Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

To co robocizna 3 koła kosztuje u was:decayed:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same czesci do rozrzadu i 2masu to okolo 4000 tys :/ a za free nikt tego nie bedzie zmienial :/ a szkoda :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że nie macie nic do stracenia jeżeli sprzęgło się ślizga, przypalić , jak nie pomoże to i tak go wymienicie:whistling:

Próbowałem przypalenia jakiś miesiąc przed wymianą. Nie pomogło a nawet na krótko pogorszyło sprawę i przez tydzień śmierdziało jak ze starego Ikarusa :decayed: Po jakimś tygodniu sprzęgło "polepszyło" sie do stanu przed przypaleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę przesadziłeś z tym przypaleniem:naughty:

Ciężko wytłumaczyć jak mocno trzeba go przypalić żeby skutek był odpowiedni, za pierwszym razem trzeba to robić etapami i sprawdzać następnego dnia efekt, napewno nie tak żeby się z niego mocno dymiło :whistling:

Nie zawsze też efekt będzie zadowalający, bo jak okładzin już nie ma, albo docisk słaby to tylko wymiana pozostaje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze też efekt będzie zadowalający, bo jak okładzin już nie ma, albo docisk słaby to tylko wymiana pozostaje :hi:

Winny był docisk dlatego przypalanie nie pomogło. Robiłem je oczywiście etapami aż do momentu kiedy wkXXXXony brakiem efektu pojechałem po bandzie i przypaliłem aż do smrodu. Tarcza po wyjęciu nie różniła sie jakoś istotnie grubością od nówki. Zostawiłem komplet z dociskiem na gorsze czasy. Gdyby znów sie coś sypnęło to dam stary zestaw do okucia tarczy i podrasowania docisku do Radzikowskiego i pozbędę sie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Jestem po wymianie kompletnego sprzęgła nie wymieniłem tylko wysprzęglika bo mechanik stwierdził, że jest dobre. Po czterech miesiącach po wymianie zaczął cieknąć wysprzęglik. Wymieniłem i było git,ale następnego dnia jak troszkę pojeździłem to skrzypi jak by pedał sprzęgła. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odkopuje temat ale martwią mnie pewnie dźwięki ostatnio a tu widzę, że są już osoby po przejściach :P. Jak wcisnę sprzęgło do dechy na postoju to słyszę takie ciche rytmiczne szuranie. Szuranie pojawia się dopiero po 2-3 sekundach od wciśnięcia i muszę mieć otwarte drzwi żeby je słyszeć. Poza tym żadnych nienaturalnych drgań nie ma. Jak jadę to też wszystko w normie. Mam 138 tys. Czy to już może być to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię. Kolego dwumas łatwo sprawdzić, zaciągasz renatę, wrzucasz bieg i powoli puszczasz sprzęgło - oczywiście nie całkiem, do momentu kiedy zacznie brać, w takiej sytuacji zawsze da się wyczuć problem, jakieś puknięcia przy wstecznym po dodaniu gazu, puknięcia po odpuszczeniu i po chwili dodania gazu w trakcie jazdy na wyższych biegach itd. "Szuranie" to nie dwumas, raczej coś z wysprzęglaniem.

W 2.7 multitronic dwumas zaczął mi się odzywać od 82k, obecnie prawie 90 i jest do wymiany :slina: Koszta na szczęście nie są porażające, powinienem się zmieścić w 900zł z robotą, tylko wyciągać tą ciężką skrzynię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się,że AUDI klepie teraz takie g..wno.Aż strach kupować kilkuletnie B8,nawet z pewnym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To w takim razie i ja mam pytanie.

Od jakiegoś czasu szarpie mi na jałowym biegu całą karoserią no i przy okazji i silnikiem. Najbardziej jest to wyczuwalne przy 1000obr.

Poza tym odczuwalne są stukania na drążku zmiany biegów na 3 i 6 przy puszczeniu i dodaniu gazu. Ponadto już od dłuższego czasu przy pewnych obrotach słychać buczenie tak jakby coś wchodziło w rezonans. Także zdarzają się "hopki" przy ruszaniu bądź podczas jazdy na 4 (jednak tu delikatne)

Czy to dwumas i sprzęgło?

Nie odczuwam szarpania podczas przyspieszania, sam silnik pracuje w miarę równo poza tym szarpaniem.

Wczoraj zaglądałem do komputera i pompowtryskiwacze są chyba ok.

Zastanawiam się czy to dwumas bo jak już robić to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie muszę się wybrać do jakiegoś mechanika na szybki podgląd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy pewnie nie, co do przyspieszania dwumasu nie musi być czuć, gorzej redukcje i niższe obroty. Dobrym nawykiem jest unikać takich obrotów o których mówisz u siebie jak jeźdzę teraz w trybie sportowym to nic nie czuje :) jedynie przy redukcji zdaza sie hopy. Poki co nie robiłem, myślę nad zmianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W przyszłym tygodniu wymieniam poduchę skrzyni biegów bo jest miękka i trochę naderwana. Zobaczymy czy to coś pomoże.

Czy poduchę wymienić razem z łapą? Na aledrogo jest po 140 powiedzmy używka. Kolega mi kupi za 160 nową a jak szukam np w iparts to sama poduszka jest za powiedzmy 40 zł. O co tu chodzi?

Drugie pytanie. Jak to jest z poduszkami silnika? Są dwie. Ale w końcu z jakimś czujnikiem czy też nie? I co ten czujnik wskazuje jeżeli jest poduszka walnięta? Mechanik mi sprawdzał poduszki silnika i mówi że są ok. Nie są miekkie. Czy jednak wymieniać je też?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 2masa w multitronicu.

Oleju ATF wchodzi ZTCP ok 8 litrów do skrzyni i ok 1,5 oleju przekładniowego do mechanizmu różnicowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.wymienilem wczoraj sprzeglo lozysko i dwumase.mechanik meczyl sie jakis caly dzien koszt 4100 ale padl jeszcze czujnik kontroli spalin no i kasowanie bledu po wymianie czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wciśniętym pedale sprzęgła (do połowy) słychać tarcie - najprawdopodobniej to łożysko/wysprzęglik hydrauliczny do wymiany.

czy wymieniać również tarczę i docisk sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wymieniasz lozysko to wszystko bedzie rozebrane wiec po co placic dwa razy za robocizne no chyba ze sprzeglo jest dobre to nie ma sensu wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...