Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry - Jakie firmy polecacie ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście do mnie teraz na wymianę wezmę :

Paliwo - Olej -> Knecht

Kabina - Filtron z węglem aktywnym

Powietrze -> Mann lub Knecht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jeździsz więcej jak 50% po mieście to nie ma potrzeby brać kabinowy z węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję tylko: Bosch, Knecht, Mann (kolejność przypadkowa). Jak warsztat na "dzień dobry" zaleca mi Filtrona, to... po prostu odwracam się na pięcie i zmieniam warsztat :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie wszystkie filtry mam Mann'a :banan: ewentualnie mógłbym jeszcze Boscha kupić, Filtron odpada, dużo złych opinii na jego temat :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzuci jakieś rozpołowione swoje filtry np. paliwa ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój po 30tys km był jak nowy, jeden glut był na nim wielkości 1cm, po za tym czysty jak łza i nic nie zdeformowany czy zgnity, mowa o knecht, a mana wystarczy przez dziurki obejrzeć po przebiegu i widać że jest pomarszczony, jak komuś po wymianie filtra paliwa przebyło mocy albo auto mniej zaczęło palić to po prostu poprzedni filtr był słaby, porządny filtr po mimo przebiegu nie traci parametrów i po wymianie na nowy ani auto nie powinno być mocniejsze ani nie powinno mnij palić, mi na mann zawsze po wymianie o 0,2L mniej palił i był mocniejszy, dobre filtry to 0,2L mniejsze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwaliłem ori filtr paliwa po kupnie auta, który miał najechane ok. ponad 70 tyś. wewnątrz był cały czarny ale nigdzie nie dojrzałem jakiś pyłków czy cząstek - ori filt ma tam napakowane pełno wkładu papierowego - nie wiem jak inne ale w przypadku paliwowego doplacam te 20-40zł i kupuje ori filtr

pozostałe biore MANN jak by nie było to BOSCH - filtrona omijam z daleka po przypadku kolegi kiedy jego 1.9 nie chciało ciągnąć - okazało się że nowo założony filtr jest zawilgocony ?!?!?

może to błąd magazynowania czy coś ...

Co do Knechta ... nie kumam tej firmy bo jej wyroby są droższe od ori filtrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze czarny to chyba zasługa stacji, mój po 30tys jest dalej żółty jak nowy(i pompa po 100tys km czysta jak świeżo po czyszczeniu, i bak po ponad 300tys km czysty byłem w szoku:) ), następnym razem kupie ori by porównać obecny knecht z ori i wkleję fotki:)

mann czy filtron kupisz wszędzie, a z knecht bywa problem, jest jakiś taki mniej dostępny, czemu? czyżby mniej na nim sprzedawcy mieli zarobku?:)

jak ktoś ma dostęp do filtrów to niech zważy, im cięższy tym można przyjąć lepszy choć czasem lżejszy materiał filtrujący może lepiej filtrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ta harmonijke rozlozylo to wewnatrz bylo widac zolty wklad, ale bez rozkladanie to czarny.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę to wezmę od mechaniora mój filtr paliwa Mann po 60kkm, rozbebeszę go w domu i dam zdjęcia :decayed:

Mój świeżutki zestaw :

Filtr paliwa -> Knecht (Made in Austria)

Filtr oleju -> Knecht (Made in Austria)

Filtr powietrza -> Mann (Made in India)

Filtr kabinowy -> Filtron z aktywnym węglem (Made in Poland)

Gdybym chciał wziąć cały zestaw Manna do mojego auta to były by produkcje :

Paliwo - Bośnia&Hercegowina

Olej - Hiszpania / Niemcy (w zależności jaki się trafi)

Kabina - Niemcy

Powietrze - Indie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtron sie troche spiepszył i zdarzają sie ( żadko ) jakieś buble ,po za tym wielu na tym jezdzi i nie nażeka , ja teraz wole dopłacić te 10zł do mayle i są ok ,nie ma sensu przeplacać za jakieś bosche czy knechty ,nic to nie daje jak tylko lepsze samopoczucie i wiecej wydanych pln-ów :wink: .

nie raz rozpoławiałem filtry róznych producentów ,żadnych cudów nie znalazłem ,tyczy sie to tego ,że mam zawsze pewne paliwo lane. po stacjach gdzie jeszcze mają stare zbiorniki ( bez wymogów ) lepiej nie tankować bo jak mają na "łate" to w biorniku może być wszystko ,chociaz nowsze na łate też są ale już nowsze zbiorniki mają lepszą blache gdzie nic od środku nie odleci :wink: do tego mają czujniki wilgotnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W godzinach wieczornych zarzucę fotki mojego filtra paliwa, MANN Made in BA po przebiegu 55tyś km.

Co to w ogóle za kraj ? "BA" ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 12:08 ----------

Tak jak obiecałem...

Filtr paliwa Mann WK 853/3x

Made in Bośnia&Hercegowina

Przebieg 55tyś km, filtrował 2 lata i 3 miesiące.

Paliwo tankowane praktycznie tylko na jednej stacji Bliska.

W środku "puchy" nie było żadnej rdzy itp.

1635133100_1404155790_thumb.jpg 1963099000_1404155796_thumb.jpg 6276777500_1404155800_thumb.jpg 4321672700_1404155804_thumb.jpg

2626813700_1404155807_thumb.jpg 8499738600_1404155809_thumb.jpg 2261605000_1404155812_thumb.jpg

Co mogę powiedzieć więcej...

Filtr powietrza Filtrona który siedział 30tyś km był rozwalony w jednym miejscu.

Filtr oleju Manna Made in Germany, nie był tak poskręcany jak ten sam model tylko Made in Spain.

---------- Post dopisany 01-07-2014 at 13:27 ---------- Poprzedni post napisany 30-06-2014 at 21:18 ----------

Jak oceniacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma filtr powietrza do filtra paliwa ?:whistling:

ups zamysliłem sie ,juz poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...