Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenon do mijania


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

pyta o kodowanie w przypadku wywalania błędu

jak wiesz przetwornica bierze tylko 35W a żarówka 55W, więc to też może pomóc. a kodowanie nie ma nic do samopoziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoriO tylko jak to zakodowac zeby auto myslalo ze pobiera 55W jak normalna zarowka, bo rozumiem, ze po to sie to bedzie robic tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie kodowałem i nigdy mi nie wywaliło żadnego błędu, a przerobiłem już 3 komplety przetwornic (chiński slimy i grube, a teraz ori od b7) i na wszystkich było ok. ale nie ma to jak bixy od gwertego :wink: niebo a ziemia -też bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale koszty wieksze na pewno od samych hidow dlatego wolalbym zalozyc sobie same hidy i tez miec to swiatlo barwy 6000K. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem że jest taka możliwość, a są ludzie którym wywala błąd. inna sprawa to CB, ja nie mam więc się nie martwiłem.

co go lamp od Grzesia, TO INNA BAJKA...najważniejsza rzecz jaką zyskujemy to NOWA, CZYSTA soczewka, która sama w sobie leczy NAJWIĘKSZY problem.... jakim jest słabe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli ja mam CB, to wlasnie kodowanie czy montowanie specjalnym miejscu przetwornic ma znaczenie? ;)

duzo mi wyjasniasz, bardzo Ci za to dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie jest po to aby nie wywalało błędu bo auto wtedy sprawdza 35w a nie 55w, a zakłucenia to raczej kwestia jakości przetwornic i ekranowania przewodów, a nie ich lokalizacji. Jak kupisz kiepskie to gdziekolwiek byś je zamiontował - będą zakłucać. Ja zarówno hidy jak i AL'ki miałem za lampą i nic nie zakłucały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB i sianie zakłóceń to inna sprawa, to zależy od ekranowania (lub jego braku) przetwornicy i kabla wysokiego napięcia, który to zasila palnik. zauważ że markowe przetwornice mają ten kabel ekranowany(metalowy oplot) co widać na moim drugim zdjęciu.

kodowanie ma na celu wskazanie sterownikowi że jest mniejszy pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorio mialbys mozliwosc wyslac mi wiecej fotek swojego rezania z tymi przetwornicami? Mam identyczne i nie wiem jak wyciac plastik aby za duzo nie naciac :/ oraz ewentual na pw pomoc instruktazowa? Zarniki hidy pod H7 czy rezales soczewki pod d2s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy kupiłem kompletne u GWERTY, soczewki z B8 pod D2S

nie mam jeszcze kompletnego zderzaka ze spryskami, a czeka mnie niedługo przegląd więc żeby nie martwić się o pieczątkę, to tylko podmianka lamp:wink:

z samego cięcia zdjęć nie robiłem, tylko porównanie, co pokazałem.

musisz tylko uważać na przy wycinaniu na blaszkę, która podtrzymuje w środku klosza soczewkę, służy ona do amortyzacji drgań soczewki a jednocześnie pozwala na swobodny ruch przy regulacji zasięgu(w pionie)... soczewkę trzyma tam taki specjalny wygięty drucik, łatwy do wyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie zrobiles foty porowniania tej wneki wycietej przy nie wycietej, nie trzeba by bylo meczyc wyobrazni :P aha zostawiales wtyczke ori od tych przetwornic Koito czy kabel ucinales i sztukowales z hid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewka jest uniwersalna D2S, D3S, D4S. ważny jest tylko adapter. 2pcs_lot_D1S_R_C_D2S_R_C_Projector_Bulb_Holder_xenon_hid_bulbs_adapters_hid_sockets_original_hid_base.jpg_200x200.jpg

KUPIŁEM palniki D2S, BO TAKI MIAŁEM JUŻ ADAPTER.

w sumie też teraz żałuję TYCH ZDJĘĆ, bo miałbym jak wytłumaczyć, o czym mówię....ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ok powiedz mi bo troche zamieszalo sie, te lampy z przetwor koito jakie maja gniazdo soczewki H7 czy inne? Bo w sumie szkoda mi niszczyc ori adaptery z tej przetwornicy, sa pod d2s i mam kupione takie zarniki, ale czy moge to bez problemy zamontowac pod H7? Wystarczy kupic te ringi miedzy gniazdo soczewki a zarnik przejsciowka z d2s na h7? Jezeli tak to jak radzi sobie ori mocowanie z takim zarnikiem? I czy da zamknac sie zaslepke tylna bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy a przetwornice to dwie różne sprawy

Gwerty montuje (sprzedaje) nowe soczewki z A4 B8, volvo itd.... nowy typ gniazd w soczewkach jest UNIwersalny, do tego potrzebujesz odp adaptera zależy jaki chcesz mieć palnik, jaką masz przetwornicę

np. tutaj

http://www.oswietlenia.com/adapter-konektor-d1s-d2s-d3s-d4s-xenon-hid-h025.htm

nawet na allegro dostaniesz przejściówkę z przetwornicy HID na D2S,

images?q=tbn:ANd9GcRGyfe-2LYlbdrQbGhxXZoMMd8q3btWsV3BmPpHHbqHHq7CGBMXkQ

ponieważ oryginalne przetwornice padają jak muchy przy podłączeniu chińskich palników. więc mamy wybór, albo oryginalne palniki albo wytrzymałe KOITO i palniki made in china.

albo HID H7, albo jeszcze przetwornica HID plus kabelek do D2S

trzeba dokładnie przeanalizować co się ma a co się chce...:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem ze do h7 nie wloze zarnikow d2s. Bo gniazdo nie te, ale przy pomocy przejsciowki bez problemu ulokuje zarnik d2s w gniezdzie h7? I jak sprawa ma sie ze szczelnoscia od spodu? Zalales to silikonem, klejem? Przetwornice jak przymocowales od spodu w tej w nece aby nie latala, wypadala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, przetwornicę dopasowałem do wnęki i zalałem ją silikonem aby było szczelne.

a lampa mogła swobodnie się wysuwać do przodu.

do zmiany potrzebujesz czegoś takiego

H7 Adapters for H7 to D2S D2R for Philips OSRAM Bulbs | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz zamawiam z NY a co mi tam :P hehe no nie na allegro znajdzie sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz przetwornica bierze tylko 35W a żarówka 55W, więc to też może pomóc.

Przetwornice z CAN-BUS nie biorą 35W, a 55W :whistling: Na tym polega ten can-bus do oszukiwania komputerka :dance: Podobnie jest z postojówkami LED'owymi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLE, że ja pisałem o kodowaniu, zresztą miałem też HIDy i również były 35W i błedów nie siały po przekodowaniu nic a nic. jeździłem tak 2 lata

CAN BUs nie koniecznie musi znaczyć dokładnie tę samą wartość co oryginalna żarówka. Mogą być mniejsze, które już nie zgłaszają błędu.

przykład światła przeciwmgielne..oryginalnie żarówka 55W a do likwidacji błędu wystarczy 21W.

10062013661.jpg

przy okazji....ktoś kiedyś mnie pytał o firmę skąd mam te HIDy...na zdjęciu jest naklejka ...AUTOELEKTRONIKA KRAKÓW

PRZEWORNICE DZIAŁAJĄ do dzisiaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem hidy tutaj H7 XENON AUDI A4 B5 B6 CYFROWE CAN BUS DEDYKOWANY (3163369201) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

:decayed:

jeżdże już na nich jakiś czas, zamontowałem przetwornice z dala od kompa abs w blotniku od strony kierowcy kolo zbiorniczka spryskiwaczy a z drugiej w lustrzanym odbiciu w tym samym miejscu, aby nie zakłócić pracy niczego i 0 błędów i problemów :wink: polecam, cb nie szumi radio dobrze odbiera itd :wink:

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...