Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające wszystkie szyby, problem z modułem komfortu


amaradaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów :hi:

Chciałbym podzielić się z Wami pewnym rozwiązaniem nie działających elektrycznych szyb.

Temat dotyczy przypadku gdy nie działają wszystkie szyby,

a po sprawdzeniu wszelkich możliwości typu bezpiecznik, kable, sterownik, nadal nic...

a jedyne co pozostaje to wymiana modułu komfortu... po żmudnych poszukiwaniach godzinach prób i błędów odkryłem, iż moduł komfortu posiada przekaźniki Tyco V23084:

v23084page001.jpg

odpowiedzialne nie tylko za sterowanie szybami ale również centralnym zamkiem, podświetleniem wnętrza itd itp... :wink:

no więc postanowiłem ściągnąć schemat przekaźnika, w rękę zasilacz antenowy 12V no i sprawdzamy każdy przekaźnik po kolei,

schemat podłączenia na dole poniższej strony:

v23084page003.jpg

aż tu nagle jeden z nich milczy... prosta dedukcja nie działa:

szyby2y.jpg

otworzyłem jeszcze winowajcę w celu przeczyszczenia styków ale mimo tego manewru przekaźnik nadal nie działał,

więc jedyne rozwiązanie to wymiana na nowy, a więc allegro i do dzieła niestety nie jest to takie proste dostać taki przekaźnik więc udało mi się dorwać zamiennik..

oczywiście made in china :kox: :

img0611n.jpg

do wymiany przyda się odsysacz prócz oczywiście lutownicy i cyny :kox:

gdyż przekaźnik ma 10 nóżek i nie jest to takie proste odlutować wszystkie bez odsysacza,

ale po kilku minutach krótka wymiana i szyby działają jak nowe :naughty:

a cena przekaźnika na allegro to jedyne niepowtarzalne 30złocziszy :kox:

mam nadzieję że przyda się dla potomnych :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwość przesłania tych schematów i w jaki sposób sprawdzić czy pyka przekaźnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!

Kolego amaradarze :D czy mógłbyś mnie oświecić który przekaźnik odpowiada za te szyby ?? bo padły zdjęcia...

a też mi nie działają przednie (tylne mam kolbotronik), otwieram moduł a tam 4 takie same... 

Albo schemat jak je sprawdzać po kolei ? 

 

Pozdro!!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

proszę oto link do przekaźnika tyco

 

https://www.bucek.name/pdf/v23084.pdf

 

i teraz nie wiadomo czy każdy MK ma w tym samym miejscu przekaźnik odpowiedzialny za szyby, dlatego zgodnie ze schematem podajemy na styki 12V i sprawdzamy po kolei jeden po drugim, po podaniu napięcia załącza się przekaźnik i słychać cyknięcie przekaźnika, jeśli na którymś będzie głucha cisza to właśnie ten jest uszkodzony :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie też dopadł ten problem... W module o końcówce BA znajduje się tu ? po wymianie działa wszystko idealnie

20190321_200735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 20:11, trawa66952 napisał:

I mnie też dopadł ten problem... W module o końcówce BA znajduje się tu ? po wymianie działa wszystko idealnie

20190321_200735.jpg

Jakiś namiar na przekaźnik jaki zastosowałeś zamiast tego?

 

Już znalazłem

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-szyb-elektrycznych-v23084-hfkd-012-2zst-6451573035

Edytowane przez blazej25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten https://allegro.pl/oferta/przekaznik-v23084-c2002-a403-12v-30a-2x1c-7440944383

teraz nawet tańszy bo ja po 19 zł kupowałem ? jest podwójnie lutowany z dwóch stron płytki ;) wiec trzeba solidniej podgrzać ja ratowałem się airflowem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę walki było z wylutowaniem tego przekaźnika bo nie mam airflowa ale udało się, przekaźnik wymieniony, szybki chodzą :).  Fajnie bo już chcialem wymieniać moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy, intstrukcji jak dokładnie dostać się do modułu komfortu. Mam tylko szyby z przodu, niestety obie nie działają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oświetleniem wnętrza, który z tych przekaźników za nie odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem moduł z CK na BG i działa po przekodowaniu. Zamierzam przelutować w CK ten przekaźnik, dam znać po zabiegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 09:08, adamm_85 napisał:

Panowie potrzebuje pomocy, intstrukcji jak dokładnie dostać się do modułu komfortu. Mam tylko szyby z przodu, niestety obie nie działają.

 

Pozdrawiam

Pod podłoga siedzenia kierowcy, ściśle pod wykładziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chciałbym podzielić się również problemem u siebie (seat exeo 2.0tdi) mianowicie nie działają wszystkie szyby elektryczne czy to po stronie kierowcy czy w reszcie drzwi. Również nie dzialaja poprzez opcje na pilocie od centralnego zamka.

Sprawdziłem bezpieczniki i kable wszystko wydaje się być ok.

Chociaż mam pytanie czy jakby przetarł się kabel w drzwiach kierowcy  to czy w pozostałych drzwiach działały by przełączniki? 

Drugie pytanie co trzeba wykonać jeśli chciałbym wymienić caly moduł komfortu na inny? Jak wykonac programowanie aby były wszystkie opcje co w fabrycznym module? 

Podłączając vcds i wchodząc w kanal 46 podaje tam numer części. W ttm przypadku modulu komfortu czy jest szansa że taki sam kod będzie na module pod tapicerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 18:24, emswisnia napisał:

Witam. 

Chciałbym podzielić się również problemem u siebie (seat exeo 2.0tdi) mianowicie nie działają wszystkie szyby elektryczne czy to po stronie kierowcy czy w reszcie drzwi. Również nie dzialaja poprzez opcje na pilocie od centralnego zamka.

Sprawdziłem bezpieczniki i kable wszystko wydaje się być ok.

Chociaż mam pytanie czy jakby przetarł się kabel w drzwiach kierowcy  to czy w pozostałych drzwiach działały by przełączniki? 

Drugie pytanie co trzeba wykonać jeśli chciałbym wymienić caly moduł komfortu na inny? Jak wykonac programowanie aby były wszystkie opcje co w fabrycznym module? 

Podłączając vcds i wchodząc w kanal 46 podaje tam numer części. W ttm przypadku modulu komfortu czy jest szansa że taki sam kod będzie na module pod tapicerka?

jest szansa a wręcz powinien byćidentyczny, chyba że ktoś mieszał w sofcie..

przekładając na inny wcześniej w tym który masz musisz spisać wszystkie kodowania żeby je wprowadzić do nowego, pamiętaj że ten moduł nie odpowiada tylko za szyby więc to konieczność. btw exeo jest już nowszą platformą nie wiem czy ma już ochronę komponentu czy nie warto się dowiedzieć czy nie będziesz zmuszony odwiedzić ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, amaradaar napisał:

btw exeo jest już nowszą platformą nie wiem czy ma już ochronę komponentu czy nie warto się dowiedzieć czy nie będziesz zmuszony odwiedzić ASO.

Moduł komfortu jest ten sam co w B7 i nie ma ochrony komponentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo się podmienić moduł na inny a ten z auta naprawić. Uszkodzeniu uległ przekaznik odpowiedzialny za szyby.

Takze jak ktoś chętny mam na zbyciu moduł komfortu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...