Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenon do mijania


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug nalepek na lampach to chyba nie bo tam jest ujete wyraznie H7 a nie D1S D2S. mylacy moze byc napis XENON wytloczony gdzies na czarnej obudowie lampy z tylu. Ale chyba soczewka pod H7 rozni sie od tej ktora siedz w lampie pod fabryczny xenon. Ale to niech wypowie sie ktos lepiej obeznany w temacie. Jak jest z rozpraszaniem swiatla xenonu w ori lampie w B6 a jak przy lampie H7 z hidem w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej b6 byla soczewka przeciez i w halogenie i w xenonie, ja mam xenon ale mialem wczesniej b6 bez xenona i pytam wlasnie tak bardziej pod temat watku czy zakladanie HID w lampy b6 jest legal ? ... co w przypadku stluczki gdzie wyjdzie na jaw np ze auto mialo HID w lampie gdzie go byc nie powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie trzeba bedzie troche kombinowac i zaklocen byc nie powinno ;)

co do soczewek to raczej chyba legalne zakladanie w nia hidow raczej nie jest, chociaz masz racje niech wypowie sie ktos bardziej obeznany w temacie.

swoja droga takie auto jak b6 moim zdaniem jest troche za nowoczesne by jezdzic z zoltym swiatlem a taki hid to i fajnie wyglada i poprawia widocznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec trzeba zalozyc fabryczne xenony :) nie musi to byc od razu BIxenon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fabryczny xenon to 5 razy wiekszy koszt niz zalozenie hidow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale potem sie nie stresujesz czy jak Cie niebiescy zatrzymaja to pojedziesz dalej z dowodem czy bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolege co zalozyl dwa lata temu hidy 6000K do malyszka wlasnie i ani razu policja sie tego nie czepiala... szczerze mowiac wydaje mi sie, ze malysz sprawia juz auto bardziej nowoczesne i hidy w takich autach dobrze ustawione policjantom nie przeszkadzaja. Chociaz to moje zdanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ełku na mazurach moze nie byc tak latwo. Jadac droga w miescie lizaczek zamachal mi i zjazd na bok. Pytanie padlo " a co to za swiatla w aucie chyba pseudo ksenon bo spryskow nie ma auto. Nic sie nie stalo powiedzialem ze auto swizo kupione co i prawda bylo, pod nosem powiedzialem ze auto moze dostalo w zderzak i handlarz moze wstawil zderzak bez spryskow dla oszczednosci. Puscili a ja wkrotce wyjalem hidy. Teraz zabieram sie za rezanie mam juz gorny zdrzak pod spryski wlasnie wrocil od lamiernika oraz dokladke sline. Jeszcze kilka pier**l z Aso i bede montowal a wtedy znow wstawie hidy w te lampy i bedzie gitt. Mam tez imitacje samopoziomu od Gwerty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego jestem przeciwko, po co sie stresowac podczas jazdy, a potem satysfakcja ze jednak jest ori rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zebrania wszystkiego pod ori xenon jest tak duzy ze moim zdaniem nieoplacalny przy 12letnim aucie. Do ori xenon czy bix leca ori przetwornice ktore sa cienkiej jakosci i padaja jak czlowiek chce wlozyc zamiennik zarnika innej firmy wiec koszty koszty do tego caly system samopoziomujacy kable itp. Spryski beda imitacja samopoziomu jest hidy w soczewke i tez jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiara jak tam moje sprawy ? bedzie to działać? sorki za o.t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdaje sie, ze sa takie naklejki na zderzak, ktore wygladaja jak spryski, tak? moze by wystarczylo to ew. najleic na zderzak w identycznych miejsach co spryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole jak cos to "popisac sie" ze mi wysuwaja sie i pryskaja na reflektory. Badania techniczne dopiero za rok ale juz jestem ciekaw czy diagnosta bedzie taki wnikliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat po ponad tygodniu jazdy na hidach oddałem je sprzedawcy.

Niby były przetwornice slim z canbusem i nie wywalały błędów o spalonej żarówce to w drugim dniu użytkowania i następnych przy co drugim odpaleniu auta wywalało błędy hamulców i poduszek.

Teraz mam wstawione zwykłe żarówki philips premium +30%.

Co do zakłóceń to radio fm delikatnie gorszy odbiór, radio cb znacznie gorszy odbiór.

Co do policji to na hidach raz mnie zatrzymali ale co do świateł się nie czepiali wogóle, możne dlatego że to były 4300k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tylko co do tych zaklocen to zalezy gdzie montuje sie te przetwornice, koledzy wlasnie wyzej pisali, ze nalezy montowac przetwornice pod lampa od strony kierowcy a nie za lampa i najlepiej jeszcze sobie owinac tasma cala instalacje i bledow nie powinno byc;)

masz racje jak zamontowac to albo 4300K, 5000K badz 6000K wtedy raczej sie nie beda czepiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja miałem pod, w miejscu (we wnęce lampy) do tego przeznaczonym i nigdy nie było żadnego problemu.

Do tego jeśli jeszcze zmienimy kodowanie na ksenon co pokazałem wyżej, nie powinno być żadnych błędów.

Barwa swiatła to 600K max, po pierwsze miśki się nie doczepią. Po drugie w deszczu, na mokrej czarnej nawierzchni jeszcze coś widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gdzies zdjecie w ktorym miejscu dokladnie te przetwornice zamontowac? no i kodowanie zrobic vagiem czy jak? ;)

no i masz racje, chyba tez wezme 6000K barwe, szukac z przetwornicami canbus rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągniesz lampy zobaczysz pod spodem wnękę na przetwornicę

tutaj widać lampę od dołu...

540x405_audi-a-b-e-reflektor-r-1523771.jpgdsc0568kl.jpg

drugie zdjęcie jest moje, z prac nad przeróbką wnęki w celu włożenia przetwornicy KOITO w nowych lampach.

Lampy od spodu są identyczne

co do kodowania...

masz w wątku o MCE podane gdzie się koduje, w post nr8 podałem który bit należy zmienić

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za foto;) na pewno pomoze;)

a no i z tym kodowaniem kolego to vagiem zrobic?;)

czy jakis zestaw z 6000K i canbusem przetwornicami mozesz polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci kodowanie vagiem, co tam chcesz kodować jak nie masz samopoziomowania. Zakładasz przetwornice z żarnikami i cieszysz się światłem ksenonu... kwestia dobrych przetwornic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...