Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenon do mijania


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

To ze zarnik typu hid 4300k swieci na niebiesko to wina przetwornicy kiepskiej jakosci, dobra przetwornica nawet chinska rozpala zarnik na odpowiednia barwe. Testowalem ori Zarniki Philipsa 4300k i na przetwornicy koito swiecily jak oem a na chinskiej na niebiesko. Masz przyklad na moim filmiku, tylko uzyte byly zarniki hid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy jeździli bądź jeżdżą na xenon hid jak oceniacie? W internecie bardzo dużo spekulacji na tem temat a dokładnie chodzi mi o a4 b6 jak one się zachowują? Czy nie ma problemów z komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Potrafi walić błędami, mogą być problemy z odpaleniem, światłami i mogą zniszczyć pompę ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi właśnie o to że akurat posiadam taki zestawik z adapterami canceller bo mam fis'a gdzie pokazuje spalona żarowke. I chciałbym się właśnie dowiedzieć jakie są wasze opinie na ten temat czy montować. Albo może ktoś z Was tu użytkowników jeździ i nic się nie dzieje jaki zestaw proponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak błędów. Drugi tydzień jeżdżę. Tylko co zauważyłem to radio czasami trochę gorzej gra (niektóre stacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem przetwornice Vertexa Can Bus + owinalem wszystkie przewody tasma alu i zero bledow i radio smiga pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreczi na PW masz wiadomość.

Miałem okazję przetestować hid za 80 pln z alledrogo i powiem szczerze, że totalna klapa choinka na fis komunikat hamulca ręcznego na wyświetlaczu itp. Będę testował jeszcze przetwornice m-tech. Zobaczymy jak się będą zachowywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem przetwornice Vertexa Can Bus + owinalem wszystkie przewody tasma alu i zero bledow i radio smiga pieknie.

A jakiej barwy używasz?

Szukam przetwornicy na której żarówki 4300k świeciły by tak jak powinny czyli żółtawo a nie niebiesko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, barwa żarnika to jedno a przetwornica to drugie ;) Ja przerobiłem 2 róznie komplety przetwornic na żarnikach 6k i zaraz wam opiszę jaka jest różnica. Wszystko zależy od tego jaki przetwornica generuje prąd na wyjściu - czym większy tym bardziej rozpala żarnik a co za tym idzie, zmniejsza się jego żywotność ale świeci mocniej i bardziej biało.

Miałem przetwornicę 35w i włożone żarniki 6000k to świeciły mi centralnie błękitem. (to chyba generuje 3,6 Amper), słabo oświetlało mi drogę

Aktualnie mam włożoną przetwornicę 55W i te same żarniki 6000k - świeci dużo mocniej, jaśniej i na bialutko (zero niebieskiej poświaty) - chyba aktualnie 4,2 Ampera
Wiem że są jeszcze przetwornice które generują po 4,8 Amper i rozpalają żarnik jeszcze mocniej.

Wszystko testowane na chińskich przetwornicach, nic markowego. Przetwornice nie są slim, mimo wszystko udało mi się to wcisnąć pod lampę :) - na komplet 2 przetwornice + 2 żarniki wydałem 210 zł.

2 lata jeżdżę już w ten sposób na 6000k i 55w, żadne miśki się mnie nie czepnęły chociaż radiowozy mijałem wielokrotnie. Z diagnostą też nie ma problemów. Stwierdził tak jak piszecie wyżej - jak jest soczewka to jeszcze przejdzie.

PS. Jaki jest koszt zmiany soczewek z ori h7 na włożenie Bixów od B8?
Czy do bixenonów będzie potrzebne jakieś dodatkowe kodowanie czy coś w tym stylu żeby przesłona działała ? bo aktualnie na drogowych mam halogen

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie trzeba nic kodowac przy bixie. Zakładasz i śmigasz. Ewentualnie można dokładać samopoziom i spryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, barwa żarnika to jedno a przetwornica to drugie ;) Ja przerobiłem 2 róznie komplety przetwornic na żarnikach 6k i zaraz wam opiszę jaka jest różnica. Wszystko zależy od tego jaki przetwornica generuje prąd na wyjściu - czym większy tym bardziej rozpala żarnik a co za tym idzie, zmniejsza się jego żywotność ale świeci mocniej i bardziej biało.

Miałem przetwornicę 35w i włożone żarniki 6000k to świeciły mi centralnie błękitem. (to chyba generuje 3,6 Amper), słabo oświetlało mi drogę

Aktualnie mam włożoną przetwornicę 55W i te same żarniki 6000k - świeci dużo mocniej, jaśniej i na bialutko (zero niebieskiej poświaty) - chyba aktualnie 4,2 Ampera

Wiem że są jeszcze przetwornice które generują po 4,8 Amper i rozpalają żarnik jeszcze mocniej.

Wszystko testowane na chińskich przetwornicach, nic markowego. Przetwornice nie są slim, mimo wszystko udało mi się to wcisnąć pod lampę :) - na komplet 2 przetwornice + 2 żarniki wydałem 210 zł.

2 lata jeżdżę już w ten sposób na 6000k i 55w, żadne miśki się mnie nie czepnęły chociaż radiowozy mijałem wielokrotnie. Z diagnostą też nie ma problemów. Stwierdził tak jak piszecie wyżej - jak jest soczewka to jeszcze przejdzie.

PS. Jaki jest koszt zmiany soczewek z ori h7 na włożenie Bixów od B8?

Czy do bixenonów będzie potrzebne jakieś dodatkowe kodowanie czy coś w tym stylu żeby przesłona działała ? bo aktualnie na drogowych mam halogen

A nie masz zakłóceń radia?

Jakie to przetwornice? Producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam nie fabryczne, nic mi nie zakłuca, nie robiłem żadnych ekranów anty zaķłuceniowych. Jedyna rzecz jaką zaobserwowałem to restart climatronicu w momencie gdy włączam światła ale to nie zawsze. Klimatron jest włączony ale nawiew ustawia się na 0 i po chwili wraca do stanu wyjściowego.

Drugi minus to to że nie są to ślimy ale udało mi się to upchnac pod lampę przy delikatnym podcieciu plastiku żeby kabel przepuścić.

Piszcie na priv to podeślę jakies foty bo mam komplet 35w na handel(jeździłem na nim pół roku,producent ten sam)

Edit

A teraz powiem wam ciekawostkę. Nic się nie działo z przetwornicami, brak zakłuceń aż do niedawna. Dzięki tym przetwornicom po 2 latach używania, ostatnio spalił mi się sterownik pompy abs :)

Potwierdzone info bo po wymianie pompy, przy odpalaniu świateł robiła mi się choinka na desce. Przetwornice poszły w odstawkę i problem zniknął na normalnych h7

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na hid to samo co u kolegi powyżej przy włączaniu świateł restart climatronica, a na dokładke nie można było załączyć klimatyzacji, nie było możliwości wyłączenia przycisku ECON. Po wyjęciu hidów i wsadzeniu zwykłych h7 klima działa :D U znajomego gdy również miał hidy założone na desce świecił się immobilizer i brak możliwości zamknięcia auta z pilota elektronika wariowała. U mnie jak i znajomego Xenony Vertex. W skrócie dziadostwo ;) Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie pod temat ja mam troszke inny problem,kupiłem A4 b6 na takich reflektorach http://allegro.pl/reflektor-lampa-audi-a4-b6-8e0-2000-dayline-z24-i5753635127.html do tego są założone hidy i jedyny jaki wywala mi błąd to od poziomowania reflektorów,czy ktoś wie jak sobie poradzić z tym błędem,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem w B7 HIDy z barwą 6000K. Pal licho barwę, która nie przypadła mi do gustu. Będę musiał dokupić 4300K.

Na desce rozdzielczej nic się nie dzieje, żadnych błędów etc. Jedyny problem to radio gdzie pojawiają się lekkie zakłócenia.

Ktoś wspominał o owijaniu zestawu folią aluminiową? Raczej nie wyeliminuje to problemu ale spróbuję... Poza tym jest ok choć chętnie sprawdzę jeszcze jak to świeci w nocy na ciemnej drodze bo o to głównie mi chodziło, żeby poprawić jakoś widoczność w porównaniu z tragicznymi lampami zwykłymi H7 w B7.

Jeśli widoczność się nie poprawi to HIDy chyba polecą, bo nie jara mnie to, że ładniej to wygląda jak widoczność będzie taka sama a tylko mogę mieć problemy z policją, na przeglądzie czy z radiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja czepia sie glownie golfow 2 na xenonie ;) owiniecie folia naprawde pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...