Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry - Jakie firmy polecacie ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

to będzie najmniej miarodajny test jaki może być:) bo najlepszy okaże się ten którym daje największy zysk sprzedawcy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian w takim razie wpadnij do Szczecina i komisyjnie zrobimy ten test właśnie by nabrał miarodajności jeśli dla Ciebie miałby miarodajny nie być.

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zrobimy myślę testy brzeszczotowe. potniemy manna knechta ufiego i coś taniego. Ufi robi często filtry paliwa w oryginale Przemek.

niby u mnie wygladał na ori wszystkie znaczki vw oooo , ale to co zobaczyłem to napisałem, moze znaczenie ma gdzie został zrobiony,no u mnie był z Pekinu ale ,w porównaniu z materiałem filtrujacym i wnetrza puszki z knechta (bo tez takiego rozbebeszyłem tylko model do starszej audi) róznica była widoczna.moze poprostu to jakas podróbka była, jak kiedys bende miał inny UFI to porównam tak że fakt faktem moge opiniowac na podstawie tego jednego tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popularny wkład filtra paliwa do passata B6 tdi octavii 2 golfa tdi także jest z UFika. Co do produkcji made in china to podchodziłbym do tego bardziej na luzie. Ufi większość robi w chinach, różnica jednak wydaje mi się być wielka między popularną chińszczyzną a chińczykiem który jest dobrze wykonany dla szanującej się firmy. Mann wiele filtrów robi w chinach, lem sworznie i... ? Polecam jeszcze zwrócić uwagę na filtry firmy Hengst - podobno są mega choć osobiście wiele ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam z własnej autopsji...

Filtr oleju Mann HU 726/2x Made in Spain po przebiegu 19kkm na syntetycznym Motulu Specific 505.01 5W40.

Filtr przejeździł praktycznie rok... dosłownie bez tygodnia/dwóch.

Olej i filtr brane od dzika.

Widać te "falowania" ale nie wiem czy to niepożądany efekt :eusathink:

Zasłyszałem nową opinię od mechaniora, że Filtrona się kupuję jak nic innego nie ma na stanie :grin:

Proponuję żeby każdy w miarę możliwości robił zdjęcia swoim filtrom po przebiegu i pisał ile służyły.

W ten sposób będziemy widzieć które filtry się nie lasują :decayed:

:friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygladaja filtry oleju po długim przebiegu między obslugowym - na codzień takie widzę w M-B przy wymienie. wykręcone pogięte szmaty.

żałuje ze nie zrobiłem zdjec lub filmiku jak zmieniałem w C klasie filtr oleju - Filtron'a -sciagajac go z obudowy rozsypał mi sie w dłoni...

jesli bede pamietał to jak bede zmieniał u siebie olej po 10000km to tez nagram zwiastun...

a tak w ogole to po co tak krecimy wora tym filtrom... tan taki sraki owaki... moze niech ludzie zamieszczaja wiadomosci -gdzie sie okazało ze z winy jakiejś firmy filtra cos sie wydarzył... podejrzewam ze mało takich ludzi bedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze zakładałem filtrona i nigdy nie miałem żadnych problemów i nadal będę zakładał bo trzeba wspierać nasze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na filtronie,boschu ale na Mannie silnik zachowuje sie zdecydowanie najlepiej

Możesz to poprzeć jakimiś wynikami testów,wykresów lub tp. ???

Czy tylko tak chlapnąłeś ?

Założę się o milion euro, że gdybym ci w aucie wymieniał filtry (tak dla testu) to w życiu byś nic nie odczuł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu przepłacać za jakiej markowe ,filtron tani i spełnia swoją funkcje,używam od lat i nie nażekam w 6 samochodach to mam i nic sie nie dzieje.

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

Tylko bosch, filtron salaba jakos

:grin::grin::grin::grin::grin:

---------- Post dopisany at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany at 22:36 ----------

Ja tam zawsze zakładałem filtrona i nigdy nie miałem żadnych problemów i nadal będę zakładał bo trzeba wspierać nasze :)

:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ok filtr to filtr ale już tak nie wychwalajcie Filtrona.

Sam byłem ostatnio u mechaniora jak wymieniał filtr oleju w jakimś Mitschubishi i Filtron idealnie nie pasował... pojechali po Knechta i jak ulał.

Starszy facet... nie poleca przepłacanie za części, a sam mówił że Filtrona się bierze jak nie ma nic innego na stanie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej...

Do mojego 1.9TDI zestaw 4 filtrów MANNa to produkcja : Spain/Germany(olej), Germany(kabina), India(powietrza), Bośnia&Hercegovina(paliwa) :whistling:

Knecht jest Austriacki :thumbup1:

Może ktoś wrzuci jakieś rozpołowione swoje filtry np. paliwa ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja hengst a nie chce knechta i filtrona. Sam sobie tnę i oglądam sekcje zwłok. Mann i Bosch na jednej taśmie idą tylko logo inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AFN filtro na filtr powietrze jest za duży, trzeba wciskać na chama i potem harmonijka jest pomarszczona, z knecht nie ma tego problemu, kabinowy filtron spoko, ostatnio za tą samą cenę sprzedawca mi wcisnął jakąś inną no name firme i to było gorsze niż filtron, mniej żeberek, bardziej przezroczysty materiał, gorsza filtracja, także na kabinowy filtron pomimo tego ze jest o kilka mm za krótki jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Bosh, Mann, Knecht, raczej za filtronem nie jestem, chociaż nigdy nie miałem z nimi tez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...