Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ile średnio wytrzymuje dwumas w A4 B8? Wiem, że zależy to od stylu jazdy i stu innych czynników ale interesuję mnie przy ilu km wymienialiście? Znajomy powiedział mi, że w tych wózkach 140 tyś to taka średnia, czy to prawda? Jestem przed wymianą sprzęgła i zastanawiam się co będzie jak rozbierzemy to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zmienia 2 tyg. temu w CAGA przy 170 - 180 tys. km

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wyjeciu mialem spore luzy na kole dwumasowym:decayed:

kolega w Sharanie 2003 miał podobnie ... zero oznak dwumasa, a że w warsztacie zrzucili skrzynię z innego powodu to kolega z mechanikiem przyjrzeli sie dwumasie... znaczne wahania osiowe koła (mały luz jest fabryczny ale tu było spore przegięcie), powiększony luz skrętny - zatem poszło do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma określonego czasu: przy jednym aucie padło mi przy 70tys. teraz mam 130 i nic nie się nie dzieje tak samo znajomi z którymi gadam jedni wymienili przy małym przebiegu inni jeżdżą do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guliwer85 dwumas dostaje po pupie jak dajesz ostro w pedał na niskich obrotach na wysokich biegach...ale skoro Ci sie odzywa na 2ce to co sie dzieje na 5tce :kox: próbowałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie..

4 bieg przy 50km/h i przyśpieszamy... :grin:

Znam wieeeeele osób, które tak robią

Przyśpieszanie z 4, czy trójki mając 1100-1300:doh: obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was czy dwumas i sprzęgło jest takie samo w 2.0CR 143KM co w 2.0CR 170KM ? ten sam numer części itp ?

Drugie pytanie to czy orientujecie się ile kosztuje wymiana wraz z częściami oryginalnymi ASO oraz poza ASO (jakiś dobry serwis)

U mnie według historii serwisowej dwumas był wymieniany przy 60tyś teraz mam 145tyś pytam czysto z ciekawości :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak dzwoniłem z ciekawości do aso to samo kompletne sprzęgło z łożyskiem kosztuje chyba 2200, dwumas 4400 do tego robocizna 1100, jakiś obłęd! U mnie mechanik za takie sprzęgło chce ok 1500 razem z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co po tej notce ... Dotyczy to b8 z pierwszych lat wiec juz po gwarancji. O akcji serwisowej nie ma co myslec... Za duze koszta i sie wymigaja jak z napedem pompy w 2.0 tdi pd

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie coś więcej bo sam mam samochód z początku produkcji 2008r. U mnie dwumas był wymieniany przy 60tyś według historii serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...