Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

no to jesli byl wymieniony to raczej bankowo zadna akcja serwisowa cie nie obejmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mam żadnych objawów :) ale myślę nad programem dlatego pytam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy puszczaniu sprzęgła na po zmianie biegu, w momencie gdy już zaczyna "brać", wyczuwam pod pedałem jakby lekkie pulsowanie. Czy to już może nadchodzi??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie są objawy że dwumasa do wymiany?

U siebie zaobserwowałem dziwne objawy, przy zapalaniu i gaszenie że potrząsa autem i jak stoję np.na skrzyżowaniu /światła/ na luzie to wyczuwa sie minimalne drganie , tylko nie jest ono ciągłe .

Nie wiem czy to poduszki skrzynia/ silnik czy dwumasa może sie odzywać .

Przebieg 188tys



===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/293048-po-wymiania-lozyska-wyciskowego-dalej-szumi/#entry4195696

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmowym Mondeo jak dwumas padł to strasznie telepało budą :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U siebie zaobserwowałem dziwne objawy, przy zapalaniu i gaszenie że potrząsa autem

Wlasnie na tej podstawie mechanik stwierdzil u mnie, ze to sa poczatki padania mojej dwumasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) pocieszająca wiadomość. Szczerze nie miałem okazji siedzieć w innej B8 2.0 żeby porównać czy w czasie zapalania i gaszenia potrząsa autem. Ale u mnie taki objaw jest, może to poduszki skrzynia /silnik ?

fafiks

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas gaszenia mocno telapało, jak sie okazało były to pierwsze objawy padającej przepustnicy, nie domykał się obwód i trzęsło przy gaszeniu, objawy się utrzymywały jakiś czas aż zapaliła sie kontrolka silnika, okazało się ze przepustnica do wymiany, po wymianie problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się poradzić jednej kwestii , także mam do wymiany dwumas . Objawy mam takie że przy wciskaniu sprzęgła słychać hałas , przy puszczonym sprzęgle hałas ustaje ale delikatnie drga samochód , czy to dwumasa ? Przy okazji wymiany dwumasu także chce wymienić rozrząd z pompą wody oraz filtry i olej . No i mam dylemat , koszty wymiany w serwisie koszt 10 tys . Orientowałem się w tzw serwisach koszt wymiany to 5 tys z robocizną . trzecia opcja to zakup części na własną rekę , trochę taniej bo mam możliwość i wykonanie w warsztacie. jakie w.g was jest najlepsze rozwiązanie ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyjeciu skrzyni mozna na 100 % stwierdzić ze to dwumas :wink: duzo jest przypadłow ze wyrobiony jest walek od skrzyni i wszystko lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak że części bym zakupił we własnym zakresie. Rozrząd i inne duperele wymieniłbym w ASO (jeżeli zalezy ci na historii serwisowej) a dwumas z racji tego że sporo kosztuje (sama cena części w ASO 4500zł + robocizna=7tyś) wymieniłbym w jakimś porządnym serwisie. Cena dwumasu ok 2200zł robocizna 1000-1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić jednej kwestii , także mam do wymiany dwumas . Objawy mam takie że przy wciskaniu sprzęgła słychać hałas , przy puszczonym sprzęgle hałas ustaje ale delikatnie drga samochód , czy to dwumasa ?

Kupiłem auto z podobnym objawem i świadomością, że dwumas prawdopodobnie do zrobienia. Auto miało w tamtym momencie 217kkm nalatane. Objaw był taki, że po wciśnieciu i przytrzymaniu sprzęgła słychać było coraz mocniejszy szum - tak jak by trzeć tarczami o siebie.

W serwisie okazało się, że kilka łożysk w skrzyni było do wymiany + profilaktycznie wymienili łożysko w dwumasie bo za jakiś czas i tak by tego wymagało :) Koszt z robocizną zamknął się w okolicy 1,5k pln - nie pamiętam dokładnej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem zużytej 2masy jest trzęsienie się auta + ostre trzęsienie zarówno przy odpalaniu jak i gaszeniu, koszt wymiany 500 pln, nie wiem gdzie za wymianę sprzęgła biorą powyżej tysia.( koszt robocizny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO czy w serwisie innym ?

ASO w Szczecinie (Łopiński - dawny Kołacz-Łopiński) mamy z taką opinią, że nawet przejechać obok jest strach - sam z ich serwisem nie mam doświadczenia, bo jak wstawiłem kilka lat temu uszkodzone w stłuczce auto to przez ponad tydzień go palcem nikt nie dotknął żeby chociaż wycenę zrobić, więc zawołałem lawetę i prawie siłą auto od nich wydzierałem.

Nie jest więc to ASO, ale zaufany serwis ze specjalizacją*VAG, oryginalnym komputerem serwisowym (a nie laptopem z kabelkiem za dwie stówki) i bardzo dobrą opinią ciągnącą się drugie pokolenie - wcześniej warsztat prowadził ojciec, teraz syn.

EDIT: dodana nazwa ASO, bo zapomniałem że w Szczecinie od jakiegoś czasu funkcjonuje Krotowski-Cichy o którym jeszcze nie słyszałem, ani nie mam wyrobionej własnej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu, można to zrobić profesjonalnie i bezproblemowo za 1350zł + wysprzęglik.

Robota w cenie, tarcza kevlar i całe sprzęgło wzmocnione.

Wg mnie nie opłaca się nówki jeśli stan pozwala na regenerację, w 2.0 miałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu, można to zrobić profesjonalnie i bezproblemowo za 1350zł + wysprzęglik.

Robota w cenie, tarcza kevlar i całe sprzęgło wzmocnione.

Wg mnie nie opłaca się nówki jeśli stan pozwala na regenerację, w 2.0 miałem i jestem zadowolony.

Napisz gdzie tak robią. Jestem na etapie kolejnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO czy w serwisie innym ?

ASO w Szczecinie mamy z taką opinią, że nawet przejechać obok jest strach - sam z ich serwisem nie mam doświadczenia, bo jak wstawiłem kilka lat temu uszkodzone w stłuczce auto to przez ponad tydzień go palcem nikt nie dotknął żeby chociaż wycenę zrobić, więc zawołałem lawetę i prawie siłą auto od nich wydzierałem.

Nie jest więc to ASO, ale zaufany serwis ze specjalizacją*VAG, oryginalnym komputerem serwisowym (a nie laptopem z kabelkiem za dwie stówki) i bardzo dobrą opinią ciągnącą się drugie pokolenie - wcześniej warsztat prowadził ojciec, teraz syn.

A ja nie mogę powiedzieć w sumie złego słowa o Krotowski-Cichy. Historia już opisywana na forum. Robili mi auto po stłuczce. Jestem zadowolony. Fakt, że trwało to dłużej niż zapowiadali, ale oczywiście musieli zrobić ponowną wycenę, bo ta zrobiona przez likwidatora była zaniżona. A to trwa, bo jeszcze polski likwidator konsultował się z moim ubezpieczycielem z FR.

Ale do rzeczy. Jestem dość uczulony na naprawy blacharskie, ale tutaj mnie zadowolili. Są jakieś małe niedociągnięcia, ale w miejscach mało widocznych. Więc się nie czepiam. Przy oddaniu zgłosiłem, że mam problem z łożyskiem. Poinformowali mnie, że to łożysko koła z drugiej strony, więc nie podlega pod naprawę po kolizji. Odbierając auto objaśnili sprawę i mimo, że nie mieli na miejscu (ściągnęli rzecz jasna) i brak terminów przez następny tydzień to zaproponowali mi, abym zostawił auto na cały dzień a oni postarają się w międzyczasie wymienić. Auto było zrobione po południu. Dostałem z automatu rabat 10% na części i 5% na robociznę, bez mojego zapytania. Więc jestem zadowolony i postanowiłem regularnie serwisować w ASO. Wiem, że można taniej, ale auto serwisowane przez cały czas i chciałbym to kontynuować. A poza tym, jak już koledzy wspomnieli, gwarancja.

Dodatkowo po naprawie zadzwoniła do mnie Pani w imieniu serwisu i zapytała o moje doświadczenie z serwisem (czy jestem zadowolony z obsługi i naprawy), a kilka dni później pocztą przesłali oficjalny list z podziękowaniem za wybór ich serwisu. Wiem wiem, bla bla, ale zawsze to miło jak się wie, że dbają o klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...