Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów


bintom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja audi zaczyna mieć lenia. Czuję jakby straciła ochotę dla mnie pracować i robi to na odpier.ol :) .

Zrobiłem jej małe badanie , oto wyniki.

Dynamiczne:

dsc041614.jpg

Statyczne

statyczne.jpg

Basic

21434039.jpg

Gdyby były problemy z odczytaniem

Dynamiczne

dsc041614.th.jpg

Statyczne

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Basic

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Wiem, że kilka logów brakuje np. w Basic , ale miałem problemy z kompem. Jeśli będą konieczne to jutro zrobię je jeszcze raz. Proszę o opinię o logach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie doładowania jest niestabilne i przepływka tnie dawkę, jak jeździłeś oszczędnie to czeka Cie czyszczenie turbo i przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie doładowania jest stabilne... moze nie idealne... ale można uznać.

Jesli katalizator jest... to OUT... po akcji powtorz logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie doładowania jest stabilne... moze nie idealne... ale można uznać.

Jesli katalizator jest... to OUT... po akcji powtorz logi.

Na bank wywalić kata? Nie chciałbym tego zrobić pochopnie . Kat jeszcze jest, ale faktycznie może być do niczego, bo miałem problemy z silnikiem i poszło dużo oleju w wydech. Czy to będzie przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz realny przebieg samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator juz dawno przestal pelnic swoją role w tym samochodzie... jest tylko dławikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, muszę więc się nim zająć. Kolejne wydatki zaczynam mieć dość skarbonki

akurat na katalizatorze to mozesz zarobic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 warty jest.

Też tak myślałem do czasu kiedy nie skontaktowałem się z osobami skupującymi katalizatory i za swojego dostałem 750 zł (z Golfa IV TDI). Dla skupujących istotny jest producent katalizatora oraz jego oznaczenie i o to każdy przez telefon będzie pytał sprzedającego więc warto wiedzieć jaki się ma zanim się zadzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ciekawe z tymi katalizatorami :) można nawet zarobić na modzie :)

Ceny skupu katalizatorów - AUTOKAT Katalizatory Warszawa

:hi:

Dokładnie zarobic mozna, ale nie w przypadku silnika AFN.

Cena za katalizator w skupie wacha sie pomiedzy 150 a max 200 zł.

Ten link jest fajny ale ma troche naciągnięte ceny.

Zamiennik musi kosztowac tyle plus montaz i demontaz.

Katalizator Zamiennik AUDI A4/A6 VW PASSAT 1.9 TDI (3182692016) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeden ale istotny błąd - miałem odczytane napisy na katalizatorze i były to najlepsze i cenione przez skupujących wartości. Niestety nie zrobiłem ani foto a kartkę z jego danymi zagubiłem. Podać jednak musze, że wzorowałem się m.in. podanym wyżej cennikiem jeśli chodzi o katalizatory w skupie i w moim przypadku zarówno zarobiłem i ja i kupujący a na tym przecież handel się powinien opierać by obydwie strony były zadowolone. Dla mnie kwota 750 zł była kosmiczna w porównaniu z cenami podawanymi przez innych forumowiczów np. na forum Golfa więc i ja zyskałem (nie jestem szpendlikorzem i nie wymagałem kwoty 1000 zł bo pewnie bym go jeszcze dziś miał do sprzedaży) a kwota jego sprzedaży zadowalała mnie w 100 % i kupujący też na tym interesie jeszcze zarobił. Wszyscy byliśmy zadowoleni więc OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu się popierdo..ło . Proszę o ponowną analizę logów. Widzę co jest nie tak, ale boję się pytać co do wymiany.

logit.jpg

TO co jest do wymiany ? Według mechanika turbo przestało całkiem dmuchać. To dziwne, bo po drodze do mechaniora dmuchało. Nagle u niego lipa :( . Czy takie objawy mogą być po wymianie MAF-a? Mechanior podmienił mi MAF-a , żeby sprawdzić czy mój jest OK. Różnicy nie było po jeździe próbnej, a po kilkunastu minutach kolejna jazda i już taki efekt :( . Dopiero co włożyłem w auto ponad 4.5 tyś zł , a teraz jeszcze padło turbo ?

---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

Dodam jeszcze , że jak zdejmę gumę z turbo i ruszę łopatki to się kręcą. Po dodaniu gazu , węże między turbo, a dolotem miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby podcisnienia nie bylo na sterowaniu sprezarką... sprawdz przewody podcisnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby podcisnienia nie bylo na sterowaniu sprezarką... sprawdz przewody podcisnienia...

Jesteś cudotwórcą :) !! Jak to przeczytałem co mi napisałeś to jakbym dostał olśnienia :) . Faktycznie podczas wymiany MAF-a wyskoczył jeden z przewodów od podciśnienia. Jak mechanik wyciągał MAF-a to zauważyłem to , w trakcie wymiany wyleciało mi z głowy, a mechanik nie zwrócił uwagi.

Jechałem do niego żeby mi wywalił kata, ale jakoś nie bardzo się chciał za to brać i szukał innej przyczyny mułowatości auta. Wcześniej jak wymieniał mi silnik to meldował, że turbo jest na końcówce i tego tematu się uczepił. Teraz mnie zawiódł. Chyba jutro pojadę do innego gościa wyciąć kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...