Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[V6] Zmiana wydechu + brzęczenie.


darek995

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nerwy zaczęły się od dnia w którym odkryłem że ktoś w V-ce wyciął jednego kata a zostawił drugi pełny.. To i ja wyciąłem drugi i wstawiłem rurkę z plecionką bo przedtem tak nie było.. i dodatkowo na spawach było pełno dziur po kimś...

Teraz gdy tłumik jest szczelny i są wycięte katalizatory jest brzęczenie... i mnie doprowadza do szału.. nie słychać dzwięku silnika tylko tak jak bym miał w tłumiku kilo śrubek.. pierwsze brzęczenie jest na ssaniu ok 1200obr i potem zaczyna się od 1800 do 2300 takie głośne i milknie.. dopóki mu nie wstawię bo tak jak zrobię to jest cały czas od dołu do góry obrotów..

W tłumiku nic nie lata najlepsze jest to. I na dniach będę sprawdzał osłony termiczne i pytanie ma ktoś jakiś sprawdzony nie głośny tłumik na końcowy do QUATTRO ? bo serii nowej nie ma a używek jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa nowe serie ale 7 stow minimum poza aso

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:10 ----------

Tłumik środkowy AUDI A4 Quattro 2.4 ; 2.6 ; 2.8 (3173604588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tłumik końcowy AUDI A4 Quattro 2.4 ; 2.6 ; 2.8 (3173624567) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

a sory to zamienniki , ale sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko zobacz cene :shock3: he a jak by tu najprościej zrobić środkowy też out ? i jakiś przelot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego. Mam pełny przelot w swoim abc. Bez katow wystawione rury. Środkowy przelotowy no i na koniec mugen z wkladka. Szczerze mówiąc tez trochę brzeczy ale tylko na ssaniu albo miedzy 2000-2500 obr/min. Tak jest pięknie przyspieszenie super. No i ten dźwięk. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę w tym samym zakresie obrotów, a jakby środek dac przelot i na koniec coś nie chce by było głośno tylko lekki dźwięk V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę w tym samym zakresie obrotów, a jakby środek dac przelot i na koniec coś nie chce by było głośno tylko lekki dźwięk V6.

:kwasny: odgrzeje tamat

pytanko !! interesuje mnie czy udało Ci się osiągnąć zamierzony cel ?

....nie chce by było głośno tylko lekki dźwięk V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywalilem srodkowy u siebie niedawno, na probe i okazuje sie ze wcale nie jest glosno, mam R4, wiec w V6 powinno byc jeszcze przyjemniej ze wzgledu na lepsza kulture pracy

ale i tak zamowilem tlumik mrmotors przelotowy srodkowy bo koncowy tez bede zmienial na przelotowy, a jakbym zostawil sam przelotowy na koncu to juz by bylo pewnie za glosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywalilem srodkowy u siebie niedawno, na probe i okazuje sie ze wcale nie jest glosno, mam R4, wiec w V6 powinno byc jeszcze przyjemniej ze wzgledu na lepsza kulture pracy

ale i tak zamowilem tlumik mrmotors przelotowy srodkowy bo koncowy tez bede zmienial na przelotowy, a jakbym zostawił sam przelotowy na końcu to juz by bylo pewnie za glosno

Sugerujesz że na samym końcowym będzie głośniej niż na dwóch przelotach? Na razie nic nie działałem ale już kupiłem nowy tylni tłumik bo myślę że u mnie to jego wina ale chciałbym też dać środek przelot tylko nie wiem jak to z wykonaniem w Vłce bo dwie rurki idą do środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

na dwóch przelotowych bez wyciszenia bedzie na pewno glosniej niz na samym oryginalnym koncowym

u ciebie dwie rurki łączą się w jedną na średnicy CHYBA 63mm, jakbyś dorwał kolanko 63mm to dałbyś radę połączyć tłumik dowolny przelotowy

do mnie przyszedł dziś RM Motors przelotowy ale z dodatkowym wyciszeniem i jestem pod wrażeniem wykonania, przyjdzie czas to go wrzuce na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to obadam temat i jak się u Ciebie sprawdzi to też go zakupie, bo patrzyłem ale też na allegro są AWG ale to chyba lipa co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale w mr motors mają nieźle ceny a wykonanie jest naprawdę super, plus 5 lat pisemnej gwarancji na wyroby z kwasowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji kupiłem tlumiki przelotowe mojej rodzimej firmy AWG. I obecnie mam w mojej valce 3 przeloty i na końcu seryjny wydech. Dźwięk super ale niestety złe obstawilem tlumiki i jednak końcowy dalej brzeczy :/ na dniach od kumpla biorę jego i wstawiam.

Btw

3 tlumiki - 2x 300mm fi55 i 1x400 fi60 wyszły mnie 120zl.

Wysłane z iJablka 4s za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, to pierdzenie to jak przypuszczam spaliny ze zbyt dużą prędkością (bo przecież katy wywalone, środkowy też ) walą w tłumik końcowy (a tam jest opór) i stąd ten dźwięk. Ja w swojej V-ce zamiast katów miałem jakieś duże tłumiki przelotowe(żadne tam strumienice) środkowy i końcowy . Po wywaleniu tych pierwszych łoskot i owe jarmolenie pojawiło się na początku teczki i tak jakoś jeżdżę...:facepalm:

niestety trzeba pamiętać że wydechy projektuje się na skomplikowanych programach i w oparciu o fizykę...żeby otrzymać magiczne 90db na końcu.

też marzy mi się usłyszeć w końcu swoją v-kę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. mam wywalonego kata i wstawione DP od inkognito, 2 środkowe przeloty rm01 od rm motors, każdy ma po 2 przetłoczenia wyciszające. Końcowe s100r też od rm motors. pod obciążeniem brzęczenie w zakresie od około 2000 do 3000 rpm, później już go nie słychać. czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...