklejałem to na trochę te listwy dociskałem . Kleiłem klejem BOLL .

A2282EFA-0B46-49C8-86DD-20C87CA3054B.thumb.jpeg.c41995bd67cd91d41567c45b1ee795a6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 20:16, mariusz36 napisał:

To może być też BOLL - klej do szyb albo montażowy do listw też Boll . Kupisz w każdym sklepie z lakierami samochodowymi . 

Ja jak dawniej przyklejałem to na trochę te listwy dociskałem . Kleiłem klejem BOLL .

A2282EFA-0B46-49C8-86DD-20C87CA3054B.thumb.jpeg.c41995bd67cd91d41567c45b1ee795a6.jpeg

Kupiłem jakiegoś takiego mammuta, w każdym razie poliuretanowy więc po kłopocie. Za drugim podejściem spasowanie też lepsze. Dzięki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...